ozkanguven's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Doğruluk Kontröllerinde Dikkat Edilecek Noktalar...

Arkadaşlar merhaba.

yakın zamanda google doğruluk kontrölleri başladı. Bende uzun zamandır sever yapmaktayım ama bir kaç nokta dikkatimi çekti.

Örneğin sisteme keyfi olarak gelen kapalı işletmeleri hemen kapatmayın bunun gibi yapılacak ve bize olumlu katkı katacakları yazmak istedim.

işletme kapalı:

1: İşletmenin olduğu caddeye girin. Google aracı en son hangi tarihte geçmiş ve işletme görülüyormu bakın

2: İşletmenin içeriğine gidin. İşletmenin en son yorum aldığı tarih en son resim eklenme tarihi bunları kontrol edin

İşletme Telefon Güncelleme

1: İşletmenin haritalarda ki görselini bunun camında reklam tabelasında bulunan telefon numarasını kontrol edin.

2:İşletmeye verilen cep telefonuna asla itibar etmeyin. Bu art niyetli birisi tarafından yazılmış olabilir. Ve sürekli sipariş yada hizmet almak için birisini rahatsız etmelerine sebep olabilir.

3: İşletmelerin alan kodlarıyla olan sabit telefon numarası olmasına özen gösterin.

4: İşletmenin doğruluk bilgisi halen yapılamıyorsa google'yeişletmenin il adı ve işletme adını yazarak aratabilirsiniz.

Markalı işletme Çalışma Saatleri

1: Marka olarak açılan ve düzenlenen işletmeler genelde aynı saatde açılır kapanır. ( Örnek marka olarak BİM MAĞAZACILIĞI ALALIM)

2: Marketler sabah 07 de açılır akşam 21:30 da kapanır

3: Marka adı dışında mobil iletişim girilmez

4: Marka nın belirtilenin dışında girmek art niyetli olabilir.

Eskort ajansları & Korsan taksiler

1: İstanbul bölgesinde çok sayıda bu tarz işletme vardır.

2: Bunlar yasa dışıdır faliyet göstermesi kanunen suçtur. 

3: İşletme içerisindenSpam rahatsız edici olarak işaretlenmesi gereklidir.

4: Korsan taksiciler genelde mobil iletişim bırakıyor fakat ben şahsen onaylamıyorum.

Ben kendimce bu yolları izleyerek gitmekteyim. Azda olsa yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. 

Sizden ricam kendi geliştirdiğiniz yöntemleri lütfen paylaşın. Daha doğru bilgiye ihtiyacı olan herkes ulaşmalı.

1 comment
Former Google Contributor

Re: Doğruluk Kontröllerinde Dikkat Edilecek Noktalar...

Hi @ozkanguven

Excuse my reply in English and thank you for making Google Maps better for everyone.

Please note that if you have questions related with Google Earth better to post them on Google Maps & Earth Help forum.

Due to the volume of private messages Google Moderators receive, I do not read or respond to private messages. Please post publicly so others may benefit from your discussion. If you require urgent assistance, please tag a Google Moderator. Thank you!