06-19-2018 05:14 AM
Hej 🙂
sobota 16 VI - wyznaczam trasę Szczyrk Kraków i pokazuje tylko jedną opcję 144 km.
Brak alternatyw - de facto WAZE pkazuje dobrą droge ...104 km.
jakby włączyła się opcja - prowadź drogami najwyższej kategorii.
Czy to jakaś awaria tzw serwera routingu?
Szczerze to pierwszy raz gdy WAZE wygrało z Google i pokazało dobrą i znacznie krótszą drogę.
06-20-2018 07:13 AM
Patrzę Mam 3 możliwości
06-20-2018 08:20 AM
Hej 🙂
w tym momencie tez mam 3 opcje - widac sie naprawiło.
06-21-2018 11:47 AM
@SebiKR wrote:
Hej 🙂
sobota 16 VI - wyznaczam trasę Szczyrk Kraków i pokazuje tylko jedną opcję 144 km.
Brak alternatyw - de facto WAZE pkazuje dobrą droge ...104 km.jakby włączyła się opcja - prowadź drogami najwyższej kategorii.
Czy to jakaś awaria tzw serwera routingu?
Szczerze to pierwszy raz gdy WAZE wygrało z Google i pokazało dobrą i znacznie krótszą drogę.
Przy czym Google sugeruje nie najkrótszą, lecz najszybszą trasę. I jakoś tak robi to lepiej niż Waze (przynajmniej w czasie testów, które robiłem -- Waze zazwyczaj podawał lepszy czas, który podczas jazdy do celu się wydłużał, aż do wartości większej lub porównywalnej z Google, GMaps zazwyczaj podawał poprawny szacowany czas, który rzadko się wydłużał; jeździłem z włączonymi obiema nawigacjami, raz trasą wskazywaną przez jedną z nich, innym razem przez tę drugą).
To która trasa jest najszybsza zależy od aktualnych warunków na drodze – czasem Google proponuje jedną trasę, a alternatywy wyświetlają się dopiero na trasie.
Pozdrawiam
:-Przemo.
06-21-2018 11:53 AM
mam te same obserwacje w kwestii wyznaczania czasu przejazdu - WAZE fantazjuje a potem dolicza i dolicza minuty.
Google pokazuje rzetelnie.
Google "ciąży" do dróg wysokiej kategorii to fakt - WAZE śmielej wpuszcza w opłotki 🙂
Natomiast trasę szczyrk-krk sprawdzałem również w trakcie jazdy i nie było alternatyw - musiałem włączyć WAZE które od razu pokazało lepszą/krótszą drogę
06-22-2018 04:03 PM
dziś to samo - wyznaczanie trasy Kraków - Wisła.
Ale - jest rozwiązanie - zaznaczyłem - unikaj autostrad i opłat - pokazało krótkie trasy!
07-14-2018 09:01 AM
Tak się zastanawiam.
Może niekoniecznie masz szybkie połączenie netowe w trakcie jazdy i jakby serwer zwraca tylko jedną trasę z ograniczoną ilością danych?
Masz pobrany obszar między Krakowem i Beskidami do map offline?
Pozdrawiam,
Jacek
07-20-2018 03:04 PM
@SebiKR wrote:
mam te same obserwacje w kwestii wyznaczania czasu przejazdu - WAZE fantazjuje a potem dolicza i dolicza minuty.
Google pokazuje rzetelnie.
Google "ciąży" do dróg wysokiej kategorii to fakt - WAZE śmielej wpuszcza w opłotki 🙂
Zgadzam się, z tym, że Waze zwykle pokazuje lepszy czas, po to, by potem pododawać trochę minut (i wtedy na jedno wychodzi).
Zgadzam się też w tym, że Google bardziej ciąży do głównych dróg.
Natomiast trasę szczyrk-krk sprawdzałem również w trakcie jazdy i nie było alternatyw - musiałem włączyć WAZE które od razu pokazało lepszą/krótszą drogę
Pytanie, czy krótsza znaczy szybsza -- nie zawsze tak jest.
Pozdrawiam
:-Przemo.