StefanWyszynski's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 5

1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasnie?

Witam,

 

Jestem programistą androida.  Mam kilka aplikacji na markecie google play. To konto podlaczone jest do emaila. Ten sam email mam podlaczony do lokalnego przewodnika i mam na nim promocje 1TB dysku google za robienie zdjec itp. Jednak promocja sie konczy, a gdzies kiedys czytalem ze nie bedzie mozna po skonczeniu promocji uzywac tego maila ktory byl podpiety do promocji. Czy gdy 1TB wygasnie to bede musial stworzyc inne konto google developer i przeniesc tam aplikacje a moj email z promocji bedzie bezuzyteczny?. Chyba ze cos zle zrozumialem.

 

za kazda pomoc z gory dziekuje.

 

Pozdrawiam,

Stefan.

10 comments

Accepted Solutions
Level 8
Solution

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni


@StefanWyszynski wrote:

przepraszam że tak długo.

 

Tzn. ja się troche zamieszałem. Myślalem że jak korzystam z promocji 1TB to po zakończeniu ten email będzie w jakiś sposób ograniczony bo zle zrozumialem warunki promocji. A tu widze (o ile dobrze rozumiem) że chodzi tylko o to że jak sobie zapcham gmaila lub dysk i się promocja skończy to email bedzie zablokowany (wysylanie i odbieranie) bo nie bedzie miejsca na zapis. ale jak usune z dysku wszystko to bede mogl wysylac - o ile dobrze rozumiem.

Dokładnie tak jak napisałeś: po zakończeniu promocji Twoja skrzynka (rozumiana jako email, dysk i zdjęcia) będzie pełna, więc nic nie będzie można do niej dorzucić, ale wszystkie inne funkcje (np. wyszukiwanie) będą nadal dostępne. Nie utracisz żadnych danych, jedynie nie będzie można dodać nowych, które zajmują miejsce.

 

Po zakończeniu promocji:

  1. wszystkie dotychczasowe dane (maile, zdjęcia, pliki) będą nadal dostępne
  2. nie będzie można utworzyć nowego maila, odpowiedzieć na maila, otrzymać maila
  3. nie będzie można dodać (zsynchronizować) zdjęć w "pełnej rozdzielczości", ale będzie można dodać/zsynchronizować zdjęcia w "wysokiej jakości" (zdjęcia w "wysokiej jakości" nie są wliczane w pojemność skrzynki)
  4. nie będzie można przesłać na dysk dowolnych plików, ale będzie można dodać pliki poddając je konwersji na dokumenty Google (czyli dokumenty Worda, OpenOffice'a, arkusze kalkulacyjne, prezentacje itp. można poddać konwersji na Dokumenty Google i takie pliki nie wchodzą w pojemność konta)
  5. nadal można tworzyć "Moje Mapy Google" (nie wchodzą w pojemność konta)

Co można zrobić, żeby móc używać konta GMail po ustaniu promocji?

  1. można założyć nowe konto
    albo
  2. można skasować dane tak, aby na koncie pozostało ich (danych) mniej niż 15 GB

Pozdrawiam

    :-Przemo.

View solution in original post

Level 10

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni

Cześć @StefanWyszynski

Jak wygaśnie Ci 1 TB to wrócisz do starej wielkości konta. Czyli pewnie 15 GB. Nie ma to wpływu na nic innego. Problem jest tylko wtedy, gdy masz na koncie więcej danych niż wielkość konta. Można z tych danych korzystać (GDrive, Zdjęcia) ale jeśli masz też na koncie GMaila to dość szybko GMail przestanie mieć możliwość odbietania poczty. Nie dodasz też do konta nowych zdjęć i plików, które zajmują miejsce.

Poczytaj co zajmuje miejsce w chmurze Google i jak zwolnić to miejsce:

https://support.google.com/drive/answer/6374270?hl=pl

Nic nie musisz zmieniać ani przenosić.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 5

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni

Cześć

 

Wielkie dzięki za szybką pomoc!. W takim razie wywalę wszystko i zostawie dane z gmaila pewnie nawet 1 GB tego nie ma. W razie czego dokupie miejsce jak się skonczy.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie :).

Level 10

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni

@StefanWyszynski

Nie musisz wywalać wszystkiego od razu. Minie nawet kilka dni zanim Ci się Gmail zablokuje. Zdjęcia Google możesz skompresować do wysokiej jakości i po prostu przestaną zajmować miejsce.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 5

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni

Dzieki!. zapomnialem o tych zdjeciach google bo one chyba musza zostac albo powinny. Dobrze ze mi powiedziales to skompresuje (jeszcze troche do wygasniecia zostalo czasu)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc!,

Stefan

Level 8

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni

Przede wszystkim sprawdź najpierw na https://drive.google.com/settings/storage czy jest taka konieczność. Może wcale nie musisz nic usuwać?

