MichałM's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 4

Podejrzenie wyłudzania profili do wystawiania pozytywnych opinii

Witam.

Nocowałem wczoraj w Hotel-Restauracja Austeria Niemczańska w Niemczy. Po pobycie wystawiłem standardowo opinię. Przeglądając inne opinie natrafiłem na czyjąś opinię o dziwnym natłoku mnóstwa pozytywnych opinii od różnych osób, więc zacząłem przeglądać szczegółowo, kto opinie temu miejscu wystawiał. Okazało się, że kilka osób powtarza się kilkakrotnie, a do tego te osoby (profile) wystawiły opinie innym miejscom, które także się powtarzają. Nie wiem, czy te osoby (profile) świadomie wystawiały te opinie, czy włamano się na ich konta, aby wystawiać fikcyjne opinie. W Hotelu jest wi-fi, z którego goście korzystają. Sprawdźcie, to jeszcze raz proszę, bo mogłem nie być dokładny.

Osoby powtarzające się to: Natalia Nykiel, Izabela Leśniewska, Jan Kowalski, Anna Ścigała, Anna Piwowar, Klaudia Schreiber i pewnie jeszcze kilka innych.

Podajcie mi też kontakt emailowy do googla, aby to zgłosić.

Pozdrawiam

Michał

Hotel-Restauracja Austeria Niemczańska***, Osiedle Podmiejskie, Niemcza, Polska
7 comments
Level 10

Re: Podejrzenie wyłudzania profili do wystawiania pozytywnych opinii

@MichałM

Wyślij wiadomość prywatną do jednego z Googlersów na naszym forum (jak wejdziesz w profil, niektórzy z nich mają tę opcję). Musisz pisać niestety po angielsku. Daj linki do tych profili i całość dobrze uzasadnij. Usuń ze swojego publicznego posta tylko imiona i nazwiska - to jednak dane osobowe.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Dot.: Podejrzenie wyłudzania profili do wystawiania pozytywnych opinii

Trochę nie na temat, ale ja już kilkakrotnie spotkałem się z sytuacją, gdzie jest kilkanaście/kilkadziesiąt ocen przy danym punkcie. Średnia ocen jest 5.0 ale niektóre oceny (prawdziwie) są np. na 1-2 a średnia jest dalej 5.0. WIem, że Google jakoś to robi tak, że jeśli uzna ocenę za niewartościową to nie bierze jej do średniej, ale co według Google znaczy ocena niewartościowa?

Level 7

Dot.: Podejrzenie wyłudzania profili do wystawiania pozytywnych opinii

Jeżeli osoba wystawia te same komentarze w różnych lokalizacjach to może jej komentarze zostaną usunięte. Nie wiem ile to potrwa  i czy to zostaną usunięte ręcznie lub z automatu.  Jest taka strona do kupowania komentarzy ona nadal funkcjonuje ale często komentarze na zlecenie są usuwane.

Level 8

Dot.: Podejrzenie wyłudzania profili do wystawiania pozytywnych opinii

Nie, nie. Chodziło mi o coś innego. Jest firma, która ma np. 30 opinii. Wszystkie na 5 i np. z 4 na 1-3 (te słabe opinie są prawdziwe) ale średnia ocen dalej jest 5.0. A inna firma znowu ma wszystko dobrze jedna ocene na 3 i już ma średnią 4.9.

Level 10

Dot.: Podejrzenie wyłudzania profili do wystawiania pozytywnych opinii

@2M-Michal

Ostatnio to się zmieniło. Wcześniej Google liczyło według algorytmu uwzględniającego twierdzenie Bayesa.

Od chyba 2-3 tygodni średnia jest liczona arytmetycznie dla wszystkich, niezależnie od ilości opinii.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 10

Re: Podejrzenie wyłudzania profili do wystawiania pozytywnych opinii

@MichałM

Procedura zgłaszania jest teraz trochę inna - trzeba zgłosić treść takiej osoby (oflagować), a potem napisać tutaj na forum, że jest taka osoba, która narusza te zasady (raczej nie jednorazowo). Warto też wspomnieć, że treści już zostały zgłoszone i wywołać kogoś z zespołu Lokalnych Przewodników. NIE WOLNO podawać danych takiej osoby publicznie - to naruszenie prywatności. Wtedy oni odezwą się prywatną wiadomością co robić dalej. Oczywiście, ze względu na prywatność, nie podzielą się informacjami o wynikach takiego badania, czy ktoś narusza zasady Map i warunki programu Lokalnych.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 7

Re: Podejrzenie wyłudzania profili do wystawiania pozytywnych opinii

Ja powiem coś takiego google zbiera opinie na temat lokalizacji w internecie
Jak znajdzie to wyświetla Opinie z internetu

Jak nie znajdzie to wyświetla wartość opinii google

Co ciekawe  wartość Opinie z internetu= wartości opinii google