RafałŚ's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 2

Nanoszenie poprawnych adresów

Witam wszystkich!

Jest duży problem bo nie ma możliwości zmieniania położenia znacznika dla wyszukiwanego adresu.

Nie jest problemem gdy jest to jakaś firma i zmieniamy położenie znacznika.

Problem pojawia się gdy wpisuję adres prywatny i wiem że dana posesja znajduje się w zupełnie innym miejscu.

Mam wiele takich przypadków gdzie wskazania adresu są błędne i np akurat dana ulica numery 1-15 jest w jednym miejscu a ta sama ulica tylko numer 18 jest w zupełnie innym miejscu i dojazd do tej posesji też jest od zupełnie innej ulicy niż do numeru 15. Dla osoby która musi dotrzeć pod dany adres korzystając jedynie z danych adresowych dużym autem niejednokrotnie kończy się cofaniem kilkudziesięciu metrów na wstecznym. Będę wprowadzał zmiany w miejscowościach w których szerokość ulicy nie pozwala na wymijanie aut a wykręcanie też niejednokrotnie graniczy z cudem bądź też jest niewykonalne. Takich miejscowości jest pełno w PL.

Nie chodzi tylko o kurierów czy listonoszy czy inne dostarczenia komercyjne pod adres ale sytuację identyczną miałem gdy jechałem do znajomego do innego województwa. Tel mu padł więc nie miał mi jak wytłumaczyć że jego posesja jest na drugiej części tej samej ulicy która znajduje się w zupełnie innej części miasta [sic!]. Ta sama nazwa ulicy, zupełnie inny rejon, ponad pół godziny błądzenia. Są także przypadki gdzie na jednej ulicy są stosowane stare i nowe numeracje gdzie pomiędzy numerem 120 a 122 znajduje się posesja nr 30 (oczywiście wskaźnik w złym miejscu bo pokazuje w innej części tej ulicy)

Na wsiach gdzie numeracji widocznej często nie ma to tragedia, w miasteczkach ciut lepiej, w miastach też zdarzają się srogie paranoje.

I teraz najważniejsze: jak takie zmiany nanieść na google maps żeby to logicznie działało?

Wpisuje adres - pokazuje źle wskaźnik - klikam dodaj brakujące miejsce miejsce - przenoszę wskaźnik i od razu zmienia mi adres w polu wpisywania.

Mam dodać fikcyjną firmę XYZ na złym adresie po czym zmienić położenie wskaźnika z zachowaniem adresu (bo wtedy chyba zachowuje z tego co zauważyłem) po czym zaproponować zmianę Miejsce zostało zamknięte na stałe lub nigdy nie istniało  ?! Bez sensu i też nie wiem czy zadziała wtedy poprawne wyświetlanie wskaźnika.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Gałków Mały, Polska
4 comments
Level 10

Re: Nanoszenie poprawnych adresów

@RafałŚ

Krótka odpowiedź - Google Map Maker.

Opisałem Ci w Twoim drugim wątku gdzie szukać pomocy 🙂

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 1

Re: Nanoszenie poprawnych adresów

Hej,

 

Chciałbym trochę odgrzać temat. Jest miejscowość (bez nazw ulic) i chciałbym ją trochę zaktualizować - wiele numerów jeszcze nie istnieje. W jaki sposób można dodać teraz nowy adres do mapy ?est

 

pozdrawiam

Grzesiek 

Level 8

Re: Nanoszenie poprawnych adresów

dodaję swoje 3 grosze:
od czasu jak zamknęli Map Makera, a do MG przeniesiono tylko wybrane funkcjonalności, nie ma możliwości m.in. dodania czy skorygowania adresów prywatnych...
może ktoś zna rozwiązanie???

Pozdrawiam
RG

Level 10

Re: Nanoszenie poprawnych adresów