RobertT's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

Czasami gdzieś bywam i potem chciałbym dodać to miejsce,
jednak w czasie dodawania brak mi numeru telefonu i to już jest powód do niedodania tego miejsca.


Czy zawsze potrzebny jest do tego GPS ?

22 comments
Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.


Jak dotąd wystarczyło podać dokładne dane (strona internetowa, telefon) i zaznaczyć precyzyjnie na mapie.
Czasem aktywacja danego punktu zajmuje kilka tygodni.
@RobertT wrote:

Czasami gdzieś bywam i potem chciałbym dodać to miejsce,
jednak w czasie dodawania brak mi numeru telefonu i to już jest powód do niedodania tego miejsca.


Czy zawsze potrzebny jest do tego GPS ?


 

Jan Warchałowski
360photos.me.uk
Isle of Wight
United Kingdom
Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

No tak. Jednak w biednych miejscach, ludzie nie mają telefonu, ale restauracja czy sklep jest tam od lat. 

Może z czasem będą jakieś ułatwienia albo dodawanie podobnie łatwe jak w Panoramio.

Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

Wpisz co się da do Google Moja Firma wybierz opcje aktywacji konta na google moja firma pocztą. Do tygodnia dostanie ta firma kartkę z Googla z kodem aktywacyjnym firmy na Google Moja Firma. Po aktywacji kodem konta klienta na Google Moja Firma gdy wpiszesz nazwę w mapie Street View powinno zassać dane firmy z bazy Googla.


@RobertT wrote:

No tak. Jednak w biednych miejscach, ludzie nie mają telefonu, ale restauracja czy sklep jest tam od lat. 

Może z czasem będą jakieś ułatwienia albo dodawanie podobnie łatwe jak w Panoramio.


 

Jan Warchałowski
360photos.me.uk
Isle of Wight
United Kingdom
Level 7

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

Brak telefonu na pewno nie jest wystarczającą przyczyną niedodania Twojego miejsca. Numer telefonu i adres www uprawdopodobniają miejsce, weryfikator może sobie np. wejść na stronę i zobaczyć, czy "to coś" istnieje, ale to na pewno nie jest wymóg bezwzględny. Sądzę, że jeśli będzie chciał, to wspomoże się choćby podglądem StreetView i nawet w ten sposób sprawdzi istnienie miejsca (tak, nie wszędzie, nie wszystko, SV nawet tam, gdzie dostępny, nie daje najświeższego obrazu itp, ale dałem tylko przykład).

Wielokrotnie dodawałem miejsca posiadając tylko podstawowe dane, czyli nazwę, adres, kategorię, no i oczywiście prawidłowo lokalizowałem i przechodziły. Z pewnością ma też znaczenie, jakie to jest miejsce, znaczy, jak bardzo jest przydatne, tak mi się wydaje, ale tego "warsztatu" tylko się domyślam. Jakoś niedawno udało mi się (tego się kiedyś nie dawało zrobić) do oczekującego na weryfikację miejsca dodać zdjęcie, co też uprawdopodobniło chyba samo miejsce, bo następnego dnia "wskoczyło" na mapę.

Pozdrawiam

Piotr

Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.


Tak jak mówiłem wcześniej jeśli najpierw uwiarygodnisz firmę dodając ją do bazy Google Moja Firma  to nie powinno być kłopotu z dodaniem tego miejsca do Street View
@PiotrM wrote:

Brak telefonu na pewno nie jest wystarczającą przyczyną niedodania Twojego miejsca. Numer telefonu i adres www uprawdopodobniają miejsce, weryfikator może sobie np. wejść na stronę i zobaczyć, czy "to coś" istnieje, ale to na pewno nie jest wymóg bezwzględny. Sądzę, że jeśli będzie chciał, to wspomoże się choćby podglądem StreetView i nawet w ten sposób sprawdzi istnienie miejsca (tak, nie wszędzie, nie wszystko, SV nawet tam, gdzie dostępny, nie daje najświeższego obrazu itp, ale dałem tylko przykład).

Wielokrotnie dodawałem miejsca posiadając tylko podstawowe dane, czyli nazwę, adres, kategorię, no i oczywiście prawidłowo lokalizowałem i przechodziły. Z pewnością ma też znaczenie, jakie to jest miejsce, znaczy, jak bardzo jest przydatne, tak mi się wydaje, ale tego "warsztatu" tylko się domyślam. Jakoś niedawno udało mi się (tego się kiedyś nie dawało zrobić) do oczekującego na weryfikację miejsca dodać zdjęcie, co też uprawdopodobniło chyba samo miejsce, bo następnego dnia "wskoczyło" na mapę.

Pozdrawiam

Piotr


 

Jan Warchałowski
360photos.me.uk
Isle of Wight
United Kingdom
Level 7

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

JanW proszę, czytaj dokładniej, co inni piszą.

Robert nie pytał o dodanie do map swojej własnej firmy, tylko napisał: "Czasami gdzieś bywam i potem chciałbym dodać to miejsce". Jakieś miejsce. Może restaurację, może sklep, a może coś innego. Więc nie chodzi mu o korzystanie z bazy Google Moja Firma.

A o co Ci chodzi z dodaniem miejsca do Street View, to już w ogóle nie rozumiem, bo SV to obfotografowane ze specjalistycznych pojazdów z kamerami drogi i tam się żadnych firm nie dodaje - są zdjęcia dró i tego co przy nich stoi lub rośnie.

