Malaj's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 3

Re: gdzie są zdjęcia z Panoramio?


@@JacekNK wrote:

Informacja od Google jaką uzyskałem jako Najlepszy Współtwórca (TC) - termin przenoszenia zdjęć z Panoramio się trochę wydłużył i obecnie planowany jest na początek 2018 roku (na razie bez określania dokładnego terminu). Tak więc musicie jeszcze chwile cierpliwie zaczekać.

 

Pozdrawiam,

Jacek


Cześć, czy masz może jakieś nowe wieści ?

Level 10

Re: gdzie są zdjęcia z Panoramio?

Jeszcze troche trzeba zaczekać.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 7

Re: gdzie są zdjęcia z Panoramio?

Jeszcze trochę, jeszcze zaczekać, zawsze "jeszcze trochę", "później", a zdjęć z Panoramio nie ma i pewnie już nie będzie. Może od początku był taki zamiar, żeby to rozciągnąć w czasie, to użytkownicy w końcu zapomną - wygląda na to, że brzydko oszukali "panoramistów" i szkoda, bo tam było wiele dobrych, ciekawych i ładnych zdjęć, a do tego mieli to doliczyć do punktów dla lokalnych przewodników. Chyba trzeba zapomnieć, bo wkrótce miną dwa lata od zamknięcia Panoramio.

Piotrek

Level 10

Re: gdzie są zdjęcia z Panoramio?

@Malaj + towarzystwo 😉

Wczoraj brałem udział w spotkaniu z osobą, która uczestniczy w procesie przenoszenia tych zdjęć.

Zapewniała, że już wkrótce to zostanie zakończone. Nie jest to proste ponieważ Panoramio było

pierwotnie odrębną firmą i działało to na zupełnie innej infrastrukturze/rozwiązaniach.

Trzeba miliony zdjęć przenieść do zupełnie nowego systemu jaki w ostatnich latach Google utworzył dla Map i Earth.

Tutaj można znaleźć szczegóły opisane przez zespół Google Earth (jako dwie "najlepsze odpowiedzi" w wątku).

Można użyć translatora Google - ma to nawet sens 🙂

https://productforums.google.com/forum/#!msg/maps/H4VObBFsIyA/ykxBQ02jBgAJ

Zdjęcia już przeniesione z Panoramio można znaleźć tutaj: https://get.google.com/u/1/albumarchive/

Google Earth w przeglądarce dostępne jest tutaj: https://earth.google.com/web

 

Pozdrawiam,

Jacek

 

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 3

Re: gdzie są zdjęcia z Panoramio?

Dlaczego Twój kolega, który działa w tym projekcie się tutaj nie wypowiada ? Zaczynam myśleć podobnie jak kolega wyżej czyli prawie 1k geotagowanych zdjęć poszło w piach. Z archiwum można było pobrać backup zdjęć, ale bez geotagów to mam sobie teraz po raz kolejny jedodać do zdjęć ? Z mojej strony jest to koniec partycypowania w projektach google.

Level 10

Re: gdzie są zdjęcia z Panoramio?

@silu700

To nie jest mój kolega. To jeden z pracowników zespołu Google Earth.

Ma inne sprawy na głowie niż pisanie tu, na forum w języku, którego nie zna. Nie jest od tego.

Miałem z nim wczoraj spotkanie wirtualne jako Najlepszy Współtwórca forum Map Google

i to co mogłem Wam przekazać na ten temat to przekazałem.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL