RobertT's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 10

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

@360photosmeuk

To przeczytaj pytanie i przeczytaj swoją odpowiedź. W kontekście pytania, odpowiedź jest totalnie

nie na temat bez wyjaśnienia problemu własności i istoty tego czym jest Google Moja Firma.

Tutaj jest problem dodawania miejsc do Mapy, przez ZWYKŁEGO UŻYTKOWNIKA, bez porozumienia z właścicielem.

 

Właściciel, żeby dodać menedżera musi mieć już założone konto Google i sam musi się zweryfikować.

Opisana przez Ciebie metoda dla właściciela - to załóż sobie konto Google, załóż wpis (już musisz podać dane takie jak nazwę i adres),

potem dodaj mnie (moje konto Google) jako właściciela, a ja Ci uzupełnię pole strony www i numer telefonu, i dodam godziny otwarcia, a Ty sobie klikniesz

po weryfikację i wpiszesz kod, a potem usuniesz mnie jako menedżera - bo taka jest pełna procedura wedle tego, co pisałeś, jest "z czapy".

Chyba sam przyznasz? Proponuję nie drążyć tego tematu i nie zarzucać lokalnych przewodników rozwiązaniami dla firm

- podałem linki i każdy sobie doczyta.

 

Druga sprawa - od ładnych paru lat się tym zajmuję i pomagam ludziom najpierw na forum Miejsc Google (poprzednika Google Moja Firma),

potem Map Makera i Map, a teraz na forum Google Moja Firma (na wszystkich tych forach jestem ekspertem Google - Najlepszym Współtwórcą)

i zapewniam Cię, że jak dotychczas nie było reguły, że zweryfikowana firma natychmiast jest do wyszukania na Mapach,

w tym w apce Street View. Zdarzało się i wciąż się zdarza, że firma dodana do Map Google przez Mapy lub przez Map Makera

jest czasem od ręki do wyszukania bez weryfikacji, czasem nawet dopiero w dwa, trzy tygodnie po weryfikacji.

Na dziś - nie ma reguły. Był też taki moment, że gdyś ktoś istniejącą na mapie firmę weryfikował

to znikała ona z map na czas oczekiwania na weryfikację.

 

Pozdrawiam,

Jacek

 

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

Odwiedzałem wiele miejsc na świecie. Często jest tak, że jesteś w restauracji i potem, będąc już w domu, chciałbym ją zaznaczyć na mapie, by ktoś mógł skorzystać. Niestety często takie miejsca nie są dodawane przez Google, bo brakuje numeru telefonu, albo dokładnego adresu.

Moim zdanie w Panoramio było o tyle lepiej, że adres nie był potrzebny.

Wystarczyła dokładna pozycja GPS lub po prostu wiedziało się, gdzie to jest i tego brakuje tu.
Czasami to strata dla tej całej operacji, bo po jakimś czasie nie będę do tego już wracał, albo zapomnę, gdzie to dokładnie było, nie mówiąc już o opisie miejsca.

Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

Jak wyżej było opisane, brak numeru telefonu nie powoduje, że miejsce się nie doda.

Sam dodaję często miejsca bez podania numeru telefonu (bo go nie znam, albo miejsce nie ma numeru - zdarza się i to często, na przykład w sklepach zlokalizowanych w jakiejś galerii) i przechodzą bez problemu.

Adres by się jednak przydał, w końcu to jest podstawa. Telefonu sklep może nie mieć, ale adres już musi 🙂 nawet po to, żeby Google mogło na podstawie podanego adresu i znacznika określić, czy jedno z drugim jakoś się wiąże.

 

 

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

To racja. Tylko w niektórych krajach z adresem ciężko.

Nawet Google nie poda Ci adresu, gdy zaznaczysz dane miejsce i naciśniesz, co to jest.

Na niektórych wyspach nie ma na Google nic zaznaczone, a tam są np. ruiny jakiejś twierdzy, albo zamku itp. Telefonu nie znajdziesz, adresu też :) a podanie nazwy samej wyspy, to też bez sensu. Tak wygląda w wielu miejscach na świecie.

Najlepsze są współrzędne GPS.

To jednak nie mój problem :)


@LovelyPL wrote:

Jak wyżej było opisane, brak numeru telefonu nie powoduje, że miejsce się nie doda.

Sam dodaję często miejsca bez podania numeru telefonu (bo go nie znam, albo miejsce nie ma numeru - zdarza się i to często, na przykład w sklepach zlokalizowanych w jakiejś galerii) i przechodzą bez problemu.

Adres by się jednak przydał, w końcu to jest podstawa. Telefonu sklep może nie mieć, ale adres już musi 🙂 nawet po to, żeby Google mogło na podstawie podanego adresu i znacznika określić, czy jedno z drugim jakoś się wiąże.

