Oșvat_Lorena's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 5

Travel to Hungary#Debrecen,2017

Hey lume, azi va voi povesti experienta mea din Ungaria, Debrecen mai exact!

Dar mai întâi să fac o scurtă introducere despre Ungaria.

Capitala Ungariei este Budapesta și moneda este Forint (HUF), limba maternă maghiară. Ungaria este vecină cu România Slovacia, Serbia etc.

 

      În 2017, am vizitat Ungaria care este o țară și un stat deosebit ca și cultură. Am observat că acești oameni sunt educați cel puțin în trafic, dar și muncitori.

Desigur, am vizitat și MEDITERRAN ELMENYFURDO, care este un Aquapark superb de relaxare nu cu foarte multe bazine dar ce e distractiv,  e acel bazin cu valuri unde apa este rece și topoganele.

Ce mi.a placut foarte mult a fost Zoo Grădina Vidampark, cu o selecție de animale cum ar fi girafe, crocodili, maimuțe, tigri, lei, vulturi, păuni, porumbei, mistreți, manguste, ponei, camile etc. Impresionant a fost si parcul pe care il detin in interior cu trenuletul rătusca , trenulet cai, banci etc.Eu am fost prin toamna la sfarsit ,adevarul e ca nu am ramas cu impresie buna despre curatenia din interior.Frunzele erau peste tot ve.ti vedea si in poze.

Orașul este frumos, curat din punctul meu de vedere.

Un BIG WOW,  e acel Mall cu multe etaje, multe magazine  de modă, mâncare KFS ce nu putea lipsi.  Mall-ul era frumos ornamentat în preajma venirii Crăciunului. În schimb, orașul nu era decorat cu ornamente , ceea ce mi-a lăsat un semn de întrebare, daca stie cineva raspunsul sa il lase jos in comentarii.

Cam aceasta este mica poveste despre calatoritul in Ungaria, voi lasa cateva poze pentru a fi mai aproape de poveste mea.

 

  •    #Romania călătoresc în Ungaria # Debrecen # Zoo #Aquaticum

 

          Lorena Osvat20180815_170716.jpg

 

20180815_170706.jpg

 

20180815_170745.jpg

 

20180815_170731.jpg

 

20180815_170627.jpg

 

Zoo ParkZoo Park

 

Zoo ParkZoo Park

 

20180815_170654.jpg

 

20180815_170641.jpg

 

Zoo ParkZoo Park

 

20180815_170524.jpg

 

20180815_170512.jpg

 

20180815_170448.jpg

 

20180815_170435.jpg

 

Zoo PlantsZoo Plants

 

AquaparkAquapark

 

AquaparkAquapark

 

ParkPark

 

AquaparkAquapark

 

ZooZoo

 

AquaparkAquapark

 

MallMall

 

MallMall

 

MallMall

 

      Hope  you like it!:) 

Lorena_Oșvat
Debrecen, Hungary
1 comment
Former Google Contributor

Re: Travel to Hungary#Debrecen,2017

Beautiful architecture they have in Hungary. Thank you for sharing, @Oșvat_Lorena

 

FYI, sorry for the replay in English.

Due to the volume of private messages Googlers receive, I do not read or respond to private messages. Please post publicly so others may benefit from your discussion. If you require urgent assistance, please tag a Google Moderator. Thank you!