NatalkaR's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 10

“Українські Мальдіви”: райський острів Джарилгач

IMG_20190725_173407.jpg

Чи чули ви, що в Україні є свої Мальдіви? Розташовані вони на Херсонщині - прямо навпроти міста Скадовськ. “Українські Мальдіви” - це острів Джарилгач. Він є найбільшим не лише в Україні, але й у всьому Чорному морі. Загальна площа острова - 56 квадратних кілометрів. 

IMG_20190725_135138.jpg

Джарилгач називають “українськими Мальдивами” через дивовижні білосніжні пляжі. Десь пляж ширший, десь вужчий. Але всюди - білий м'який пісок. 

Білосніжний пісок ДжарилгачаБілосніжний пісок Джарилгача

Щастяяяяяяяяяяя!!!!!!!Щастяяяяяяяяяяя!!!!!!!

Я  їздила на Джарилгач зі своєю собакою - таксою Дозіттою. Із Києва ми приїхали на поїзді до Херсона, звідти на автобусі до Скадовська. А вже на Джарилгач щодня діставались на великому кораблі - зранку на острів, ввечері - назад. 

На Джарилгач у супроводі чайокНа Джарилгач у супроводі чайок

Пристань на ДжарилгачіПристань на ДжарилгачіТакий корабель привозить туристів на острівТакий корабель привозить туристів на острів

Чи мріяли ви коли-небудь побувати на безлюдному острові? Тоді вам саме сюди - на Джарилгач! Він є одним із небагатьох у світі, де ніхто не живе.

IMG_20190724_144038.jpg

Туристів, які приїжджають на кілька днів з наметами чи просто на екскурсію, не рахую. Вони тут не затримуються надовго. На острові заборонене будь-яке будівництво. Тож збудувати собі шикарні вілли з видом на море не вийде. І це чудово, не буду приховувати. 

Туристи зупиняються у наметах на кілька днівТуристи зупиняються у наметах на кілька днів

IMG_20190725_173608.jpg

Ми йшли вглиб острова, аби побути у повній гармонії із природою - лише ви, море, чайки і більше ні душі. Дивовижне відчуття.

Тільки ми - я і моя ДозіттаТільки ми - я і моя Дозітта

Більшість людей, які припливають зі Скадовська на кораблі, відпочивають відразу біля пристані. 

Лежаки біля пристаніЛежаки біля пристані

У часи СРСР острів Джарилгач нікого не цікавив. Радянська влада вирішила, що там буде випасатись худоба - корови та вівці. Їх навмисно везли на острів із Скадовська. Через це унікальні види рослин позникали, сам острів практично перетворився на пустелю. З 2009 року тут створили Джарилгацький національний природний парк

Безкрайній степ ДжарилгачаБезкрайній степ Джарилгача

Зараз на Джарилгачі є багато рослин із Червоної книги, наприклад, ковила днiпровська, меч-трава болотяна та золотоборідник цикадовий. На острові гніздяться перелітні птахи - гуси, качки та лебеді.

IMG_20190725_151625.jpg

IMG_20190725_172621.jpg

А також живуть лані, олені, лисиці, зайці і гадюки. Ми, до речі, побачили аж два стада оленів. Вони хоч і звикли бачити людей, однак тримаються на відстані. 

На Джарилгачі, крім дивовижних пляжів, ще є майже 200 лиманних озер. Більша частина з них солона, однак є і прісні.

Одне із 200 озер ДжарилгачаОдне із 200 озер Джарилгача

Влітку чимало озер пересихають. 

А це озеро пересохло. У сезон дощів воно знову наповниться водоюА це озеро пересохло. У сезон дощів воно знову наповниться водою

Візитівка Джарилгача - старий маяк. Його збудували у 1902 році.

Зліва - старий маяк, справа - новийЗліва - старий маяк, справа - новий

Металевий каркас привезли із самої Франції. За одними даними, проектував маяк сам Гюстав Ейфель, який побудував Ейфелеву вежу. За іншими даними, розробив проект маяка учень Ейфеля.

Старий маякСтарий маяк

До 2005 року на маяк можна було підійматись. Однак потім вхід заборонили, тому що пам'ятник архітектури страждає від ерозії - морська вода робить свою справу. Унікальну пам'ятку хочуть знести, бо нема коштів на її утримання. 

Цьому маяку більше 100 роківЦьому маяку більше 100 років

У 1997 році біля старого маяка збудували новий маяк

Новий маякНовий маяк

Два маяки - старий і новийДва маяки - старий і новий

На Джарилгачі ми були два дні. І це, мабуть, одна із найкращих наших поїздок. Я прагнула спокою, тиші і самотності - і я це отримала. Дозітта потребувала безмежного простору - і вона це отримала.

IMG_20190725_155246.jpg

IMG_20190725_144617.jpgIMG_20190725_143448.jpg

Але наступного разу я хочу побути тут подовше. І це однозначно буде поїздка з наметами!

IMG_20190725_181727.jpg



Джарилгач, Херсонская область, Украина
6 comments
Connect Moderator

Re: “Українські Мальдіви”: райський острів Джарилгач

Wow, @NatalkaR! I can see why this area earned its name!

 

I loved all the photos and the helpful captions you posted. The thing that jumps out at me most is the beautiful assortment of shells! Are that many shells common to see on all the beaches?

#TeamUSA USA | My Contributions | Instagram | @Mention me so I see your reply
Level 10

Re: “Українські Мальдіви”: райський острів Джарилгач

@NatalkaR great place!! Also cool pictures! Loved them! Thanks for sharing!

Level 8

Re: “Українські Мальдіви”: райський острів Джарилгач

Hi @NatalkaR Wonderful post!  Awesome photos.

Thanks for sharing with us.

Vijay Paradkar
India
Former Google Contributor

Re: “Українські Мальдіви”: райський острів Джарилгач

Hi @NatalkaR,

Thanks for the nice post! 

 

I've never heard about this place. It looks very beautiful and clean and I liked a lot that there are no hotels on the beach. Is it a protected beach? Because it looks like nobody is going there, it's so natural and clean.

Due to the volume of private messages Google Moderators receive, I do not read or respond to private messages. Please post publicly so others may benefit from your discussion. If you require urgent assistance, please tag a Google Moderator. Thank you!

Level 10

Re: “Українські Мальдіви”: райський острів Джарилгач

@NatalkaR Такое красивое место и такой замечательный пост! Как я пропустила его раньше

Level 8

Re: “Українські Мальдіви”: райський острів Джарилгач

Дякую за душевний допис і гарні світлини, @NatalkaR. Особливо впало в очі фото лимана - напрочуд атмосферно. Колись хочу туди потрапити.