SebiKR's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 9

Szczyrk -> Kraków wyznaczanie trasy

Hej 🙂

 

sobota 16 VI - wyznaczam trasę Szczyrk Kraków i pokazuje tylko jedną opcję 144 km.
Brak alternatyw - de facto WAZE pkazuje dobrą droge ...104 km.

jakby włączyła się opcja - prowadź drogami najwyższej kategorii.

Czy to jakaś awaria tzw serwera routingu?
Szczerze to pierwszy raz gdy WAZE wygrało z Google i pokazało dobrą i znacznie krótszą drogę.

7 comments
Level 4

Re: Szczyrk -> Kraków wyznaczanie trasy

               Patrzę  Mam 3 możliwości

Level 9

Re: Szczyrk -> Kraków wyznaczanie trasy

Hej 🙂

 

w tym momencie tez mam 3 opcje - widac sie naprawiło.

Level 8

Re: Szczyrk -> Kraków wyznaczanie trasy


@SebiKR wrote:

Hej 🙂

 

sobota 16 VI - wyznaczam trasę Szczyrk Kraków i pokazuje tylko jedną opcję 144 km.
Brak alternatyw - de facto WAZE pkazuje dobrą droge ...104 km.

jakby włączyła się opcja - prowadź drogami najwyższej kategorii.

Czy to jakaś awaria tzw serwera routingu?
Szczerze to pierwszy raz gdy WAZE wygrało z Google i pokazało dobrą i znacznie krótszą drogę.


Przy czym Google sugeruje nie najkrótszą, lecz najszybszą trasę. I jakoś tak robi to lepiej niż Waze (przynajmniej w czasie testów, które robiłem -- Waze zazwyczaj podawał lepszy czas, który podczas jazdy do celu się wydłużał, aż do wartości większej lub porównywalnej z Google, GMaps zazwyczaj podawał poprawny szacowany czas, który rzadko się wydłużał; jeździłem z włączonymi obiema nawigacjami, raz trasą wskazywaną przez jedną z nich, innym razem przez tę drugą).

To która trasa jest najszybsza zależy od aktualnych warunków na drodze – czasem Google proponuje jedną trasę, a alternatywy wyświetlają się dopiero na trasie.

 

Pozdrawiam

    :-Przemo.

Level 9

Re: Szczyrk -> Kraków wyznaczanie trasy

mam te same obserwacje w kwestii wyznaczania czasu przejazdu - WAZE fantazjuje a potem dolicza i dolicza minuty.

Google pokazuje rzetelnie.

Google "ciąży" do dróg wysokiej kategorii to fakt - WAZE śmielej wpuszcza w opłotki 🙂

Natomiast trasę szczyrk-krk sprawdzałem również w trakcie jazdy i nie było alternatyw - musiałem włączyć WAZE które od razu pokazało lepszą/krótszą drogę

Level 9

Re: Szczyrk -> Kraków wyznaczanie trasy

dziś to samo - wyznaczanie trasy Kraków - Wisła.
Ale - jest rozwiązanie - zaznaczyłem - unikaj autostrad i opłat - pokazało krótkie trasy!

Level 10

Re: Szczyrk -> Kraków wyznaczanie trasy

@SebiKR

Tak się zastanawiam.

Może niekoniecznie masz szybkie połączenie netowe w trakcie jazdy i jakby serwer zwraca tylko jedną trasę z ograniczoną ilością danych?

Masz pobrany obszar między Krakowem i Beskidami do map offline?

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Szczyrk -> Kraków wyznaczanie trasy


@SebiKR wrote:

mam te same obserwacje w kwestii wyznaczania czasu przejazdu - WAZE fantazjuje a potem dolicza i dolicza minuty.

Google pokazuje rzetelnie.

Google "ciąży" do dróg wysokiej kategorii to fakt - WAZE śmielej wpuszcza w opłotki 🙂

Zgadzam się, z tym, że Waze zwykle pokazuje lepszy czas, po to, by potem pododawać trochę minut (i wtedy na jedno wychodzi).

Zgadzam się też w tym, że Google bardziej ciąży do głównych dróg. 

 

Natomiast trasę szczyrk-krk sprawdzałem również w trakcie jazdy i nie było alternatyw - musiałem włączyć WAZE które od razu pokazało lepszą/krótszą drogę


Pytanie, czy krótsza znaczy szybsza -- nie zawsze tak jest.

 

Pozdrawiam

   :-Przemo.