LakóD's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?


@IstvánG wrote:
 
 
Pl. Ilyen rejtett érdekessége a városnak az Inség szikla. Ismered ?

Ez egy szikla a dunában a szabadság hídtól nem messze a budai oldalon. A gellért hegy nyúlványa ami csak extrém alacsony vízállás esetén látható,

Ezt a sziklát bár többször is nekifutottam, de nem sikerült felrakni.

bezzeg kocsmát azt bármikor lehet.


igen, errol van szo. elegge fusztralo.

 

egyebkent a masik, ami Google Terkep szinten lehetne jobban megoldani, hogy leginkabb business helyekre fokuszal. egy egy POI adatlap semaja is errol arulkodik. pl. hozzaadsz egy "turistalatvanyossag" helyet (mondjuk kilatohely, szikla, vagy csak egy kereszt a domb tetejen), feldobja a nyitvatartasi idot - remek.

nekem alapbol a nem business helyek a kedvenceim - pl. egy jellegzetes fa a parkban amire a gyerekek felmasznak (nalunk a parkban is akad egy a kastely mellett, mindenki csak "Ferde fa" kent hivatkozik ra). egy vizcsap. tuzcsapok, fix hulladekgyujto, az osszes informacios tabla (pl. egy futokor leirasa, termeszetvedelmi tablak), padok (azok fajtai, pl. va hattamlaja?) stb. ezek egyresze fel sem viheto a terkepre.

 

azt kell sajnos mondjam, az a helyzet, hogy ez nem multis hatteru megoldasban  - nem Apple v Bing terkep, hanem a kozossegi alapu nagy "nyitott utca terkepre":) gondolok -, fenyevekkel jobban meg van oldva. mert a fokusz ott azon van, hogy barmi ami erdekes, a tajekozodast segiti az rajta legyen, rajta lehet 

masreszt ott nincs ez a jelenlegi benazas a szerkesztesek / uj POI-k korul: azaz visszautasitva, fuggoben.

persze semmi sem fekete-feher: ott persze nincs muholdas reteg, nincs street view, nincsenek velemenyek, fotok egy helyrol stb... igy mindet hasznalni kell egyszerre 😄

Level 6

Re: Hol vagy Magyarország?

A találkozó tényleg jó ötlet lenne. Illetve lehetne közös térképezős programokat-sétákat rendezni.

 


IstvánG írta:
Kedves Csaba !

    Üdv a fedélzeten és bocs a késői válaszért. A nagy csend előtt én is értetlenül állok, pedig jó lenne összehozni egy Magyar csapatot.

Külön megtiszteltetés, hogy egy öreg map maker-es ként jelentkezel be ráadásul külföldön élve is törődsz a magyarországi térképpel.

Igyekszem új helyeket feltenni, bár ez sokszor kudarccal jár. Legtöbbször még kategóriát sem találok rá, úgyhogy nekem is lenne jó pár kérdésem amire jó lenne választ kapni.

Azt a rossz sejtésem, hogy a gazdáink csak kocsmatérképnek tartják az LG intézményt, én sokkal többet szeretnék kihozni belőle.

Jó lenne végre egy találkozó is, hátha kialakul egy jó társaság.

Szia : István


 

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?


@AndrásŐ wrote:

A találkozó tényleg jó ötlet lenne. Illetve lehetne közös térképezős programokat-sétákat rendezni.

ez neked is szol par kommenttel feljebb 😉

"csutortokon lesz Godollon egy terkepezes, gyere ha van kedved (ez persze barkinek szol)"

Level 10

Re: Hol vagy Magyarország?


@AndrasH wrote:

...

az appot hasznalom ugyan, de valahogy ezt a funkciojat meg nem vettem eszre hogy ossze lehet fuzni tobb panoramat vele.

...

 


Szia @Andras_H! Végre csináltam egy videót arról, hogyan fűzöm össze az app-ban a panorámákat. Kissé nyers, majd próbálok hozzá szöveget tenni magyarázatnak. Azért szerintem érthető így is. 

 

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

Szép munka CsabaP!

 

 

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

Sziasztok!

 

Sok honfitársunk tévelyeg itt a  Local Guides fórumon. Nem találnak meg minket a 

Hol vagy Magyarország?

Fórumban.

Használhatnánk a Add Tags Címkék funkciót is intenzíven. 😉  Magyarország, Hol vagy Magyarország, stb.

Így talán nagyobb az esélyünk, hogy egymásra találjunk. 

 

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?


@petocsaba wrote:

@AndrasH wrote:

...

az appot hasznalom ugyan, de valahogy ezt a funkciojat meg nem vettem eszre hogy ossze lehet fuzni tobb panoramat vele.

...


Szia @Andras_H! Végre csináltam egy videót arról, hogyan fűzöm össze az app-ban a panorámákat. Kissé nyers, majd próbálok hozzá szöveget tenni magyarázatnak. Azért szerintem érthető így is. 


Koszi szepen @Csaba ! hasznos how to lett:)

 

Kozben lement az elso Meetup. minden kezdet nehez, 2 en voltunk 😄

nade sebaj, folytatas lesz aztan majdcsak beindul ez

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

@Csaba osszedobtam az elso 3 reszes street view-t, de meg nincs engedelyezve:) koszi a how-to-t megegyszer. amugy sztem okosan megoldottak, eleg egyertelmuen mukodik az egesz. talan annyi lehetne, hogy opcionalisan az atvezeteseket en is tudjam allitani. azaz pl. ha van egy -| alak, akkor az eszaki es nyugati pont kozott nincs direkt atjaras es nem is lehet osszekotni. csak a kozepso ponton keresztul lehet menni a nyugati ponthoz. (legalabbis ugy vettem eszre), holott egy direkt kapcsolat siman elferne.

Level 10

Re: Hol vagy Magyarország?

Valójában annyi kapcsolatot hozol létre, amennyit csak akarsz. Arra kell csak ügyelni, hogy lehetőleg "természetes" kapcsolatok legyenek. Így pl. túl távoli pontokat ne köss össze, illetve ne menj át falakon keresztül stb. (az ajtókat pedig lehetőleg nyisd ki, mikor a képeket készíted). A lényeg, hogy a lehetőségekhez képest úgy történjék a bejárás, ahogy a valóságban is történhetne.

 

A másik, hogy ha egy pontból nagyon sok felé hozol létre kapcsolatot, akkor nehéz lesz navigálni. 

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

@Csaba koszi, megnezem ujra. 

koszi a tippeket is.