LukaszPL's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Dużo nowości w programie Local Guides

Hej,

czy wiesz, że nastąpiły zmiany w programie Local Guides? 

Najważniejsze zmiany to:

 

  1. 10 poziomów (100 000pkt = 10 poziom)
  2. Różne liczby punktów za aktywność (np. dodanie nowego miejsca = 15 pkt)
  3. Różne plakietki na poziomach 4-10

 

Wszystko pięknie jest opisane tutaj: https://support.google.com/local-guides/answer/6225851?hl=pl&ref_topic=6225845

 

 

level10.PNG

Screen z oficjalnego komunikatu   [Announcing new levels & ways to help your community]

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

 

9 comments
Level 8

Re: Dużo nowości w programie Local Guides

Teraz wiem skąd ten skok z 459 pkt. na ~ 4300  😉

Level 6

Re: Dużo nowości w programie Local Guides

Też mnie zaskoczyła ta zmiana, jakoś nie doczytałem, że coś takiego wchodzi. Szkoda tylko, że nie rozdają teraz sensownych nagród. 3 miesiące muzyki na google muzyka to lipa. Liczyłem na dysk, brakowało mi 17 punktów, żeby dostać dysk google.

Level 6

Re: Dużo nowości w programie Local Guides

Ja byłem przekonany na początku, że to jakiś błąd i mam czyjąś sesję. 🙂

No ciekawe zmiany ciekawe..

Tylko czy na lepsze? 

 

Level 8

Re: Dużo nowości w programie Local Guides

Zmiany fajne, ale nagrody trochę kijowe jeśli mam być szczery. Szkoda, że dysk google dają tylko na 2 lata. Prawdę mówiąc to 1 TB mi nie potrzebny, ale gdyby dali na przykład określoną liczbę GB na zawsze za osiągnięcie kolejnych poziomów to byłoby o wiele lepiej.


Level 8

Re: Dużo nowości w programie Local Guides

Już na starcie się nie zgadza googlowa arytmetyka. Wg mnie to za opinie na pewno nie jest 5pkt - sprawdziłem u kilku osób i żadna liczba (suma punktów za opinię) nie jest podzielna przez 5 a raczej przez 6. No chyba że można dodać ułamek opinii. 🙂

Level 7

Re: Dużo nowości w programie Local Guides


@pukiell wrote:

Też mnie zaskoczyła ta zmiana, jakoś nie doczytałem, że coś takiego wchodzi. Szkoda tylko, że nie rozdają teraz sensownych nagród. 3 miesiące muzyki na google muzyka to lipa. Liczyłem na dysk, brakowało mi 17 punktów, żeby dostać dysk google.


I tak byś nie dostał. Od 1 kwietnia zostały gratisy tylko w postaci wcześniejszego dostępu do nowych funkcji. Czyli taki 'darmowy' tester.

 

@pkrolikowski wrote:

Już na starcie się nie zgadza googlowa arytmetyka. Wg mnie to za opinie na pewno nie jest 5pkt - sprawdziłem u kilku osób i żadna liczba (suma punktów za opinię) nie jest podzielna przez 5 a raczej przez 6. No chyba że można dodać ułamek opinii. 🙂


Za opinie jest 5 pkt + 1 pkt za ocenę. Np. jak dzisiaj tylko ocenisz miejsce (gwiazdki) to otrzymasz 1 pkt, dodasz jutro opinie + 5 pkt ale w zakładce twój wkład będzie przeniesiony z oceny na opinie.

Level 6

Re: Dużo nowości w programie Local Guides

Możecie podesłać link gdzie są informacje o nagrodach ? Ja widziałem tylko muzykę i rabat na filmy. 


@Michal_Jaraczewski wrote:

Zmiany fajne, ale nagrody trochę kijowe jeśli mam być szczery. Szkoda, że dysk google dają tylko na 2 lata. Prawdę mówiąc to 1 TB mi nie potrzebny, ale gdyby dali na przykład określoną liczbę GB na zawsze za osiągnięcie kolejnych poziomów to byłoby o wiele lepiej.




@Michal_Jaraczewski wrote:

Zmiany fajne, ale nagrody trochę kijowe jeśli mam być szczery. Szkoda, że dysk google dają tylko na 2 lata. Prawdę mówiąc to 1 TB mi nie potrzebny, ale gdyby dali na przykład określoną liczbę GB na zawsze za osiągnięcie kolejnych poziomów to byłoby o wiele lepiej.



 

Level 7

Re: Dużo nowości w programie Local Guides

Czyli widziałeś wszystko. Na początku 2 lata temu za 4 poziom dawali 2 TB miejsca w Google Drive, potem zmniejszyli do 100 GB. Od 1 kwietnia jest tylko wcześniejsze udostępnienie nowych funkcji Google Map (najpierw 5 poziom, potem 4, potem wszyscy). Od dzisiaj otrzymujesz jeszcze nowy znaczek.

Dostęp do Google Music na 3 m. uważam za dodatek przy zmianie programu.

Level 8

Re: Dużo nowości w programie Local Guides


@NodirA wrote:


Za opinie jest 5 pkt + 1 pkt za ocenę.



Czyli zgodzisz się, że 5+1=6pkt

I jeszcze jedno, chyba nie można wystawić opinii bez wcześniejszej oceny, czyli raczej powinno być 1+5=6pkt ( co w matematyce nie ma znaczenia).

Reasumując - nie można dostać 5pkt za opinię/ocenę, co najwyżej 1 lub 6. / nie ma opinii bez oceny - przynajmniej na razie.