MeeHav's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 7

Fałszywe opinie jako próba nieuczciwej konkurencji...

Takie pytanie mam.

 

Znajomy, prowadzący firmę posiada konto firmowe, które nie ma zbyt dużej popularności, ot po prostu znacznik na mapach.

Od jakiegoś czasu, ktoś mu wystawia negatywne opinie, które zawierają wskazówki, gdzie należy szukać konkurencji: "200m dalej, na ulicy XXX jest firma która robi to lepiej".

Konta są świeże, często jest to pierwsza i jedyna opinia wystawiona na danym koncie. Próba zgłoszenia takiej opinie jako spam i reklamy nie skutkuje.

Nie chcę się bawić z opinie odwetowe, gdyż nie ma to najmniejszego sensu.

 

Jest jakakolwiek możliwość powstrzymania tego (cały czas w zalążku), ktokolwiek ma możliwość sprawdzenia owych multikont?

Polska
4 comments
Level 10

Re: Fałszywe opinie jako próba nieuczciwej konkurencji...

@MeeHav

Pomoc właścicielom firm udzielana jest na forum Google Moja Firma. Poproś znajomego, jeśli jest właścicielem zwwryfikowanego biznesu by tam zapytał:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Google-Moja-Firma/ct-p/Google_Moja_Firma#

 

Tutaj możesz zgłosić konkretnego przewodnika za łamanie zasad programu w sposób opisany przez Gusa:

https://www.localguidesconnect.com/t5/Help-Desk/How-Do-I-Report-Content-on-Google-Maps/m-p/202916#M9...

 

Uważaj by nie podawać prywatnych danych publicznie.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Fałszywe opinie jako próba nieuczciwej konkurencji...

Miałem kiedyś podobny problem . 

Niestety googole nie robi nic z "mało wiarygodnymi" opiniami .

A szkoda ...

Level 9

Re: Fałszywe opinie jako próba nieuczciwej konkurencji...

Czyli google nie ma żadnej blokady na preparowane opinie ? IP? Świeże konta?

Level 10

Re: Fałszywe opinie jako próba nieuczciwej konkurencji...

@SebiKR

Warto odpisać jako właściciel na taką opinię, wskazać w czym narusza a potem zgłosić.

Jak Google czyści spam z opinii to słodka tajemnica Google. Nie chwali się tym, żeby nie zachęcać spamerów do dalszych i innych działań. Zapewniam, że czyści.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL