efik's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 6

Czas oczekiwania na dodanie obiektu do mapy.

Witam serdecznie !:) 

 

Dosyć długo korzystam już z map, ale postanowiłem zrobić porządek z błędami i brakami obiektów na mapie w moim skromnym miasteczku. 

Błędy są różne: Nieistniejące sklepy, miejsca źle oznaczone na mapie, brak zdjęć dla istniejących już obiektów.

 

Mam do Was pytanie..

Jak długo trzeba czekać na zatwierdzenie nowego obiektu? 

Utworzyłem, miejsce gdzie mieści się nowo otwarty sklep, akurat dla tej pozycji czas oczekiwania (na dodanie) wynosi już 2 dni. Z innymi miejscami przechodzi bez problemu. 

Podejrzewam, że gdy miną 4 dni oczekiwania, Google uzna, że nie może zweryfikować i anuluje dodanie.

Czy da się coś z tym zrobić? 

 

Rozumiem, że obecnie system Googla traktuje mnie jako spamera, gdyż nanoszę często poprawki. 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Mszana Dolna, Polska
5 comments

Accepted Solutions
Level 7
Solution

Re: Czas oczekiwania na dodanie obiektu do mapy.

Witaj,

Czas oczekiwania zależy od kilku czynników, np:

1) historia twoich edycji - tym więcej udanych poprawek wprowadzasz tym większy twój poziom 'zaufania'.

2) czy obiekt ma zgłoszoną własność -> w takim razie zmiana trafia do właściciela ... i leży do momentu akceptacji. Często taka zmiana zostaje odrzucona co wpływa na punkt 1.

3) czasami ma wpływ kategoria obiektu lub rodzaj zmiany -> dodanie dodatkowych szczegółów (godziny pracy, dane kontaktowe) akceptowane szybko.

4) twoja obecna lokalizacja - będąc przy obiekcie z włączonym GPS zwiększasz prawdopodobieństwo akceptacji zmiany.

 

Moje zgłoszenia (poziom 5) średnio akceptowane w ciągu tygodnia. To jednak nie dotyczy punktu 2 - też czekam na zatwierdzenie.

View solution in original post

Level 7
Solution

Re: Czas oczekiwania na dodanie obiektu do mapy.

Witaj,

Czas oczekiwania zależy od kilku czynników, np:

1) historia twoich edycji - tym więcej udanych poprawek wprowadzasz tym większy twój poziom 'zaufania'.

2) czy obiekt ma zgłoszoną własność -> w takim razie zmiana trafia do właściciela ... i leży do momentu akceptacji. Często taka zmiana zostaje odrzucona co wpływa na punkt 1.

3) czasami ma wpływ kategoria obiektu lub rodzaj zmiany -> dodanie dodatkowych szczegółów (godziny pracy, dane kontaktowe) akceptowane szybko.

4) twoja obecna lokalizacja - będąc przy obiekcie z włączonym GPS zwiększasz prawdopodobieństwo akceptacji zmiany.

 

Moje zgłoszenia (poziom 5) średnio akceptowane w ciągu tygodnia. To jednak nie dotyczy punktu 2 - też czekam na zatwierdzenie.

Level 6

Re: Czas oczekiwania na dodanie obiektu do mapy.

Dziękuję za odpowiedź.

Potwierdzasz tylko moje przypuszczenia 🙂 

 

2. Czyli dodając sklep, po prostu zmiana nie zostanie zatwierdzona, dopóki nie pojawi się właściciel tego obiektu i nie "zatwierdzi" tego? Ciekawe, gdyż udało mi się bez problemu dodać brakujące przedszkole oraz dworzec autobusowy. 

3. Zgadza się, godziny pracy, czy zmiana położenia o kilka metrów akceptowana jest bardzo szybko. 

4. Zgadza się. 

 

 

Level 7

Re: Czas oczekiwania na dodanie obiektu do mapy.

dot 2. - nie o to mi chodziło. Jak widzisz że przy wizytówce jest dostępna opcja 'Zgłoś prawo do tej firmy' (jak poniżej) to oznacza że nikt jeszcze nie przejął tego obiektu w serwisie Google My Business i zmiana zostanie sprawdzona przez zespół Google. Jeżeli takiej opcji nie ma to oznacza że zmiana/poprawka powinna być sprawdzona i zaakceptowana przez właściciela ponieważ teraz to on kontroluje dane. 

 

 Capture.JPG

Level 6

Re: Czas oczekiwania na dodanie obiektu do mapy.

Dziękuję. 
Czyli prawdopodobnie mogę spodziewać się po tygodniu anulowania propozycji dodania obiektu. 

Zobaczymy 🙂

Level 7

Re: Czas oczekiwania na dodanie obiektu do mapy.

Chyba że właściciel nawet nie wie o twoim zgłoszeniu (brak możliwości powiadomienia w Google My Business), w takim razie zmiana będzie wisiała cały czas :))