JarekP's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 4

Błędna nawigacja/kategoria drogi???

Pomóżcie, bo już opadam z sił. 

Wyznaczam trasę od ronda przy ul. Słowackiego do ulicy Boya-Żeleńskiego. Za każdym razem z uporem maniaka Google każe jechać naokoło. Oto jak wyznacza trasę:

https://www.google.pl/maps/dir/50.0180916,20.976377/50.0226435,20.9798383/@50.0199742,20.9773749,16....

 

Tymczasem powinien to robić tak:

https://www.google.pl/maps/dir/50.0180916,20.976377/50.0226435,20.9798383/@50.0199177,20.9779971,16....

ponieważ ulica Parkowa, przez którą teraz poprowadziłem trasę jest normalną dwukierunkową asfaltową drogą i takiej samej kategorii jak pozostałe. Ani zamknięta, ani jednokierunkowa, ani w remoncie.

Sprawdziłem wszystko, ustawienia drogi, odcinków, skrzyżowania, znaki drogowe, nie znalazłem żadnego błędu. O co chodzi?

Tarnów, Polska
8 comments
Level 10

Re: Błędna nawigacja/kategoria drogi???

@JarekP

Zgłoś na forum pomocy Map i Kreatora Map Google:

https://productforums.google.com/forum/#!forum/maps-pl

Tam są specjaliści od rozwiązywania takich problemów.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Błędna nawigacja/kategoria drogi???

Zapewne chodzi o priorytety dróg i ich parametry. A nawet na pewno, bo Parkowa miała (i nadal ma) ustawioną "drogę dojazdową" i to powoduje taki routing.

Mam nadzieję, że to nie ty próbowałeś zmienić priorytet Parkowej z drogidojazdowej na arterię? Bo zmiana wisi do sprawdzenia Google i nic tam nie zrobimy do czasu aż Google tego nie zatwierdzi (co byłoby błędem) albo nie odrzuci (co byłoby poprawne). A Google zmienia takie rzeczy mniej więcej po roku od ich wprowadzenia 😞

A jeśli to ty, to lepiej wycofaj tą zmianę, bo jest nieprawidłowa (Z Parkowej taka arteria, jak z Lwowskiej autostrada) i dopiero po wycofaniu można będzie coś popatrzeć i naprawić.

 

 

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 4

Re: Błędna nawigacja/kategoria drogi???

Spoko, chyba już wycofałem. A wzorowałem się na ulicach sąsiednich. Tam wiele było właśnie "arteriami", stąd moja próba zmiany. 

 

Level 8

Re: Błędna nawigacja/kategoria drogi???

Dzięki za wycofanie. Już poprawiłem na prawidłową wartość.

Za kilka dni sprawdzimy czy się poprawiło. No i dzięki za znalezienie tego błędu na mapach!

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 4

Re: Błędna nawigacja/kategoria drogi???

Spoko 🙂 Ja widzę, że większość dróg w Tarnowie to jakieś dojazdówki, arterie czy inne klasyfikacje bez sensu. Póki co będę wyłapywał tylko te, po których nawigacja w mapach google szwankuje. Jak coś dam znać 😉

Level 8

Re: Błędna nawigacja/kategoria drogi???

Arterie są na pewno ok.

Drogi dojazdowe - to taki, którymi z zasady nawigacja nie powinna prowadzić, o ile punkt końcowy/początkowy nie leży na tej drodze.

I dlatego nawigacja omijała Parkową (i kilka równoległych ulic - poprawiłem :)).

Pozostałe w większości powinny być jako "droga lokalna".

Monitoruję Tarnów w zasadzie codziennie, więc jak coś, to się spotkamy w komentarzach pod zmianami 🙂

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 8

Re: Błędna nawigacja/kategoria drogi???

Nawigacja działa już poprawnie - prowadzi tak, jak się jeździ w rzeczywistości 🙂

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 4

Re: Błędna nawigacja/kategoria drogi???

No i super 🙂 Dzięki.