successful's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 10

Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Tytuł być może przewrotny, bo bycie w czymś najlepszym to często pojecie bardzo wzgledne. Niemniej jednak ciekaw jestem czy zastanawialiście się kiedyś, ilu LG w Polsce ma 100.000 punktów i więcej (i ile ma rekordzista), albo na którym miejscu jesteście jeśli osiągnęliście na przykład 75.000 pkt. 

Zakładam, ze Google nie prowadzi takich rankingow, ale każdy z nas na pewno natrafił przeglądając opinie na mapach, kogoś kto wyróżnia się punktowo.

 

Proponuję stworzmy tutaj subiektywny ranking i wpisujmy nicki wlascieli wysoko punktowanych kont i ich aktualny dorobek punktowy (niech to będzie co najmniej 25.000 pkt). Będziemy to co tydzień aktualizować 🙂

 

Polska
135 comments
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Cześć @successful

Fajnie, że się angażujesz w społeczność Lokalnych Przewodników ale pomysł nie jest chyba najlepszy, żeby wpisywać kogoś innego niż sam zgłaszający się. Ze względu na zasady prywatności, które obowiązują w programie linkować tutaj na forum można właściwie tylko swoje własne profile. Co z tego, że kogoś znajdziesz na mapach, jeśli ten ktoś nie życzy sobie by jego profil był tutaj upubliczniany, a zasady domyślnej zgody nie ma?

Tu obowiązuje domyślna zasada niezgody.

Moja propozycja to przeedytuj swojego posta w ten sposób, by było wiadomo, że można zgłaszać tylko swoje własne profile i nie wolno zgłaszać cudzych profili (znalezionych, znajomych itd... ).

 

Zwykle linki do cudzych profili są bardzo szybko usuwane przez moderatorów.

 

Czy to będzie miało wtedy sens, bo ranking na pewno nie będzie wiarygodny?

 

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Dziękuję Ci za komentarz i wyważoną odpowiedź. 

Nie miałem świadomości że pisanie tu nicków z map łamie zasady ochrony danych. Ba, nawet nie przyszłoby mi do głowy że mogłaby być to jakaś forma kryptoreklamy.

 

W takim razie temat pewnie podupadnie , ale może po prostu pisać te nicki z widoczna pierwsza i ostatnia litera (np. S...i). To daloby pewien obraz a jednocześnie nie byłoby pokusy do zakłamań w rankingu. 

 

Moim zdaniem odniesienie do własnej osoby nie ma sensu bo my dobrze wiemy ile każdy z nas mniej więcej ma punktow, patrząc na wysokość levelu piszącego dany post.

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

> może po prostu pisać te nicki z widoczna pierwsza i ostatnia litera (np. S...i).

A  jaki ma sens coś takiego bez linku do profilu? Jak to można wtedy zweryfikować?

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Panie Jacku, przepraszam, nie chcę się poddać bez choćby próby rozpoczęcia tej zabawy. Jeśli nie będzie zainteresowania wówczas temat porzucę.

Jednocześnie, o ile tylko zechce Pan poświęcić kilka chwil, zachęcam Pana do tej zabawy.

 

Zasady:

1. Wyszukujemy tylko polskich Lokalnych Użytkowników (tj. tych, którzy piszą opinie w języku polskim).

2. W komentarzu do tego posta dodajemy tylko takich znalezionych Przewodników, którzy mają 20.000 punktów lub więcej i podajemy ich zakropkowane nicki tak, że widać tylko dwie pierwsze litery oraz ostatnią oddzielone wielokropkiem (przykładowa odpowiedź powinna wyglądać tak: "Ka...a - 27.458 pkt").

3. Uprasza się aby były to realne wartości, tzn żeby taki profil realnie istniał. W przypadku wątpliwości - dobrze żeby można było podać obiekt który dany użytkownik zaopiniował.

4. Raz na jakiś czas zbieram podane dane i tworzę ranking.

 

Znalazłem kilku Lokalnych Przewodnikow którzy mają ponad 20 tys pkt. 

Oto pierwszy ranking (stan na 30.01.2018 godz. 8:00):

 

1. Ja...s - 100.743

2. St...A - 70.698

3. Kr...i - 63.774

4. Wo...a - 59.394

5. Pi...k - 36.747

6. Ro...i - 31.398

7. da...a - 27.435

8. Ja...i - 26.408

9. Pa...s - 23.401

10. Ba...i - 20.885

11. AP...t - 20.350

 

Level 8

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

witaj,

Temat powinien brzmieć "Lokalni Przewodnicy z największą liczbą punktów", bo to, że ktoś ma ich mnóstwo nie oznacza, że jest najlepszy 🙂

Przykład chyba największego spamera (bo nie nazwę go inaczej) w Polsce: 430.000 punktów - tak, czterysta trzydzieści tysięcy punktów.

To jest Najlepszy Przewodnik? Średnio na miesiąc przybywa mu 10000 punktów za "opinie", edycje i nowe miejsca. Jeśli jakość edycji czy dodanych nowych miejsc jest taka, jak tych opinii to.....

Oczywiście to jest tylko wyjątek, bo większość ludzi jednak stara się poprawiać jakość map, ale niestety punkty są przyznawane bez względu na jakość.

 

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Przyznam, że nie miałem świadomości, bynajmniej nie trafiłem jeszcze na opinie osoby z takim dorobkiem. Rzeczywiście, z tego co mówisz nie ma to wiele wspólnego z jakością. Spodziewam sie zatem ze jego opinie sa od czasu do czasu zglaszane do Google, wiec aż dziw, że Google jeszcze go nie zbanowalo.

Level 8

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Po co Google ma banować taką osobę, która im robi imponujące statystyki dla Zarządu? 🙂

Wiem, że ta osoba była kilka razy zgłaszana przez różnych LG i w zasadzie to nic się nie stało.

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

W sumie... 🙂

 

Dwie nowe osoby:

 

To...i - 48.240 pkt

Ag...a - 27.617 pkt

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Życzę powodzenia. Na razie trochę mi brakuje do 40.000 punktów.