supermichalpl's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 7

Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?

Witam

 

Mam pytanie jak dodać zdjęcie sferyczne (chodzi mi o takie jakie jest w street view) wewnątrz obiektu tym samym zdobywając punkty (oczywiście jako lokalny przewodnik a nie właściciel obiektu)? Bo chciałem dodać zdjęcie sferyczne pewnego obiektu w środku ale nie wiem jak dodać je (plus dzięki temu chciałbym zebrać punkty :D)

Malbork, Polska
8 comments

Accepted Solutions
Level 8
Solution

Re: Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?

Dodajesz je "normalnie" czyli:

a) w aplikacji "Street View" na telefon. Przy dodawaniu musisz podać jakiego obiektu dotyczy ta sfera.

b) w Mapach - jak każde inne zdjęcie.

 

Taka sfera będzie na mapie jednak pokazana jako niebieskie kółko, a nie pomarańczowe, które jest zarezerwowane dla wirtualnych spacerów.

Punkty ci naliczy normalnie - jak za zdjęcie.

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator

View solution in original post

Level 8
Solution

Re: Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?

Dodajesz je "normalnie" czyli:

a) w aplikacji "Street View" na telefon. Przy dodawaniu musisz podać jakiego obiektu dotyczy ta sfera.

b) w Mapach - jak każde inne zdjęcie.

 

Taka sfera będzie na mapie jednak pokazana jako niebieskie kółko, a nie pomarańczowe, które jest zarezerwowane dla wirtualnych spacerów.

Punkty ci naliczy normalnie - jak za zdjęcie.

Map TC, Gmail TC, Chrome RS, Map RER/RL (retired), LG L8, G+ Community Moderator
Level 10

Re: Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?

@LovelyPL

Na dziesiaj wszystkie nowe sfery dodają się jako niebieskie punkty i każdy jest widoczny. Nawet w bardzo dużych spacerach przypisanych do wpisów firm.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 7

Re: Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?


@LovelyPL wrote:

Dodajesz je "normalnie" czyli:

a) w aplikacji "Street View" na telefon. Przy dodawaniu musisz podać jakiego obiektu dotyczy ta sfera.

b) w Mapach - jak każde inne zdjęcie.

 

Taka sfera będzie na mapie jednak pokazana jako niebieskie kółko, a nie pomarańczowe, które jest zarezerwowane dla wirtualnych spacerów.

Punkty ci naliczy normalnie - jak za zdjęcie.


 

To jeżeli wykonam zdjęcie sferyczne aplikacją "street view" i dodam je do obiektu za pomocą tej aplikacji "street view" to dostanę za to punkty do lokalnego przewodnika?

Level 10

Re: Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?

Punkt dostajesz za pierwsze dowolne (w tym sferyczne zdjęcie) dla danego miejsca. Ilość zdjęć nie ma znaczenia. Jeśli zdjęcie zostanie usunięte (z powodu np. niskiej jakości albo naruszenia zasad publikacji albo niewłaściwego miejsca) - tracisz punkt.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 6

Re: Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?

Skoro wyświetlają się jako niebieskie, to co trzeba zrobić aby była żółta kropka do wirtualnego spaceru?
Niektóre firmy mają, nawet jak jest wrzucone tylko jedno zdjęcie to wyświetla się jako żółta kropka i w wizytówce widnieje "Zobacz wnętrze".

Level 10

Re: Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?

Nic się nie da z tym zrobić. Nie da się już tak publikować spacerów. Tak wyświetlają się spacery opublikowane w starym systemie publikacji przez Rekomendowanych Fotografów przed kwietniem 2017.  W tej chwili trwa etap przenoszenia tych spacerów do nowego systemu. Google wycofało się z wyświetlania "Zobacz wnętrze". Algorytmy Google dobierają same zdjęcia do wyświetlania przy wizytówkach.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 6

Re: Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?

Dzięki za info...
To słabo, a co to za nowy system i jak to będzie dalej wyglądało?
Bez tej opcji wyboru zdjęć "Zobacz wnętrze" zdjęcia 360 przestają mieć aż tak ważny sens, skoro będzie ich trzeba szukać miedzy innymi zdjęciami.
Wiadomo według jakiego algorytmu ma dokonywać wyboru?
Pozdrawiam,
Marcin

Level 10

Re: Jak dodać zdjęcie sferyczne do obiektu?

ja zauważyłem że po jakimś czasie z moich spacerów (niebieskich punktów) tworzą się ciągłe linie. 

Rudy102