Pio-TREK's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Zapytanie techniczne - kategorie brakujących miejsc

W polu formularza do przesłania wpisane jest cyt. "Wybierz lub wpisz kategorię", co i tak sprowadza się do wyboru. Przy wpisywaniu następuje auto-podpowiedź, często absurdalna bo wyjęta z części "środkowej" wyrazów. Wniosek z tego jest taki, że kategorie są skatalogowane. Pytanie czy jest możliwe poznać taki katalog, a nie grać z Google Mapy w scrable. Co więcej, często zdarza mi się znaleźć istniejący obiekt na mapie np. kategoria - plaża, ale dodać takiej kategorii nie można (bo nie ma w katalogu) - to jest czy nie ma? Pewnie ktoś powie plaża to nie punkt, tak ale, parking przecież to też nie punkt, a można dodać. A może ktoś uznał, że wszystkie plaże są już na mapie i więcej nie można?

4 comments
Level 7

Re: Zapytanie techniczne - kategorie brakujących miejsc

Kategoria "plaża publiczna" daje się jeszcze wybierać dla miejsca w Google Map Maker. Ale ten Kreator Map ma zostać wycofany w marcu 2017 r.  Czemu to nie jest kompatybilne, nie wiem. Mieli wszystko stopniowo przenosić na Mapy Google, ale tego jak widać nie przeniesiono.

Piotr

Level 8

Re: Zapytanie techniczne - kategorie brakujących miejsc

Jest jeszcze "kurort z plażą", ale gdzie takich u nas szukać? Mam wrażenie, że GM stawia tylko na komercję .W tym segmencie (czyli typy, kategorie i odmiany firm) jest tego mnóstwo, a reszta to...........I wszystko byłoby ok. gdyby nie fakt, że program Local Guides Connect jest reklamowany głównie jako przyjazny/przydatny dla turysty i przyznam że to kupiłem. Sądzę, że przemycono do tego projektu produkt "Google Moja Firma" i dodano coś co nie daje korzyści GM (kategoria atrakcje turystyczne - zastanawia mnie jakie są podkategorie, bo nawet nie ma pomników). Zobaczymy co od kwietnia, może mnie zaskoczy i faktycznie się rozwinie jak panowie z Kreatora Map będą łaskawi i coś nam dodadzą. Wolontariat dla turystyki - jak najbardziej tak.

Level 7

Re: Zapytanie techniczne - kategorie brakujących miejsc

Mam dokładnie taki sam problem z dokładaniem pomników których brakuje na mapach. Mało tego brakuje kategorii wyboru. Dla niektórych firm i zakładów i lokal guides pyta o kategorię danego miejsca i nie mogę jej wprowadzić bo tak na prawdę nie ma takich kategorii do wyboru, a kłamał nie będę wprowdzając błędne dane bo nie temu to służy.

Level 8

Re: Zapytanie techniczne - kategorie brakujących miejsc

No i potem wychodzą takie śmieszne rzeczy jak u mnie w centrum miasta. Jakieś totalne resztki murów starego miasta (z którymi od lat ratusz nie wie co zrobić) link 1, mają kategorię - pomnik, a raptem 100m obok postawiono pomnik (co jest w nazwie) link 2, który ma kategorię - rzeźba.

1. https://www.google.pl/maps/place/Mury+miejskie/@53.1204147,17.9989301,19z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x635d...

2. https://www.google.pl/maps/place/Pomnik+Kazimierza+Wielkiego/@53.1204147,17.9989301,19z/data=!4m5!3m...

Tak naprawdę to teraz nie wiem co jest pomnikiem a co rzeźbą, ale odwrotnie to chyba by bardziej pasowało.

Może stwórzmy tu na forum własną kategorię - memy. To w dzisiejszych czasach ma dużo większą siłę niż logika i rozsądek.