Malaj's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 7

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Dokładnie tak. Może coś Google zmieni w najbliższym czasie, np. w związku z likwidacją MapMakera w ramach przenoszenia niektórych, lub większości jego funkcji na Mapy.

Ale może warto to gdzieś, komuś podpowiedzieć? Tylko nie wiem jak i komu. Może ktoś ma pomysł?

Pozdrawiam noworocznie!

Piotr

Level 10

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Serio - nadal widzicie na mapach 2 Gofiarnie i 2 Ośrodki Łoś?

Nawet w trybie incognito?

Śladu po nich nie widzę w Map Makerze i na Mapach.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Jacku: po prostu znalazłem sobie dzisiaj inny obiekt   🙂

(jakiś hotel w Nowym Targu – już go nie ma, bo usunąłem podając powód "Inny").

 

Level 8

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Piotrze, 

wkrótce po ostatniej wymianie zdań na forum rozmawialiśmy z Jackiem prywatnie i Jacek uświadomił mi, że... masz rację. Mechanizm oznaczania duplikatów nie działał nigdy w Mapach, a i w samym MapMakerze nie działa od dłuższego czasu.  

 

W MapMakerze po którejś aktualizacji po oznaczeniu obiektu jako duplikat trzeba było wskazać duplikat kliknięciem go na mapie. Niestety, czasem kliknięcie w ten drugi obiekt było niemożliwe (nie pamiętam już czy wtedy gdy leżały w tym samym miejscu; czy gdy leżały tak blisko siebie, że kliknięcie we właściwy było niemożliwe i do tego nie działał zoom; czy dlatego, że leżały daleko od siebie (poza ekranem), a przesunięcie mapy było niemożliwe – w każdym razie w niektórych sytuacjach nie było możliwości oznaczenia duplikatu). Po zgłoszeniu błędu, Googlersi po prostu usunęli tę opcję. 

Program LG ruszył nieco później. Być może wykorzystuje jakiś mechanizm, który był obecny w MapMakerze(?) A ten z MapMakera został zablokowany, więc...

 

Pozdrawiam

    :-Przemo.

Level 8

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

I jeszcze jedno: w pierwszym poście pytasz "Gdzie to zgłosić".

Masz dwie drogi:

  1. W Mapach w Menu jest opcja "Prześlij opinię" służąca właśnie do zgłaszania błędów aplikacji – w ten sposób przesyłasz wiadomość do automatu, który sortuje wiadomości i przekazuje do inżynierów zajmujących się tą aplikacją.
  2. Jako LG lev. 5 masz dostęp (tu na forum LG Connect) do menu "Exclusive access", w nim "Regional Leads" i dalej "Product Feedback" – w ten sposób zgłaszasz problem Googlersowi, który sortuje wiadomości i przekazuje do inżynierów zajmujących się tą aplikacją.   🙂

Pozdrawiam

    :-Przemo.

Level 7

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

A to ci "inżynierowie" TU nie zaglądają? Eee, zaglądają na pewno. Bo jak nie, to po co nam ta piaskownica? 😉

Level 8

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

TU raczej nie zaglądają. To nasza piaskownica, o czym sugeruje nawet nazwa forum "Local Guides Connect"   🙂

Po za tym wątpię, żeby znali polski, a jak działa translator zapewne sam wiesz...

 

Pozdrawiam

    :-Przemo.