Mi możliwość wysyłania zdjęć w pełnej rozdzielczości zablokowało po paru dniach -- potem aplikacja Google Photos przełączyła synchronizację w tryb "wysokiej jakości" (ale wszystkie stare zdjęcia pozostawiła w dotychczasowej "pełnej rozdzielczości"), a Gmail działał jeszcze przez kilka miesięcy – to znaczy po tym okresie niemożliwe stało się odbieranie i wysyłanie poczty, ale nadal można było ją przeglądać.

Żadne dane nie zostały stracone, brak jedynie możliwości wysłania do chmury czegokolwiek, co wliczane jest w "użycie" pojemności konta.

Tutaj zrzut ekranu z pojemnością: https://photos.app.goo.gl/nhQo5kbhSVegXf7p8

 

Pozdrawiam

    :-Przemo.

Level 5

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni

Dzięki! Przemo. Tylko teraz troche sie zamieszalem z tym 🙂 - czyli jak usune wszystko z dysku i nie przekrocze na gmailu te darmowe 15gb to bede mogl korzystac z poczty (wysylac i odbierac) czy po stracie promocji 1tb ten email juz jest bezuzyteczny?.

 

Pozdrawiam,

Stefan

Level 10

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni

@StefanWyszynski

Ale czemu bezużyteczny?

Jak masz miejsce i to korzystasz.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 5

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni

przepraszam że tak długo.

 

Tzn. ja się troche zamieszałem. Myślalem że jak korzystam z promocji 1TB to po zakończeniu ten email będzie w jakiś sposób ograniczony bo zle zrozumialem warunki promocji. A tu widze (o ile dobrze rozumiem) że chodzi tylko o to że jak sobie zapcham gmaila lub dysk i się promocja skończy to email bedzie zablokowany (wysylanie i odbieranie) bo nie bedzie miejsca na zapis. ale jak usune z dysku wszystko to bede mogl wysylac - o ile dobrze rozumiem.

 

Dziekuję wam serdecznie za poświęcony czas!.

Pozdrawiam was 🙂

Level 8
Solution

Re: 1 email podpiety do promocji 1TB local guide i konta google play - co sie stanie gdy 1tb wygasni


@StefanWyszynski wrote:

przepraszam że tak długo.

 

Tzn. ja się troche zamieszałem. Myślalem że jak korzystam z promocji 1TB to po zakończeniu ten email będzie w jakiś sposób ograniczony bo zle zrozumialem warunki promocji. A tu widze (o ile dobrze rozumiem) że chodzi tylko o to że jak sobie zapcham gmaila lub dysk i się promocja skończy to email bedzie zablokowany (wysylanie i odbieranie) bo nie bedzie miejsca na zapis. ale jak usune z dysku wszystko to bede mogl wysylac - o ile dobrze rozumiem.

Dokładnie tak jak napisałeś: po zakończeniu promocji Twoja skrzynka (rozumiana jako email, dysk i zdjęcia) będzie pełna, więc nic nie będzie można do niej dorzucić, ale wszystkie inne funkcje (np. wyszukiwanie) będą nadal dostępne. Nie utracisz żadnych danych, jedynie nie będzie można dodać nowych, które zajmują miejsce.

 

Po zakończeniu promocji:

  1. wszystkie dotychczasowe dane (maile, zdjęcia, pliki) będą nadal dostępne
  2. nie będzie można utworzyć nowego maila, odpowiedzieć na maila, otrzymać maila
  3. nie będzie można dodać (zsynchronizować) zdjęć w "pełnej rozdzielczości", ale będzie można dodać/zsynchronizować zdjęcia w "wysokiej jakości" (zdjęcia w "wysokiej jakości" nie są wliczane w pojemność skrzynki)
  4. nie będzie można przesłać na dysk dowolnych plików, ale będzie można dodać pliki poddając je konwersji na dokumenty Google (czyli dokumenty Worda, OpenOffice'a, arkusze kalkulacyjne, prezentacje itp. można poddać konwersji na Dokumenty Google i takie pliki nie wchodzą w pojemność konta)
  5. nadal można tworzyć "Moje Mapy Google" (nie wchodzą w pojemność konta)

Co można zrobić, żeby móc używać konta GMail po ustaniu promocji?

  1. można założyć nowe konto
    albo
  2. można skasować dane tak, aby na koncie pozostało ich (danych) mniej niż 15 GB

Pozdrawiam

    :-Przemo.