Piotr

Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

Przepraszam Piotr M masz racje to przez pośpiech. 


@PiotrM wrote:

JanW proszę, czytaj dokładniej, co inni piszą.

Robert nie pytał o dodanie do map swojej własnej firmy, tylko napisał: "Czasami gdzieś bywam i potem chciałbym dodać to miejsce". Jakieś miejsce. Może restaurację, może sklep, a może coś innego. Więc nie chodzi mu o korzystanie z bazy Google Moja Firma.

A o co Ci chodzi z dodaniem miejsca do Street View, to już w ogóle nie rozumiem, bo SV to obfotografowane ze specjalistycznych pojazdów z kamerami drogi i tam się żadnych firm nie dodaje - są zdjęcia dró i tego co przy nich stoi lub rośnie.

Piotr


 

Jan Warchałowski
360photos.me.uk
Isle of Wight
United Kingdom
Level 10

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

@360photosmeuk

Proszę nie pisz bzdur bo wprowadzasz ludzi w błąd w zakresie tego, co można dodać do Map Google z aplikacji.

Dodać do Google Moja Firma może tylko właściciel lub upoważniona osoba.

Nie można komuś założyć "ot, tak sobie wpisu" i powiedzieć, że przyjdzie mu kod.

Kod można wpisać będąc zalogowanym tylko na konto właściciela w Google Moja Firma.

Przeczytaj wytyczne Google Moja Firma, zwłaszcza odnośnie własności: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Poczytaj też o Google Moja Firma: https://support.google.com/business#topic=4539639

Jeśli chodzi o aplikację Street View to nie ma znaczenia czy wpis jest zweryfikowany, czy nie.

Jak dodasz do Map daną firmę z aplikacji, to jeśli zostanie to zatwierdzone przez Google to zwykle

zanim się pojawi miejsce w wyszukiwaniu i tak trwa to parę dni i to niezależnie czy miejsce jest w trakcie weryfikacji czy nie.

 

Jeśli zaś chodzi o dodawanie miejsc jako przewodnik, prosto z Map, to wcale nie trzeba wypełniać wszystkich pól.

Im więcej, tym lepiej, ale to nie znaczy, że wszystkie.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.


Zgadza się tak właściciel, ale można jako osoba umocowana do tego (przez osobę władna w tym podmiocie). i to nie są bzdury jak mówisz jest to tylko kwestia dogadania się z firmą czy instytucją 
Wpisując dane do Googel Moja firma należy wpisać jako manager a właściciela jako właściciel musi wprowadzić kod aktywujący który przyjdzie pocztą tradycyjną na adres firmy.  Więc nie łamie żadnych zasad jak to sugerowałeś. Później właściciel może usunąć nasze adres mail z konta firmy.
Natomiast prawdą jest iż często dodane miejsca których nie ma w bazie Google może trochę potrwać. Ja dodałem jedną szkołę w górach i po około 3 tygodniach została zweryfikowana pozytywnie. 
Tak wiec cierpliwość jest tu potrzebna.
Natomiast podtrzymuję co co mówiłem o bazie Google Moja Firma ale to jest kwestia dogadania się podmiotem który trzeba dodać. Ja z reguły nie mam z tym kłopotu. Wypełniam tylko podstawowe dane wpisuje adres mailowy z strony firmy, telefon adres, jeśli jest to stronę www i godziny kiedy jest czynne. Reszta zostaje po stronie firmy, czyli aktywacja kodem wstawianie zdjęć i innych informacji.Do niedawna zawodowo zajmowałem się marketingiem internetowy i wiem z doświadczenia że dodanie i aktywowanie kota firmy w Google Moja Firma skutkuje dodaniem do map, ale natychmiast. To też zajmuje czas i to bardzo różny.  

 

Pozdrawiam
Jan 

 

 

 

 

 

@Jacek NK wrote:

@360photosmeuk

Proszę nie pisz bzdur bo wprowadzasz ludzi w błąd w zakresie tego, co można dodać do Map Google z aplikacji.

Dodać do Google Moja Firma może tylko właściciel lub upoważniona osoba.

Nie można komuś założyć "ot, tak sobie wpisu" i powiedzieć, że przyjdzie mu kod.

Kod można wpisać będąc zalogowanym tylko na konto właściciela w Google Moja Firma.

Przeczytaj wytyczne Google Moja Firma, zwłaszcza odnośnie własności: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Poczytaj też o Google Moja Firma: https://support.google.com/business#topic=4539639

Jeśli chodzi o aplikację Street View to nie ma znaczenia czy wpis jest zweryfikowany, czy nie.

Jak dodasz do Map daną firmę z aplikacji, to jeśli zostanie to zatwierdzone przez Google to zwykle

zanim się pojawi miejsce w wyszukiwaniu i tak trwa to parę dni i to niezależnie czy miejsce jest w trakcie weryfikacji czy nie.

 

Jeśli zaś chodzi o dodawanie miejsc jako przewodnik, prosto z Map, to wcale nie trzeba wypełniać wszystkich pól.

Im więcej, tym lepiej, ale to nie znaczy, że wszystkie.

 

Pozdrawiam,

Jacek


 

Jan Warchałowski
360photos.me.uk
Isle of Wight
United Kingdom