successful's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce


@Rościsław wrote:

[...]

Tak więc to, co dodał przewodnik na poziomie 9, Google raczył odrzucić, a gdy to samo dodał ktoś na poziomie zero - dodał. Czyżby na zachętę?.. 


 <sarcasm mode="on">

W terminologii Google nazywa się to spam fighting.

Teoretycznie, jeżeli ktoś dodaje/poprawia/zmienia coś od czasu do czasu, to oznacza, że znalazł naprawdę gruby błąd na Mapach.

A jeżeli dodaje tego dużo, to prawdopodobnie jest spamerem.

Po co ktoś miałby poprawiać błędy dla własnej przyjemności i jeszcze je specjalnie wyszukiwać, jeżeli Mapy Google są niemalże bezbłędne.

</sarcasm>

 

Taki sposób rozumowania sprawił, że licząca się w świecie polska społeczność MapMakera już nie istnieje. Nie ma jej.

Nikomu nie chce się poprawiać Map, jeżeli co drugie zgłoszenie jest odrzucane bez podania przyczyny (no bo jak mają być te zmiany recenzowane, jeżeli ocenia je automat) - nie wiadomo potem co zrobiłeś źle, ani jak to zrobić dobrze następnym razem.

Nikomu nie chce się zgłaszać regularnie błędów, jeżeli na efekt musi czekać 2-3 miesiące.

A jeśli chodzi o liczbę wprowadzonych zmian w MapMakerze, to w pewnym momencie byliśmy drugą społecznością (po Stanach).

 

Też mi się nie podoba ta wiara Googlersów w automatykę.

 

Pozdrawiam

    :-Przemo.

 

 

 

 

 

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

mam podobne odczucia.

Nie wiadomo czemu google odrzuca nowe miejsca, które fotografuję będąc przy nich w połączeniu z siecią.   Nawet nie wstawia ich do weryfikacji przez innych.  

Rudy102
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

No, i dlatego najbezpieczniejszy rodzaj działalności przewodnika to dodawanie setek takich samych zdjęć i opiniowanie czegoś, co żadnej opinii nie wymaga, co więcej - nie wymaga nawet obecności delikwenta na miejscu. "Fajne muzeum", "super zabytkowy kościół", "przystanek autobusowy"... Tak można "zaopiniować" wszystkie przystanki, wszystkie kościoły i wszystkie Biedronki w mieście... I odpowiedzieć na muljony takich samych pytań w rodzaju "Czy jest tutaj dział pomocy" (wiadomo, że nie ma) albo "Czy jest tu miejsce, gdzie pasażerowie mogą wsiąść lub wysiąść" (głupszego pytania chyba nie dało się sformułować). Zaś liczba punktów urośnie niczym na drożdżach.

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Ot, pozorujemy działalność - jak za komuny:Screenshot_20180522-191040.png

 

 

 

Level 8

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

@Rościsław e, tam -- słabo.   😉

 

Rzuć okiem na opinie Oceanu Spokojnego (przykład 1, przykład 2), Alp (przykład) czy Mont Everestu (przykład 1, przykład 2).

Z tą plagą nie da się już walczyć...   😕

 

Pozdrawiam

    :-Przemo.

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

niektóre z tych przykładów są błyskotliwe trzeba powiedzieć.  

im a lobster ma 106 polubień

Rudy102
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Taka opinia ma jedną cechę - mógł ją wykminić tylko  człowiek.  

bo w google niedługo chyba nawet prezes będzie robotem 😉  I nie da się dogadać. 

Rudy102
Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Robotem... Albo homarem. 

Level 10

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Coś Google olśniło, bo po 3 tygodniach czekania dodał jedną z dodanych przeze mnie fontann w Wenecji. Niestety, po drodze "zgubił" zdjęcie, które dołączyłem do zgłaszanego obiektu. Teraz obiekt ilustruje jedynie niezwiązane z nim streeview, na którym go nie ma. No a ja ani nie mam już tego zdjęcia w telefonie, ani nie pamiętam, które to było. Zaś na mapie pojawił się kolejny śmieciowy, bezużyteczny obiekt... 

Level 8

Re: Najlepsi Lokalni Przewodnicy w Polsce

Hah czasami takich widziałem. Każda opinia w historii to: Ok. xD Przewodnik przewodnikowi nie równy 🙂