Pretendent's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Zmiany w MM, MG, program LG

  Witam
Dla mnie program MM pobudził moją (i pewno nie tylko) chęć poprawy map Google. Po zamknięciu MM drastycznie spadło moje zainteresowanie poprawianiem mapy, choć po jakimś czasie zacząłem robić wszystko to, na co pozwala system wprowadzania zmian z poziomu map Google. W tej chwili wstawiam tylko zdjęcia, bo w tej chwili tylko to mi przechodzi, bo wszystkie (prawie) inne zmiany są niejako "z automatu" odrzucane (jako "NIE ZASTOSOWANO").
Ja to rozumiem, że firma zainwestowała w mapy i teraz przyszedł czas na skupieniu się na rzeczach, które przynoszą dochód (POI), ale traci na tym mapa (np. brak możliwości zmian na drogach). Po jakimś czasie pewno przyjdzie czas na "powrót do źródeł" , czyli oddaniu użytkownikom narzędzi do zmian (choćby tylko dla zaufanych), ale czy to nie będzie już za późno? Sami "googlersi" nie załatwią całej reszty (a pewno były takie założenia w centrali). Mapy Google się zmieniają (to dobrze), ale te wszystkie "wodotryski" nie wprowadzają poprawy tego na czym opiera się mapa - czyli nawigacji po drogach.

1 comment
Level 8

Re: Zmiany w MM, MG, program LG

Masz 100% rację, ale dla Google Mapy w tej chwili są traktowane jako ogromny słup ogłoszeniowy, więc drogi są jakby mniej ważne - drogi nie płacą za reklamy 🙂

Osobiście czekam aż słupki im tam zaczną spadać i może ktoś podrapie się w głowę i zatrybi, że może ludzie chcą gdzieś dojechać, ale nie mają jak, bo drogi są nieaktualne 🙂

 

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator