RafałO's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 6

Jak to jest z miejscem na dysku google gdy się skończy

Kilka dni temu(2017-10-18) utraciłem kilkadziesiąt GB przestrzeni dyskowej Google Drive(Upłynął rok czasu od przyznania dodatkowego miejsca).
na Gmailu widnieje powiadomienie " Nie masz już dostępnego miejsca. Wkrótce stracisz możliwość wysyłania i odbierania e-maili. Zwolnij trochę miejsca lub kup pakiet dodatkowej pamięci. "
A nadal mogę otrzymywać e-maile i dodawać zdjęcia w orgynalnej rozdzielczości do Google Zdjęcia, mimo że mam przekorczone około 8GB.
I tu pytanie, jak długo można tak funkcjonować?Przechwytywanie.PNG

Bydgoszcz, Polska
4 comments
Level 7

Re: Jak to jest z miejscem na dysku google gdy się skończy

Nie wiem jak długo. Ja podobną miałem sytuację i część danych musiałem przenieść do kosza.... Ale na niewiele to się przydało. Ponieważ zależało mi na tych danych musiałem kupić 100 GB na rok to około 90 zł więc do przeżycia. 


@RafałO wrote:

Kilka dni temu(2017-10-18) utraciłem kilkadziesiąt GB przestrzeni dyskowej Google Drive(Upłynął rok czasu od przyznania dodatkowego miejsca).
na Gmailu widnieje powiadomienie " Nie masz już dostępnego miejsca. Wkrótce stracisz możliwość wysyłania i odbierania e-maili. Zwolnij trochę miejsca lub kup pakiet dodatkowej pamięci. "
A nadal mogę otrzymywać e-maile i dodawać zdjęcia w orgynalnej rozdzielczości do Google Zdjęcia, mimo że mam przekorczone około 8GB.
I tu pytanie, jak długo można tak funkcjonować?Przechwytywanie.PNG


 

Level 8

Re: Jak to jest z miejscem na dysku google gdy się skończy

No więc przerobiłem temat.

Lack of GDrive space....   :-/Lack of GDrive space.... 😕

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia Google po paru dosłownie dniach przełączyły się w tryb "Wysokiej jakości". Wszystkie usługi Google (poza GMail) działały tak, żeby nie zajmować dodatkowej przestrzeni, tzn. Moje Mapy Google działają normalnie, ale już Dysk Google pozwala zapisywać nowe pliki tylko w formacie niezajmującym przestrzeni dyskowej.

GMail działa przez 90 dni, potem nie tylko przestaje przyjmować maile, ale nawet nie da się z niego wysłać żadnego maila.

Poza powyższymi ograniczeniami, wszystkie usług działają normalnie, tzn. w GMailu mogę normalnie wyszukiwać stare maile, wyciągać z nich załączniki, w GPhotos stare zdjęcia są w oryginalnej jakości, nowe tylko w "wysokiej", dalej można zdjęcia synchronizować, porządkować w albumy, dodawać opisy, mapki itd., GDrive wszystkie znajdujące się na nim pliki nadal przechowuje, nie da się na niego zgrywać nowych plików, poza tymi, które nie zajmują przestrzeni (dokumenty Google, zdjęcia w "wysokiej jakości" itd.)
Więcej nt. zajętości miejsca: https://support.google.com/drive/answer/6374270?hl=pl&ref_topic=14951

 

Pozdrawiam

    :-Przemo.

Level 7

Re: Jak to jest z miejscem na dysku google gdy się skończy

Ja też tak miałem, ale ponieważ mam na dysku Google takie rzeczy, których wolałbym nie stracić to jedyną opcją był zakup dodatkowej powierzchni...
100 gb za niecałe 100 zł na rok to nie jest w końcu jakoś strasznie dużo.
Pozdrawiam serdecznie

Level 8

Re: Jak to jest z miejscem na dysku google gdy się skończy


@pharasimiuk wrote:

Ja też tak miałem, ale ponieważ mam na dysku Google takie rzeczy, których wolałbym nie stracić to jedyną opcją był zakup dodatkowej powierzchni...
100 gb za niecałe 100 zł na rok to nie jest w końcu jakoś strasznie dużo.
Pozdrawiam serdecznie


A ja niczego nie usuwam. Nie ma szans, żebym wywalił 400GB danych tylko po to, żeby znów przez jakiś czas móc normalnie korzystać z konta. Po prostu założyłem kolejne.

A na starym koncie stare dane się starzeją....   🙂

 

No i w moim przypadku musiałbym wydać trochę więcej...

 

Pozdrawiam

    :-Przemo.