PawelPaluszynski's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Dodane miejsce zostało zweryfikowane pinem, ale nie jest widoczne dla Panoskin i innych

Witam,

Proszę o pomoc, bo pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Dodałem do map Google "Apartament Sara Apartinfo" w Jastrzębiej Górze.

Przyszła kartka z pinem, przepisałem kod i obiekt został pomyślnie zweryfikowany. Dodałem kilka fotek i one już zaliczają oglądalność - Google wysyła mi maile ze statystykami.

 

Problem z tym miejscem jest taki, że nie jest widoczne dla zewnętrznych programów, przez co nie mogę dodać spaceru.  Np. próba znalezienia miejsca przez wpisanie na tej stronie http://ryanbradley.com/tools/google-cid-finder kończy się niepowodzeniem. Strona nie znajduje takiego miejsca. Identyczna sytuacja jest w Panoskin.

 

Co mam zrobić, albo gdzie zgłosić ten błąd? Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Nawet poniżej formularza w którym piszę post, jest pole wpisz lokalizację, ale ona się nie wyświetla

5 comments
Level 10

Re: Dodane miejsce zostało zweryfikowane pinem, ale nie jest widoczne dla Panoskin i innych

@PawelPaluszynski

Dawno weryfikowaliście to pinem?

Adres był błędnie zapisany. Poprawiłem. Sprawdź wyszukiwanie za klika dni. Jeśli weryfikacja była w ciągu ostatniego tygodnia to nawet sprawdź za 2 tygodnie. Generalnie to nie jest temat na to forum tylko na Google Moja Firma.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Dodane miejsce zostało zweryfikowane pinem, ale nie jest widoczne dla Panoskin i innych

Weryfikowałem to jakieś 10 dni temu.

Czy mógłbyś powiedzieć, co było błędnie zapisane i jak to poprawiłeś, żebym uniknął tego przy dodawaniu innych obiektów w Jastrzębiej Górze?

 

PS. Następnym razem będę pisał wątek w podobnej tematyce na Google Moja Firma.

 

Pozdrawiam

Paweł

Level 10

Re: Dodane miejsce zostało zweryfikowane pinem, ale nie jest widoczne dla Panoskin i innych

@PawelPaluszynski

Bylo zapisane

numer, ulica

zamiast:

ulica numer

 

Generalnie w wyszukiwaniu Place ID (z którego m.in. korzysta Panoskin) nazwy nowych wizytówek  pojawiają się po ok. 2-3 tygodniach, ale nie wiem czemu - błędne zapisy adresów potrafią to przedłużyć (już widziałem takie 4-5 przypadków). Tak więc spokojnie teraz zaczekaj i wyszukaj po dokładnie tej samej nazwie jak nazywa się wizytówka.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 8

Re: Dodane miejsce zostało zweryfikowane pinem, ale nie jest widoczne dla Panoskin i innych

Witaj Jacku,

Przypuszczam, że to nie był problem odwrotnie zapisanego numeru i ulicy. Minęły 2 tygodnie i nic się nie zmieniło. Masz jakiś inny pomysł co mógłbym zrobić w tej sytuacji? Do końca miesiąca mam ostateczny termin dodania spaceru, albo zwrot pieniędzy.

Level 10

Re: Dodane miejsce zostało zweryfikowane pinem, ale nie jest widoczne dla Panoskin i innych

@PawelPaluszynski

W panelu GMF masz stan Opublikowano?

Bo wiesz - generalnie to ta wizytówka to nie nadaje na mapy zgodnie z wytycznymi GMF i może to problem z kategorią.

Druga sprawa GMF ma ostatnio duże lagi z odświeżaniem czegokolwiek. Być może z powodu trwającego rozdziału z Google+

i to też może być przyczyną. Zwykle te 2 tygodnie wystarczały.

W momencie gdy się tutaj pojawi: https://developers.google.com/places/place-id

to pojawi się też w Panoskinie.

 

Pozdrawiam,

Jacek

 

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL