successful's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

jest to ciekawe - że , czy nie widać ? -  zwłaszcza, że jako    

9) Pa...y - 42.143

pod adresem  mym  https://maps.google.com/localguides/home

widzę że mam punkcików: 

59 206 czyli poziom 9  i tak samo jak patrzę na mój wkład w mapach google 

rate_review Opinie

90

photo_camera Zdjęcia

11 134

question_answer Odpowiedzi

586

videocam Wideo - nigdy nie udało się dodać filmu bo  google ma ten temat zrąbany.

0

star Oceny

6

edit_locationZmiany

230

add_location Dodane Miejsca

39

flag Sprawdzone Fakty

79

live_help Pytania I Odpowiedzi

7
Rudy102
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Mistrzu, ten raport jest sprzed kilku miesięcy!

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

spoko

Rudy102
Level 8

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Może to i "nalepszy" post na tym forum, ale coraz trudniej trzymać w ryzach temat główny - wszystkiego nie dałem rady przeczytać, więc może już coś o tym było.

Sądzę, że sformułowanie cyt: "Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce" powinno się zmienić na najbardziej Zaangażowani .... Bo nawet ci, co w bezsensowny sposób nabijają punkty - wg ich mniemania poświęcają swój drogocenny czas.

Co do kwestii jawności użytkowników - to czy nasze konta opatrzone są imieniem i nazwiskiem, czy też tzw. nickiem, to i tak jest to (a wręcz już musi być - RODO) traktowane jako nazwa czyli nick. Oczywiście nikt nie zabroni mi używać jako nicku własnego imienia i nazwiska - trzeba mieć tylko tego świadomość. Nie pamiętam od kiedy, ale w karcie [Twój Wkład] pojawiła się opcja [Ustawienia profilu], gdzie można zarządzać widocznością [on/off] swoich zdjęć, opinii, list i pytań i odpowiedzi (to do tej pory było obligatoryjnie widoczne dla każdego) w swoim profilu - sądzę, że i to wymusiło RODO. Także w tej chwili, nie ma już żadnych przesłanek co do uniemożliwiania publikacji linków do kont LP, bo każdy komu się to nie podoba może sobie wyłączyć widoczność tejże zawartości, a ewentualne imię i nazwisko jest już formalnie nickiem. Przy głębszym zastanowieniu taka sytuacja może być dobrym strażnikiem dla tych co się wygłupiają na mapach - jak wyłączy widoczność tego co robi to straci widownię i być może ochotę do dalszego spamowania. Jeśli problemem jest regulamin tego forum co do publikacji takich linków (mam na myśli tych wartościowych, czy to zgłaszanych osobiście, czy też przez polecenie), to można taką listę utworzyć na zewnętrzej stronie www i promować do niej link.

Wg mnie idea pokazywania wartościowych kont niesie za sobą korzyść w postaci pozytywnego naśladownictwa, co w przypadku niedoinformowania co do tworzenia mapy przez samego G..gla może przynieść tylko pozytywne efekty.

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Jest sporo racji w tym co piszesz. W wolnej chwili spróbuję się nad tym pochylić.

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

 

Ja bym powiedział, że po wejściu RODO tym bardziej nie masz prawa przetwarzać jakichkolwiek danych bez zgody zainteresowanego..

Zgodnie z RODO cokolwiek co Cię identyfikuje to dane "osobowe" i nie chodzi tylko o nick, ale też zdjęcie profilowe, a może nawet numer identyfikacyjny w programie itd...

Jaką masz gwarancję, że konkretny nick nie jest identyfikowany z daną osobą? Nie sądzę byś był w stanie to ocenić ze 100% skutecznością

dla każdego profilu LP. Założenie "nawet jeśli to imię i nazwisko to i tak jest to formalnie nick" też jest błędne. To jest nazwa konta Google. Po nim można Cię wyszukać.

Zmienić nick na inny, nieidentyfikowalny z Twoim kontem Google możesz sobie tylko na forum LG Connect.

