SebastianSosnowski's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Witam, 
zastanawia mnie Wasze podejście i sposób funkcjonowania samych uczestników w ramach programu LG ?
Czy z Waszej perspektywy jest to "misja" czy może chęć wsparcia i rekomendacji dla innych użytkowników ?
Szukam też odpowiedzi czy częściej opisujecie POI (dodając zdjęcia) "przy okazji" spacerów innych czynności,
czy może widząc jakiś brak na mapie, specjalnie wybieracie się w to miejsce żeby je udokumentować i opisać ?

możecie się podzielić swoimi doświadczeniami w tym zakresie ?


Polska
29 comments
Level 6

Re: Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Udostępniam, opisuje tam gdzie byłem. A zdjęcia tylko wtedy jak street view jest nie aktualny. 

Level 6

Re: Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Przez uzupełnianie mapy staje się ona bardziej przydatna dla mnie. Do tego spodziewam się, że gdy przez poprawę danych jakiegoś miejsca więcej ludzi się o nim dowie, to miejsca które lubię będą lepiej prosperować.

Level 5

Re: Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Ja robie zdjęcia i uzupełniam miejsca, lubię poznawać nowych ludzi a uzupełniając mapy klientom biznesowym mają oni z tego realna korzyść.

 

To jest zarówno dla mnie dobre, dla Google i dla właścicieli firm. Bo wszyscy żyjemy w tym eko-systemie Google.

 

Powiedzmy że tworzenie map stało się moim codziennym zajęciem 😄

 

Ja już mam 5lvl, zobaczymy co Google przygotuje :-).

Best Reggards
Rafał Dziurowicz
Level 5

Re: Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Ja dodaję przede wszystkim zdjęcia. jest tego już około 2800. Jak to jest ważne niech świadczy fakt, że moje zdjęcia zostały wyświetlone ponad 11 milionów razy.

Wydaje mi się, że ludzie szukając miejsc chcą je zobaczyć ze szczegółami, ich atmoserą, czego street view nie zapewnia.
Czasem "pracuję" przy mapach nieco przypadkowo, czasem robię spacery w konkretne rejony.
Oczywiście zdjęcia to nie wszystko, dodaję opisy, odpowiadam na pytania, i edytuję miejsca - szczególnie ich położenie na mapie.
Pozdrawiam.

Level 3

Re: Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Poprawiam miejsca których sam szukam. To jest tak troche jakbym wpisywał kontak do swojej książki adresowej. Czysty egoizm i wygoda. Wiem, że na przyszłość po wejściu w mapy dostanę komplet MI potrzebnych informacji (adres, telefon, godziny otwarcia). Robię to wszystko tylko dla siebie. 😉

Level 3

Re: Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Ja głównie robie zdjęcia miejsc gdzie byłem, dodaje menu, wygląd potraw, itp.

Chociaż zaczynałem od samych komentarzy.

Level 2

Re: Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Podoba mi się Twoje podejście. Robię podobnie. 

Level 7

Re: Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Dzień dobry

Ja dopiero wystartowalem, przez udostępnienie zdjęć z odwiedzanych miejsc. Dzięki temu zobaczyłem, że w moim rejonie trochę z tym słabo. Dlatego teraz wyszukuje brakujące miejsca lub informację i tak nanosze na mapy.

Level 4

Re: Know How - czyli jak działacie w terenie ?

Raczej działam jako ogarniacz okolicy, bo nic tak mnie nie wkurza jak sytuacja, gdy szukam czegoś a tu brak danych, albo firma nie istnieje, czy inne tego typu akcje. Stąd dla mnie działalność w Local Guides jest nierozerwalnie połączona z Map Makerem. Na pierwszym działam w zasadzie wyłącznie lokalnie jako dodający lokalizacje, weryfikujący je, poprawiający informacje o słabej jakości, a na drugiej głównie jako weryfikator działań innych map makerów.