06-20-2017 05:50 PM
Ahoj, pošta momentálně snad všude používá jako název pošt "Česká Pošta, s.p." Proč se nepoužívá normálnější Pošta + Město?
Konkrétně tady jsem na tohle moje dilema znovu narazil.
Chápu, že správně by tam mělo byt to navržený, ale z pohledu člověka a pošťáka bych rád viděl "Pošta Nechanice", "Pošta Hradec Králové 12", nebo teda "Česká Pošta Nechanice"..
V anglických názvech to takhle je, ikdyž to je špatně přeložený. Řešil to někdo už?
Doufám, že nejsem jedinej, komu to vadí..
06-21-2017 03:28 AM
Dobře, tak v tom příípadě by to mělo být "Česká pošta" a ne "Česká pošta, s.p." jak je všude nastaveno. Dřív v map makeru šlo přidat nějaký lokální název, nešlo by to udělat přes to?
Mapy.cz to mají v tomhle ohledu lepší. Chápu, že je důležitý to mít označený správně, ale pokyny znějí takle: "Název by měl odpovídat názvu firmy ve skutečném světě, který používáte k označení pobočky, na webu a billboardech nebo cedulích a který znají zákazníci. Zadání přesného názvu usnadní zákazníkům nalezení vaší firmy online."
Název firmy je Česká pošta, ale názvy těch jednotlivých pošt jsou tak jak jsou na screenshotu. Označují se takhle i interně.
Bylo by to lepší jak orientačně, tak v případě, když lidi posílají dopis nebo balík na tu poštu, aby to správně napsali.
Celkem rychle jsi mě odpálkoval s tou odpovědí, takže jsi nejšpíš úplně nepochopil ten problém, co prezentuju. Absolutně h***ová přehlednost, dohledatelnost(?) a jednostnost názvů.
Určitě tady je nějakej kamarádík s lidma z googlu, takže bych byl rád kdyby se tohle změnilo. Děkuji
(případně ještě ty anglický názvy co jsem zmínil v prvním postu)
06-22-2017 01:14 AM
Hele pochopil sem tě dobře a ty musíš pochopit že pravidla se dělají celosvětově a úprava pro Česko je tudíž nemožná ...
Správný název je Česká pošta
06-22-2017 01:19 AM
Dobrá, děkuji za vysvětlení, nechám to být takhle.
06-23-2017 06:51 AM
ahoj. že je to podla pravidiel, je pravda, ale pridám k tomu aj "technické" vysvetlenie, akožto bývalý "Regional Lead"
mnohí maperi si neustále zamieňajú Google Mapy s katalógom typu Zlaté Stránky a podobne. Mapy.cz sa taktiež správajú ako katalóg. je to ich interné rozhodnutie do ktorého nevidíme, teda pravdepodobne je pre nich potrebné uvádzať pobočky v tomto formáte. v GM nič také potrebné neni. či už používaš mapy v mobile, alebo na PC, pri každom dotaze sa sleduje aj geolokácia dotazu. teda i bez akéhokolvek zadania adresy systém bude hladať najbližšiu pobočku pošty smerom k Tebe. čo sa týka interných označení pošty, ano, tam to trochu zlyháva, hlavne ak sa tá pobočka používa na doručovanie zásielok; vtedy bude nutné vyhladať najprv adresu tej pobočky, ale tento problém sa týka asi len externistov a nemyslím že by bol až tak neriešitelný ...