BogdanA's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 5

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te

Salut!!!

 

1. Nume:  Mihai ( Burb)

2. Locatie: Bucuresti

3. Ce-mi place in a fi un ghid local: Corectitudinea informatiilor si impartasirea cu ceilalti a locurilor frumoase si linistite

4. Ce-mi place sa impartasesc: lucruri despre mancare si locuri linistite 

5. De unde am auzit despre ghizi locali: Google maps

6. Lucruri amuzante despre mine: nimic amuzant, sunt foarte serios ( glumesc :D)

La acestea eu as adauga:

7. Profesie / Domeniu de activitate: economist/ IT

 

o zi buna!

Level 6

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te

Buna ziua,

1. Nume: Daniel Serban

2. Locatie:Calarasi

3. Ce-mi place in a fi un ghid local: Sa pot ajuta cu ceea ce am trait eu.

4. Ce-mi place sa impartasesc: Poze si impresii, bune sau mai putin bune.

5. De unde am auzit despre ghizi locali: Google

6. Lucruri amuzante despre mine:

La acestea eu as adauga:

7. Profesie / Domeniu de activitate: IT

Level 7

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te

1. Nume: Lucian Gheorghiu

2. Locatie: Bucuresti

3. Ce-mi place in a fi un ghid local: Impartasesc comunitatii imagini de care ma bucur

4. Ce-mi place sa impartasesc: Impresii, informatii, peisaje...

5. De unde am auzit despre ghizi locali: Google Maps

6. Lucruri amuzante despre mine: Cica as fi un tip haios....hahahaha

La acestea eu as adauga:

7. Profesie / Domeniu de activitate: economist / antreprenor

Level 4

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te

Salut,

Are cineva idee unde se mai pot cere aprobari pentru editari? Adica pentru urmatorul GMB goo.gl/wWoR63 ?

 

Efectiv am schimbat numarul de telefon deoarece era gresit si acum este in statul "pending" si m-ar interesa daca se poate si schimba si poza aia cu street view si daca, cum se poate proceda fara sa dau claim la business?

 

Multumesc,
Alex

Level 7

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te

0726 253 012 este numărul corect?

Level 7

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te


Alexandru_Gheorghe a scris:

Salut,

Are cineva idee unde se mai pot cere aprobari pentru editari? Adica pentru urmatorul GMB goo.gl/wWoR63 ?

 

Efectiv am schimbat numarul de telefon deoarece era gresit si acum este in statul "pending" si m-ar interesa daca se poate si schimba si poza aia cu street view si daca, cum se poate proceda fara sa dau claim la business?

 

Multumesc,
Alex


Poza din Street View nu poate fi schimbată de utilizator ci numai de cei de la Google, când trec iar cu mașina prin zonă. Poți cere să le ceri lor să șteargă/blureze containerul. 
 

Level 3

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te

Buna, 

Eu sunt Mădălina Covrig, sunt din Iași și de curând am aflat de aceasta aplicație prin care poți fi un ghid local in țara și orașul tau.

Ce îmi place la acest “job”? Pai...faptul ca poți arată întregii lumi, locurile in care mergi tu, istoria țării tale și faptul ca poți sa cunoști și alți ghizi din zona ta.

Imi place sa împărtășesc tot ce tine de orașul in către trăiesc, de țara care îmi e casa și tot ce tine de istoria României.

A fost o întâmplare sa dau peste aplicație și așa m-a ajut și pe mine, și pe alții din jurul meu.

Lucruri amuzante despre mine...nu știu ce sa spun la aceasta rubrica...dar sper sa aflu de la alții...Însă pot adauga ca sunt pretențioasa, perfecționistă, iubitoare de frumos și îmi place sa fac totul cu suflet.

Sunt mămică, momentan nu lucrez, însă am terminat Economia Comerțului, turismului și serviciilor ca și secție in cadrul Facultății de Economie din cadrul Universității “Petre Andrei” din Iași.

 

Level 7

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te

Bună ziua prieteni !

 

Felicitări pentru activitatea de ghidare depusă de fiecare !

 

După  modelul propus voi începe cu o scurtă prezentare:

 

1. Nume: COMȘA Emil-Anton

2. Locație: Alba Iulia

3. Ce-mi place în a fi un ghid local: libertatea de a călătorii

4. Ce-mi place să împărtășesc: Fotografii, informații de interes general

5. De unde am auzit despre ghizi locali: Google, când ma informam despre o locație din Romania

6. Lucruri amuzante despre mine: " Aşadar, vreme de douăzeci de secole, cultura engleză s-a adaptat la cultura latină, împrumutând din soarele ei cald de umanitate şi din seninătatea cerului ei clar, controlându-se cu criteriile ei, legându-se de valorile ei definitive şi împărţind astfel cu ea destinul eternităţii. " citat din Dragoş Protopopescu în Valoarea latină a culturii engleze (1923)

7. Profesie / Domeniu de activitate: inginer, dascăl și promotor de turism

NGO ANTREC Alba Transilvania
Level 8
Level 8

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te

Best intro ever : "Încerc să pun Oașul pe hartă" . Love it!

Level 8
Level 8

Re: Local Guides Romania - Prezinta-te

1. Nume: Eleodor

2. Locatie: Cincinnati (born in Radauti, in Bucovina)

3. Ce-mi place in a fi un ghid localHelp other users with good reviews and great photos. My way of giving something back. Summer project: will post from Radauti, Sucevita and Putna. 

4. Ce-mi place sa impartasesc: Most of them photos, some reviews. 

5. De unde am auzit despre ghizi locali: Invite from Google. 

6. Lucruri amuzante despre mine: I live with my in-laws. Came to visit for two weeks, eighteen years ago. 

La acestea eu as adauga:

7. Profesie / Domeniu de activitate: IT / Innovation