Krzemień's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 2

Aplikacje z mapą

Dzień dobry,

 

Znacie jakieś interesujące aplikacje używające map?

Zadaję to pytanie ponieważ widzę wiele pożytecznego w tej dziedzinie. Od lat mam kontakt z mapami papierowymi i elektronicznymi. Mapa nabrała jaskrawych barw w moim życiu, w momencie gdy zacząłem się angażować w międzynarodową grę terenową - geocaching, który od dawna jest moim głównym zainteresowaniem. Obecnie - w podróży i na co dzień stosuję do osiągnięcia różnorodnych celów, wymienione poniżej aplikacje:

 

* Mapy Google - mogę dotrzeć do każdego zakamarka świata, poznaję otoczenie wybranego obiektu.

 

* Endomondo - bezproblemowo analizuję swoje wyczyny sportowe

 

* MyFamily locator - dbam o bezpieczeństwo w rodzinie, zwłaszcza w dużych miastach

 

* GeocachingApp - poszukuję skrzynek, wygodną i szybka aplikacja, ale nie jest całkowicie darmowa (oficjalna - Geocaching.com)

 

* c:geo - poszukuję skrzynek, za darmo ale niniejszej wygodnie ( profesjonalny geocacher używa dwóch aplikacji na raz, o ile nie ma zapłacone za Premium)

 

* PolskaNiezwykła - kiedyś jej używałem do znalezienia fajnych miejsc na własne skrytki (dziś dobrze radzę sobie bez niej)

 

* Google Earth - mogę dobrze się przygotować do eksploatacji zabytkowych miejsc

 

* Mapa transportu publicznego w dużych miastach - przed wizytą w takich miejscach instaluję właśnie te aplikacje

 

* Geocacher Placer - do ściągania dokładnych współrzędnych mojej lokalizacji

 

Wkrótce planuje założenie własnej wielo językowej aplikacji z wbudowaną interaktywną mapą - najpraktyczniejsze informacje o każdym państwie i - jak się uda, również o największych miastach i zabytkach. Moje marzenie - po prostu zrobić, nie musi być popularna. Dane przedstawione w wygodnej formie ikon (atrybuty miejsca/terenu), ciekawostki o danym miejscu w postaci jednego znania na każdym kafelu w galerii kafelków. Przejrzysta i szybka aplikacja z zsynchronizowaną stroną internetową. Po prostu.

 

Proszę powiedzieć coś na ten temat i podzielić się ze mną poznanymi aplikacjami z mapą.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Krzemień Gniewek

 

PS Nie kraść pomysłu. Wiem, że obecnie nietrudno o talent programistyczny w Polsce.

Polska
1 comment
Level 8

Re: Aplikacje z mapą

Great information mate @Krzemień👌👌👌