OSAMA's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 10

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉

Selamat Idul Fitri (happy Eid al-Fitr) to all those celebrating it. Have a happy and great time celebrating. Eid Mubarak !!!
I also would like to thank everyone who has dedicated their time to help those in need. Your work is much appreciated.

Adriansyah PuteraFlickr
Level 9

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉

Connect Moderator

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉


@OSAMA wrote:

Eid Mubarak my great friends @EjazShah @MahabubMunna @Sagir @SalmaanN @Shermill829 @bdmafuz @KaliroAlex 🙂


Eid Mubarak Bro @OSAMA May Allah accept it for us..

I wish you same @AkmalB @Anonymous @Asmageek

NO to PLASTIC, Together, we can Achieve

Level 5

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉

@OSAMA@OmerAli@Shermill829@FAIZ_ANWAR@راضي Mi u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, u Srbiji i Crnoj Gori, gdje na malom prostoru žive Rimokatolici, katolici, ortodoksni  i nacionalni pravoslavci, muslimani, zidovi  malo ateisti, svi kažemo i čestitamo Bajram Serif Mubarek Olsun. U prevodu: "Neka je plemeniti Bajram blagoslovljen." Odgovara se ovako: Allah razi olsun, u prevodu: "Neka je Allah zadovoljan. Tako se čestita već odavno na cijelom Balkanu i ništa se nije promijenilo zadnjih skoro tisucu godina. Mi na našem jeziku ne čestitamo sretan Bajram, kao sto vidim da drugi rade u drugim krajevima po svijetu, nego mi kažemo blagoslovljen Bajram.

Level 8

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉

Ma Cha Allah eïd Mubarak in m'y langage Hausa WE Say it BARKA DA SALLAH
Level 7

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉

@OSAMA, brother same words ( Eid Mubarak) we use in Urdu and are written in Urdu as عید مبارک 😊

 

Level 10

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉

Eid Mubarak to you too @Sagir

Have a great time

Level 9

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉

مرحباً أخي @OSAMA

عيدك مبارك تقبل الله منا ومنكم صالح الأعمال.

Happy Eid ( eyd said) عيد سعيد

 

Level 6

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉

Walaikum Assalaam Bro

We too celebrating Eid today (16-june-2018 ) 
In our local language we say it as   " EID MUBARAK"


IN HINDI
Capture.JPG

Level 10

Re: How To Say Happy Eid In Your Language !?🎉🎉🎉

Guy enough of the wishes. I think the meat and the food should flow now. @Siradjo @OSAMA@راضي and the rest of all the @@@@@@ Incase your name was not tagged you’re still part.

 

i need people to second so we can have the online Eid Feast in the next few hours!!!

 

Thank you!

Sheriff Sammo