Tak więc przetwarzanie jakichkolwiek danych, które mogą być identyfikowane bez zgody zainteresowanego, bez względu na to czy są łatwo dostępne, czy nie,

może się skończyć niezbyt przyjemnie. I niestety nie ma tu założenia - "będę przetwarzać, a jak Ci się niepodoba to się do mnie zgłoś,

a ja Cię usunę". Właśnie likwidowanie takiej patologii było źródłem wprowadzenia RODO.

 

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Nie wiem czy to tylko problem ze zrozumieniem tego co napisałem, czy też to drugie co niestety podejrzewam - mieszanie pojęć w określonym celu.

Podrzucam link do filmiku - nagranie ekranu smartona z procedury tzw. niedozwolonej zwanej przez Ciebie patologią - tutaj.

Poniżej szybko opiszę procedurę - każdy może to przećwiczyć na dowolnej pinezce, żeby nie było że zmontowałem, chociaż musiałem ingerować w filmik coby nie było patologii.

1. wchodzisz na Mapy Googla

2. wybierasz dowolną pinezkę obiektu w którym jakiś LP udostępnił np. zdjęcie

3. klikasz w to zdjęcie

3. pod wybranym zdjęciem pojawia się avatarek (obrazek) i nazwa tego LP - klikasz w avatarek

4. i teraz najważniejsze - pojawia się karta konta LP, na której w górnym prawym rogu jest na tej karcie ikonka (udostępnianie czyli link) 15-16 sekunda filmu i po kliknięciu w nią dostajesz pełne spektrum możliwości gdzie chcesz udostępnić - o zgrozo na G+ i to publicznie. Chcesz mi powiedzieć, że to taka mała prowokacja GM, bo co z tego że jest możliwość ale przecież każdy LP wie że tego nie wolno używać (ktoś sprawdza naszą silną wolę - i nie wódź nas na pokuszenie) - a może to patologia?

Jakiś czas temu czytałem na tym forum posta o dołączanie do grupy Lokalnych Przewodników na facebooku i też prawie jak zwykle byłeś zdziwiony - po co? A mnie to już nie dziwi.

Pozdrawiam

Piotr

taki sobie patolog...

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

@Pio-TREK

PRYWATNIE, na swoje potrzeby osobiste możesz sobie taki profil udostępnić. Nie wolno Ci tylko robić z takich profili zbioru danych i udostępniać go publicznie, jak proponujesz, na zewnętrznej stronie internetowej. To już nie jest użytek osobisty. To jak z numerami telefonu w książce telefonicznej (albo na www) oraz firmami, które do Ciebie dzwonią. To, że podajesz numer publicznie, nie oznacza, że automatycznie wyrażasz zgodę, by ktoś te dane zebrał i dał pracownikom callcenter by do Ciebie wydzwaniali w jakichkolwiek celach.

 

Pozdrawiam,

Jacek

 

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 4

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce


@LovelyPL wrote:

witaj,

Temat powinien brzmieć "Lokalni Przewodnicy z największą liczbą punktów", bo to, że ktoś ma ich mnóstwo nie oznacza, że jest najlepszy 🙂

Przykład chyba największego spamera (bo nie nazwę go inaczej) w Polsce: 430.000 punktów - tak, czterysta trzydzieści tysięcy punktów.

To jest Najlepszy Przewodnik? Średnio na miesiąc przybywa mu 10000 punktów za "opinie", edycje i nowe miejsca. Jeśli jakość edycji czy dodanych nowych miejsc jest taka, jak tych opinii to.....

Oczywiście to jest tylko wyjątek, bo większość ludzi jednak stara się poprawiać jakość map, ale niestety punkty są przyznawane bez względu na jakość.

 


                 Co za zazdrość ? Ile masz swoich punktów ?

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

 Dobra nienawiść


@LovelyPL wrote:

Oczywiście, że potrafiłbym 🙂

Chyba Google się za niego wzięło, choć jak widzę gość jest uparty i nadal dodaje swoje "obiekty" i "opinie":

https://goo.gl/maps/tgo6NAihwgR2

Wycięli mu z 80% tego, co wrzucał - i tak ciągle mało, ale dobre i to.

 


          Dobra nienawiść