Malaj's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 7

Oznaczenie duplikatu nie działa

W edycji miejsca w [Zaproponuj zmianę] do wyboru przyczyn usunięcia miejsca jest 6 możliwości - oczywiście wiecie o tym 🙂 Ale 5 pierwszych działa, tzn. po ich zaznaczeniu, czyli np. że to spam, albo zamknięte na stałe, miejsce jest usuwane (w zależności od levelu lokalnego przewodnika albo od razu, na wyższym levelu, albo po krótszej/dłuższej weryfikacji zgłoszenia, na niższych). Ale opcja Duplikat nie działa nigdy. Ktoś wie, dlaczego? Spotykam dość dużo dublujących się miejsc, ale chyba nigdy nie udało mi się usunąć duplikatu, a jeśli, to dawno i rzadko. Tyle, że nie chcę zaznaczać innej przyczyny, skoro prawdziwa jest ta właśnie. Można to gdzieś zgłosić?

Pozdrawiam wszystkich

Piotr

Polska
16 comments
Level 10

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

@Malaj

Taka zmiana podlega weryfikacji, która często trwa dłużej. Udało mi się sporo takich zduplikowanych miejsc zgłosić. Skutecznie. Widocznie miałeś pecha. Możesz podać linki do takich Twoich ostatnich zgłoszeń (do wpisu prawidłowego i duplikatu)?

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 7

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Ale nie, to nie o to chodzi, że coś czeka na weryfikację. Te zmiany w ogóle nie są rejestrowane.

Normalnie jak coś zmieniam, lub dodaję i musi to z jakichś przyczyn przejść weryfikację, to do zakończenia weryfikacji jest to na liście moich zmian z oznaczeniem "Oczekuje". Ale oznaczanie usunięcia jako duplikatu nawet nie wchodzi na tą listę! Dlatego twierdzę, że to całkowicie nie działa.

Czasem, jeśli duplikujące się miejsca są rozsunięte w przestrzeni, to żeby pomóc weryfikującemu, za poradą kogoś z MapMakera dosuwałem najpierw źle zlokalizowane miejsce w prawidłowy punkt i dopiero, jak to przechodziło, oznaczałem jako duplikat. Ale no oczywiście to nie działa całkowicie, bez względu na te starania.

A co do przykładów, to przez to, że to się nie zapisuje, to nie mam oczywiście całego wykazu, musiałbym pojeździć po mapie, ale przykładowo mogą być takie:

dwie Gofiarnie w tym samym miejscu (tą drugą próbowałem usuwać "duplikatem", ale nie ma po tym śladu):

https://www.google.pl/maps/place/Gofiarnia/@52.1934763,21.0138659,54m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x...

https://www.google.pl/maps/place/Gofiarnia/@52.1934763,21.0138659,54m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x...

albo dwa Ośrodki Wypoczynkowe "Łoś" (ten drugi też usuwałem w ten sposób, nawet kilkukrotnie i to było dobre pół roku temu na pewno, też żadnego śladu):

https://www.google.pl/maps/place/O%C5%9Brodek+Wypoczynkowy+%22%C5%81o%C5%9B%22/@53.7385045,22.649874...

https://www.google.pl/maps/place/O%C5%9Brodek+Wypoczynkowy+%E2%80%9E%C5%81o%C5%9B%E2%80%9D/@53.73850...

 

Piotr

Level 10

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

@Malaj

Gofiarnie maja rozne adresy.

Zmien adres jednego z punktow na prawidlowy. Potem zglaszaj ale ten, ktory nie jest zweryfikowany (ten na ktorym jest Zglos prawo do tej firmy).

Osrodek Los - tez rozne adresy. Popraw i zglos ten, ktory ma mniej opinii.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 7

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Adresy poprawiłem wczoraj, dziś już są zaktualizowane. Mimo to usuwanie jako duplikatu nie działa - jest tak, jakbym nic nie zrobił, a na liście Twój wkład -> Zmiany ani śladu tego działania.

Jeśli Jacku napiszesz, że trzeba jeszcze telefony może, albo coś tam innego poprawiać i dopiero wtedy przejdzie, to to by była jakaś porażka, przecież nie o to chodzi, żeby były identyczne, ważne, że dublują to samo miejsce i to zgłaszałem.

Pozdrawiam

Piotr

Level 10

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Usuniecie nie liczy sie do Twojego wkladu bo za nie nie ma punktow. Po usunieciu zostana tez anulowane wszelkie punkty jakie ktokolwiek otrzymał za edycje, dodanie, opinie i zdjecia danego miejsca. Jak wejdziesz w dane miejsca powinno byc widac, ze Twoja zmiana oczekuje.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 7

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Nie wiem, czy są punkty, czy nie, ale gdy usuwam coś na przykład jako spam, to na mojej liście zmian to figuruje, słowo, dostaję też maila z potwierdzeniem "Dziękujemy za ulepszanie Map Google. Twoje uwagi sprawiają ..." i tak dalej. Po próbie usunięcia jako duplikatów tych dwóch nic takiego nie nastąpiło, jakbym niczego nie zrobił. Podobnie było z innymi, przypomniało mi się jeszcze Radio Kolor na w Wa-wie - są tam obok siebie dwa razy i tak samo nie dawało się usunąć duplikatu.

Piotr

Level 8

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Przyznam, że nigdy nie oznaczałem obiektów jako duplikatów w Mapach – zawsze używałem do tego MapMakera.

Przy najbliższej okazji spróbuję zrobić to w Mapach.

MapMaker w takiej sytuacji wymusza podanie linku do duplikowanego obiektu, dzięki temu Googlers lub automat ma możliwość zweryfikowania tego oznaczenie (jako duplikat).

W Mapach takiej możliwości nie ma. Może rzeczywiście wszystkie atrybuty muszą się zgadzać? 

 

Pozdrawiam 

    :-Przemo.

 

Level 7

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Już ktoś te dwa usunął, pewnie "na sztywno", czyli jako zamknięte na stałe, lub podobnie.

Co nie zmienia faktu, że oznaczanie jako duplikatów nie funkcjonuje, a szkoda.

Pozdrawiam wszystkich świątecznie! 🙂

Piotr

Level 8

Re: Oznaczenie duplikatu nie działa

Sprawdziłem.

W Mapach brak efektu. 

W MapMakerze – jest komunikat "Dziękujemy za zgłoszenie duplikatu" (ale wiedząc jak teraz działa MapMaker i jego support, nie czekałem by sprawdzić, czy i kiedy obiekty zostaną połączone).

 

Pozdrawiam

    :-Przemo.