Adrianek's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 7

Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

Hej witajcie, mamy idealną pogodę na zwiedzanie naszych city  ale mam pytania może ktos tu jest  🙂

 

1. Nie mogę dodać punktów nextbike w swojej okolicy po za jednym zaakceptowanym, reszta wisi. Zgłaszałem już po 2 razy każdy obiekt  i nic 🙂

2. Mam dwa punkty z pełnymi danymi jednak dostałem informacje typu "Niezastosowany"  moje pytanie czemu to stałe punkty gastronomiczne ?

 

Czy jest jakis dedykowany kanał kontaktowy dla uczestników programi Local Guide  którzy weryfikują dodawane miejsca ?

11 comments
Level 7

Re: Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

Witaj,

 

1) Upewnij się że dodajesz prawidłowo stacje, np. w Warszawie operatorem jest nextbike ale system się nazywa Veturilo. Lepiej nie zgłaszać ten sam obiekt kilka razy (chyba że dostałeś odmowę). Możesz poprosić inną osobę o zgłoszenie.

2) Czemu? -> nie wiadomo, Google nie komentuje 'swojej decyzji'. Sprawdź czy, np., obiekt już nie istnieje na mapie (może być nie widoczne przez małą popularność). Wiarygodności do zgłoszenia doda zdjęcie lub włączany GPS w sąsiedztwie ze zgłoszonym miejscem.

 

Średnio zatwierdzenie zmian u mnie trwa co najmniej tydzień.

Level 7

Re: Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

Wszystko dodaje na pewno prawidłowo a lokalizacje miejsca robię przez satelitarny widok . Moje miejsca dodawane są zawsze co do metra 🙂

 Faktem jest że nie korzystam z telefonu i gpsu . Wole zrobić roada z aparatem a potem w domu na komputerze dodać 🙂

 

Błędem Google jest że Lokalny Przewodnik nie może opisać np w oddzielnym oknie takiego miejsca czy dodać zdjęcia do niego tak aby sprawdzający miał więcej możliwosci weryfikacji  Np. mam zdjęcia tych stacji wraz z nazwami ulic i każdy sprawdzający patrząc na nie, nie miał by wątpliwosci że obiekt istnieje, dodałem 6 stacji na raz których nie ma nawet na oryginalnej stronie nextbike jeszcze ale miejsca są 🙂

 

Co do odrzuconych zmian to można to wyczytać  w panelu  ale już odwołać się od tego nie można a Google  nie komentuje tego również, co jest ich kolejnym  błędem moim zdaniem który tylko marnuje czas zarówno nas jak i pracowników którzy po kilka razy to samo robią czy sprawdzają przez co ich efektywnosć na pewno jest mniejsza niż by mogła być. Dziwie się Google no ale co my możemy 🙂

Level 10

Re: Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

@Adrianek   mam tak samo jak ty, obiekt mimo że jest widoczny z satelity i opisany prawidłowo  nie jest dodany przez google  - nie zastosowano.   TO jest niezrozumiałe, bo po co nawet miałby zdjęcie dodawać skoro to co dodaję widzą nawet kosmici?  

to że nie można załączyć zdjęcia do opinii, albo do nowo dodawanego obiektu to jest zupełna chała i niedoróbka googla . Tak by było szybciej i wygodniej 

Rudy102
Level 10

Re: Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

@Rudy102 @Adrianek

Pozwolę sie nie zgodzić - jest możliwe dodanie zdjęcia przy dodawaniu punktu - w aplikacji mobilnej. Jesli doda się punkt będąc w miejscu, który się dodaje i robiąc zdjęcie z włączoną opcją zapisywania lokalizacji GPS zdjęcia to szansa na akceptację jest DUUUŻO większa.

Większość zmian zatwierdza sztuczna inteligencja, a nie człowiek. Bierze pod uwagę mnóstwo czynników potwierdzających edycję, w tym historię Waszych poprzednich edycji i historię Waszej lokalizacji.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 10

Re: Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

śmiem się nie zgodzić.  ja robię zdjęcia i potem je dodaję. co się potem okazuje? mimo że aparat ma opcję włączoną znacznik gps  to  znacznik gps jest zbyt odległy od miejsca gdzie robiłem zdjęcie. 

 

to jest bez sensu . powinna być możliwość dodawania zdjęcia  z obserwacji podczas dodawania obiektu za pomocą  komputera. 

Rudy102
Level 7

Re: Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

Ja nie udostępniam lokalizacji i też najpierw robię  zdjęcia 🙂 Im dłużej i trafniej dodajemy tym szybciej jest akceptowane,  u mnie np. jest problem z dodawaniem małych punktów typu przystanki, drogi rowerowe itp  ale już małe sklepy bez problemu, przy zmianach lub dodawaniu informacji u dużych podmiotów weryfikacja też trwa długo często u mnie ale to raczej promil tego co się dodawało. Lokalizacja nie wiem w czym ma pomóc automatowi w weryfikacji, danego punku może tam nie być przecież.  Mi się wydaje że najważniejszym czynnikiem jest trafnosć dodawanych obiektów a jesli do tego dojda komentarze , wiele odwiedzin takiej wizytówki na mapie to jeszcze bardziej takie konto chyba się uwiarygadnia.

 

Mam pytanie do przewodników czytałem kiedys na stronie google że Przedownicy mają prawo wypożyczyć kamere do robienia zdjęć sferycznych,  jest jeszcze taka opcja ? 

Level 10

Re: Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

@Adrianek

Nie wolno dodawać przystanków do Map Google. To mogą robić tylko organizatorzy komunikacji poprzez specjalną usługę - Google Transit. Drogi rowerowe możesz tylko zgłaszać. Każdy może wypożyczyć od Google kamerę 360 (zależy to od kraju, nie trzeba być przewodnikiem). Nie ma gwarancji, że Goohle tę kamerę pożyczy:

https://www.google.com/streetview/loan/

 

@Adrianek @Rudy102

Ja Wam napisałem tylko co bardziej uwiarygadnia zmiany, więc nie ma się co z tym zgadzać lub nie zgadzać. Masz włączoną lokalizację, stajesz, robisz zdjęcie, dodajesz informacje i właśnie zrobione zdjęcie przez telefon- to może tylko taką edycję bardziej uwiarygodnić niż zdjęcie bez zapisanej lokalizacji dodane z drugiego końca kraju niż lokalizacja, a do tego edycja zrobiona z komputera.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 7

Re: Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

No ja [przystanki dodaje i już mi sie pare udało tak samo parkomaty i bankomaty 🙂

Ja się staram  mam nadziej że mi pożyczą zobaczymy 🙂

Pozdrawiam dzięki za odpowiedzi  🙂

Level 10

Re: Oczekiwanie na dodanie miejsca, niezastosowane miejsce Pytania ?

@Adrianek

Bankomaty ok. Ale przystanki sobie daruj bo nie wolno ich dodawać.

Parę razy Ci się udało, ale na pewno w złej kategorii. Takie wpisy są z Map Google

usuwane jako spam. Jeśli Twoje edycje zostaną usunięte jako spam to w pewnym momencie

wszystkie Twoje nowe dodania mogą zostać po prostu zablokowane.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL