Bofel's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

Witam,

chcialbym zapytać o możliwość dodawania nazw geograficznych, np. szczytów, potoków, stawów itp. W jaki sposób mogę to zrobić? Podczas dodawania nowego miejsca nie ma kategorii „ szczyt, wierzchołek” itp.

I jak można weryfikować takie nazwy, dane? Czasem ewidentne są podane błędne informacje, lub duplikaty. 

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!

Zakopane, Polska
11 comments
Level 10

Re: Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

Witaj @Bofel

Pewnych kategorii dodać się nie da samemu.

Możesz przez Prześlij opinię/Twoja opinia o Mapach zaproponować dodanie punktu w danym miejscu - dokładnie go opisujac, uzasadniając i dodając zewnętrzne źródła, które to potwierdzą.

Podobnie z poprawianiem już istniejących punktów.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

Dziękuje Jacku za podpowiedź. 

Próbuję tym sposobem dodać miejsce ale nie mogę go zaznaczyć na mapie. Korzystam z tabletu. Mam nadzieję, że na komputerze będzie działać.

 

Pozdrawiam,

Bogdan.

Level 10

Re: Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

W tym trybie musisz najlepiej podać koordynaty miejsca, nazwę, kategorię i np. linki do wikipedii i innych serwisów, które potwierdzą istnienie miejsca.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

A czy wogóle istnieje inna forma dodawania takich danych? Np. czy po jakimś czasie weryfikowania, dodawania otwiera się możliwość korzystania z niej? Jestem zawodowo związany z górami, konkretnie z Podtatrzem i Tatrami i chętnie mógłbym edytować ten obszar. Tylko czy jest szansa na ułatwienie edycji?

 

Pozdrawiam

Bogdan

Level 10

Re: Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

@Bofel

Nie ma takiej opcji dla pojedynczych osób,  nawet zawodowców. Google współpracowało już z TPNem, dzięki temu narysowane są wszystkie szlaki i sporo nazw zostało dodanych. Sam uczestniczyłem w tym, gdy Kreator Map był otwarty. W grudniu 2012 roku był specjalny zlot maperów w Zakopanym. Niestety teraz Kreator Map jest już zamknięty i jeśli czegoś brakuje i się nie zgadza to tylko można zrobić tak, jak opisałem. Jest jeszcze specjalna usługa dla instytucji, które są właścicielami danych i które chcą się nimi podzielić, ale to nie jest takie proste i tylko możliwe na gruncie instytucjonalnym.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

Dziękuję Jacku za wyczerpującą odpowiedź.

I pozbawienie nadziei... 😉

Szkoda, że tak to działa. Można by wspomóc społeczność swoją wiedzą. 

Spróbuję wykorzystać tę jedyną formę edycji, zobaczymy.

Mam nadzieję, że znikną np. duplikaty Mięguszowieckiego Szczytu...

 

Pozdrawiam,

Bogdan.

 

 

 

 

Level 10

Re: Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

@Bofel

Powodzenia 🙂

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

Hej Bofel, jak można się z Tobą skontaktować ? Chodzi o szczyty górskie na mapach Google - zaznaczanie. 

Level 8

Re: Dodawanie i weryfikowanie nazw geograficznych.

   Jes


@PoloniaUNIVERSAL wrote:

Hej Bofel, jak można się z Tobą skontaktować ? Chodzi o szczyty górskie na mapach Google - zaznaczanie. 


             Witam. Do szczytów gór brak odpowiedniej kategorii. Spotykam góry pod kategoria Atrakcja turystyczna. Nazwa góry musi być wpisana. Jedni podają wysokość przy nazwie.Uważam lepiej gdy wys. jest w opiniach. Powodzenia w edycjach.