Stanisław_Kruk's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 4

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

Witajcie

@TorM
13 lipca co prawda pracuję, ale myślę że uda mi się zamienić i pojawię się na spotkaniu 🙂
Natomiast jeśli chcielibyście zorganizować spotkanie u mnie, na terenach Budzynia, to jak najbardziej zapraszam.

@ErmesT
Jeśli edycja mapy wymaga oficjalnego stanowiska urzędu to skieruję sprawę do Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Krakowie, choć obawiam się, że nie zostanie to szybko załatwione, bowiem polskie urzędy działają bardzo wolno, ale oczywiście nie zaszkodzi skierowanie sprawy na drogę administracyjną

@patigmyrek
Jeśli chodzi o drobne zmiany to jak najbardziej je wprowadzam, ale ze względu na błędy w granicach miejscowości duża część jest odrzucana z automatu. Plaża nudystów znajduje się na terenach Cholerzyna.


English version below

@TorM
Although I'm working on 13 of July, but I think I can switch with my collegue and appear at the meeting 🙂
However, if you would like to arrange a meeting in Budzyń, I would like to invite you.

@ErmesT
If the edition of the map requires the official opinion of department, I will refer this case to the Department of Geodesy, Cartography and Cadastre of the Starostwo Powiatowe w Krakowie, although I am afraid that it won't be managed quickly, because Polish offices are very slow, but of course we can try to put the case on the administrative road

@ patrol1
When it comes to minor changes, I'm making the most of it, but due to the bugs within the village boundaries, many od them are automatically discarded. The nudist beach is located in the Cholerzyn area.

Connect Moderator

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

Thanks for the feedback @Stanisław_Kruk

The option of submitting maps is for official department only, to avoid any spam, or submission of wrong information. I know that it takes time (not only in Poland) but is an interesting option

Hope to be able to meet you in September

 

Ermes

Level 8

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

Witaj @Stanisław_Kruk

Niestety od ponad roku społeczność nie ma możliwości ingerowania w Mapy tak, jak dawniej.

Możliwości zmiany granic administracyjnych nie mieliśmy nigdy - to musi załatwić samo Google, a granice są w wielu miejscach nieaktualne - nigdy nie były aktualne, nie wiem co było źródłem danych, ale to złe źródło było 🙂

Najlepszym i chyba najskuteczniejszym sposobem było uderzenie do Google bezpośrednio i formalnie. 

Jak do nich napiszę ja, to nic to nie da 😞 ale jak udałoby się zebrać kilku wójtów, burmistrzów itd. i napisać wspólny list do Google Polska z informacją, ze granice administracyjne gmin, powiatów, miast i wsi są nieaktualne i takie tam różne formalne zwroty zamieścić 🙂 - to już może coś dać i mogą je w końcu uaktualnić.

Tutaj pozostaje tylko droga urzędowa. Życzę powodzenia.

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 10

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

Do autora  Mam taki obiekt w Cholerzyn Sport Klub Kryspinów. Tu nic nie można zrobić.Proszę sprawdzić wszystkie obiekty.Czy są błędy ?Z tą plażą jest OKEJ.(Przy okazji dowiedziałem się o mordach jeńców w 1945 r).A co do braków adresów. Proszę podaj Pan numery. Mogę zgłosić do Google Pozdrawiam

Connect Moderator

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

@Stanisław_Kruk,

The Meeting starts at 16 and will be the whole afternoon. So you can as well join later on the 13th if not possible.

But maybe in fact it is a possibility to have during our Meet Up in September a trip to Budzynia. 

https://goo.gl/maps/6ascMbAtC6r
Level 4

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

@patigmyrek
do poprawienia:
- Karczma Rohatyna, dodać numer porządkowy - Cholerzyn 361
- nazwę obiektu "Plaża Nudystów Kryspinów" należy zmienić na "Plaża Nudystów Cholerzyn"

@ALL
- ogólnie trzeba przeglądnąć wszystkie obiekty jeszcze raz, bowiem po zalogowaniu na konto widzę inne rzeczy (uwzględniające moje zmiany) a bez logowania wyświetlają się inne dane
- są pewne problemy z właściwym umieszczeniem znacznika "Zalew na Piaskach", czasem pojawia się w terenach zabudowanych
- znacznik "Zalew Kryspinów" należy zmienić na "Zalew na Piaskach", bowiem zalew nigdy nie nosił nazwy Kryspinów

 

@TorM

Propably I will join you on 13th of july.

Level 10

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

        Do Ali.  Piszesz "bowiem zalew nigdy nie nosił nazwy Kryspinów". To Twoje twierdzenie. Te dwa zalewy miały nazwy Kryspinów (I i II). Czy to nazwy robocze lub miejscowe to już nie wiem.Patrz np. Sport Klub Kryspinów m. Cholerzyn. Ten Klub na podaną witrynę. Ten klub np. w gestii zmiany nazwy musi sam to zrobić.

Level 4

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

@patigmyrek

Sprawa nazewnictwa była analizowana przez pracowników urzędu gminy i nazwa Kryspinów nigdy nie była nazwą oficjalną ani nazwą urzędową, była używana potocznie przez odwiedzających moją miejscowość turystów. Tak więc jest to nie tyle moje zdanie co zdanie urzędu wyrażone w oficjalnym uzasadnieniu do uchwały Rady Gminy nadającej nazwę "Zalew na Piaskach" większemu zbiornikowi. Należy również podkreślić, że jest to nazwa błędna którą należy wyeliminować z obiegu, bowiem mieszkańcy miejscowości wyrażają się bardzo krytycznie na fikcję tworzoną przez kilku operatorów działających nad zalewem. Co do nazwy klubu sportowego to tutaj się nie wypowiadam, wypowiedziałem się na temat plaży nudystów.

 

Jak będę miał dostęp do komputera stacjonarnego to zamieszczę skan uzasadnienia do uchwały.

Level 10

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

@Stanisław_Kruk

Pomimo szczerych chęci większości tych zmian nie da się zrobić tutaj na forum Lokalnych Przewodników ani na forum Map Google (https://productforums.google.com/forum/#!forum/maps-pl) siłami zwykłych użytkowników map - jak już wspominał kolega @LovelyPL

Proszę nie przesyłać tutaj informacji - odezwę się prywatną wiadomością co możecie zrobić jeśli chcecie załatwić sprawę porządnie i skutecznie.

 

Pozdrawiam,

Jacek

 

 

 

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 10

Re: Korekta informacji zawartych na Mapach Google w odniesieniu do Sołectwa Budzyń koło Krakowa

         Witam . Czy jeszcze jest coś do poprawy ? W adresach pomogę bez żadnego problemu