MC1's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 5
Level 5

Punkty

Czy nazebrane punkty jako Przewodnik zwiększą pojemność konta Google? Jeśli tak, to ile punktów potrzeba?

Troisdorf, Niemcy
8 comments
Level 5

Re: Punkty

Myślę że w tym wątku znajdziesz potrzebne informacje.

https://www.localguidesconnect.com/t5/Polski/Du%C5%BCo-nowo%C5%9Bci-w-programie-Local-Guides/td-p/31...

 

Jak na razie nic nie wiadomo o dodatkowym miejscu na G Drive

Level 5
Level 5

Re: Punkty

Dzięki za info, szkoda bo za darmo czy za jakieś tam punkty nikomu nie przydatne człowiek nie pracuje jakość szczególnie.

Pozdrawiam MC1

Level 8

Re: Punkty

Program LG od początku nie jest pomyślany jako coś, na czym się 'zarabia'. Chcesz, poprawiasz Mapy dla siebie i innych - nie chcesz, nic nie robisz.

Wszystko opiera się na wolontariacie i pozytywnym podejściu do ulepszania Map. Ty wprowadzisz jakieś zmiany, które kiedyś komuś mogą pomóc, kto inny wprowadzi zmiany, które pomogą Tobie. Tylko tyle i aż tyle.

Na tym opiera się cała idea LG - na bezinteresownej pomocy, a nie na szukaniu sposobów jakby tutaj parę GB na Dysku dostać.

 

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 5
Level 5

Re: Punkty

To też właśnie na tej zasadzie pomagam w ulepszaniu map, ale szczerze mówiąc bez ogromnej zaciętości i walkę o punkty, ot tak sobie w wolnej chwili, bo jak to powiadali starzy górale, za darmo to boli gardło.

Level 8

Re: Punkty

I tak to ma działać 🙂 A punkty są jakimś tam dodatkiem, który zawsze trochę motywuje, bo jak komuś brakuje niewiele do poziomu, to się spręży i coś doda, żeby te poziom osiągnąć.

Jak Google nagle stwierdzi, że rozda jakieś prezenty, to trzeba to traktować jako miły bonus, a nie jako cel sam w sobie.

Tak było przy miejscu na Dysku - niektórzy wprost pisali, że robili dowolne zmiany na Mapach tylko po to, żeby dostać miejsce, nic innego ich nie interesowało.

Tylko taki podejście się zemści - przyzwyczają się do dużego Dysku, nawrzucają tam różności, a potem płacz, bo promocja się skończyła, miejsce na Dysku też i trzeba szybko kasować z niego, żeby Gmail działał 🙂

Życzę miłych chwil przy ulepszaniu Map!

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 5
Level 5

Re: Punkty

Mimo największych chęci jakoś punkty przy Nicku nie potrafią mnie zmotywować, ale tak jak napisałem w wolnej chwili coś wrzucę, bo tak prawdę mówiąc to z niewolnika nigdy nie ma pracownika. Również życzę wszystkiego dobrego. 🙂

Level 7

Re: Punkty


@LovelyPL wrote:

Program LG od początku nie jest pomyślany jako coś, na czym się 'zarabia'. Chcesz, poprawiasz Mapy dla siebie i innych - nie chcesz, nic nie robisz.

Wszystko opiera się na wolontariacie i pozytywnym podejściu do ulepszania Map. Ty wprowadzisz jakieś zmiany, które kiedyś komuś mogą pomóc, kto inny wprowadzi zmiany, które pomogą Tobie. Tylko tyle i aż tyle.

Na tym opiera się cała idea LG - na bezinteresownej pomocy, a nie na szukaniu sposobów jakby tutaj parę GB na Dysku dostać.

 


Na początku Google obiecał 2 TB za 4 poziom i nie pamiętam żeby była mowa o tym że ten 'gratis' najpierw zostanie obniżony do 100 GB żeby w 04/2017 całkowicie zrezygnować z tego bonusu. Przyznam się że taka motywacja skierowała mnie do zapoznania się z programem i choć obecnie korzystam z 1% od otrzymanego bonusu to i tak to jest jakaś satysfakcja od nieodpłatnej pracy. Jestem pewien że takich przewodników jest 99%, wyjątkiem są użytkownicy Kreatora Map - akurat ten program był 'darmowy', no może szkolenia lub spotkania dla uczestników ale mówimy o innej liczebności porównując do obecnego LG. 
Argument o ulepszeniu map traktuje za niepoważny, biorąc pod uwagę rezygnacje z Kreatora Map oraz ostatnie ograniczenia. Jedynie co możemy teraz ulepszyć to dodatkowe POI, czyli zwiększenie potencjalnej liczby klientów Google. Chociaż ostatnio ten moment też się pogorszył - słaba jakość dodawanych obiektów pod wzgłedem prawidłowej lokalizacji, dokładnego adresu czy nawet nazwy. Co do edycji dróg: na razie nie słyszałem żeby Google pozytywnie rozpatrzył którekolwiek zgłoszenie o zmianie/edycji dróg.

Level 5
Level 5

Re: Punkty

Właśnie dlatego zdecydowałem nie na rejestracje i dodawanie miejsc, bo liczyłem na zwiększenie pojemności konta do 100 GB, ale skoro to znieśli i nie chcą nagradzać użytkowników, to i maja aktywność również zmalała, czasem coś dodam ale bez większego zaangażowania, bo za darmo to motywacji bark!