 

 


 

Level 7

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

@RobertT To są szczególnie przypadki i skoro masz chęć podzielenia się z fajnym miejscem (nie zdjęciem) to może warto poszukać adresu na innej mapie (przykładem dla Polski może być targe0) lub nawet FB - większość obiektów obecnie preferuje zaistnieć na portalach społecznościowych niż mieć własnym stronę. Zwłaszcza że masz współrzędne GPS 😉

Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

Ja wkładam miejsca, zdjęcia i opisy, ale jeśli miałbym jeszcze wyszukiwać potwierdzenia danego miejsca dla kogoś, to niestety nie mam na to czasu.

Zapytałem, jak sobie inni radzą. Ja wstawiam miejsce raz i jeśli nie zostaje zaakceptowane, to już nie wracam do tego.

Google też się rozwija i kiedyś na pewno wszystko będzie łatwiejsze.

Znam dokładne miejsce, mogę go dobrze opisać, no i mam zdjęcia, ale to za mało i w tym rzecz, że to strata (udostępnionego dla innych) miejsca.

Level 5

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

kolego zanim dodasz miejsce sprawdz czy ma strone www i jesli nie ma postaraj sie ustalic w inny sposob numertel jesli to instytucja, jesli to inne miejsce typu park itp tam nymer nie potrzebny, adres zaszwsze mozesz wpisac recznie i nie jest potrzebny gps, google ustala na bazie nadajnikow tel kom a gps daje jedynie dokladnosc do kilku metrow ( zalezy od ilisci satelit oraz jakosci gps i ilosci jego kanalow ) przerabialem dodawanie miejsc i informacji miesca czasem strwaja do 2 tyg a informacje sa szybciej dodawane.


@RobertT wrote:

Czasami gdzieś bywam i potem chciałbym dodać to miejsce,
jednak w czasie dodawania brak mi numeru telefonu i to już jest powód do niedodania tego miejsca.


Czy zawsze potrzebny jest do tego GPS ?


 

Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

@alienamsterdam czy mógłbym prosić żebyś napisał swoją odpowiedź w jakimś zrozumiałym języku? Google Translate nie rozpoznaje języka w którym został napisany Twój post, a może jest w nim coś ciekawego.

Jeśli to jednak problem sprzętowy, to polecam tą stronę: https://www.ceneo.pl/;szukaj-klawiatura  

 

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

Dzięki za odp. 

 

Co do strony internetowej, to w Europie często tak bywa, ale w biedniejszych krajach nie każdy ma stonkę WWW.

Co do telefonu, to często mają tylko prywatną komórkę i ten numer nawet nigdzie nie widnieje.

Standardy są inne, ale dla turysty miejsce jest dobre by np. co zjeść. Ja niestety nie mam tyle czasu by się bawić w szukanie.


@alienamsterdam wrote:

kolego zanim dodasz miejsce sprawdz czy ma strone www i jesli nie ma postaraj sie ustalic w inny sposob numertel jesli to instytucja, jesli to inne miejsce typu park itp tam nymer nie potrzebny, adres zaszwsze mozesz wpisac recznie i nie jest potrzebny gps, google ustala na bazie nadajnikow tel kom a gps daje jedynie dokladnosc do kilku metrow ( zalezy od ilisci satelit oraz jakosci gps i ilosci jego kanalow ) przerabialem dodawanie miejsc i informacji miesca czasem strwaja do 2 tyg a informacje sa szybciej dodawane.


@RobertT wrote:

Czasami gdzieś bywam i potem chciałbym dodać to miejsce,
jednak w czasie dodawania brak mi numeru telefonu i to już jest powód do niedodania tego miejsca.


Czy zawsze potrzebny jest do tego GPS ?


 



Kiedyś pisałem, że rozwiązanie z
panoramo było wygodniejsze.

Często podobnie jest z zabytkami.

Ja niestety nie mam tyle czasu by się bawić w szukanie. Kiedyś pisałem, że rozwiązanie z panoramio było wygodniejsze.

Ja takie miejsca po prostu pomijam przy wkładaniu w google maps i idę dalej.

Level 8

Re: Mam pytanie jak to jest u was z dodawaniem miejsc.

@RobertT Google skupiło się na 'biznesach' - tego typu miejsca dodasz bez problemu, bez problemu dorzucisz do nich zdjęcia. To się da "monetyzować", czyli po naszemu - da się na tym zarobić.

A na zdjęciach jak w Panoramio (czy do niedawna w Mapach), czyli takich, które pokazują ładne miejsca, jakieś skały, góry itd. nie ma ja zarobić, więc najlepiej żeby nie zaśmiecały mapy. Niestety, taki kierunek wybrali i tego nie zmienimy.

Skoro już nawet aktualność map zeszła na dalszy plan w porównaniu z informacjami o firmach...

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator