ErdoganAktas's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Yerel Rehberler İstanbul Tanışma

Herkese merhaba, harita, grup, topluluk derken sonunda Forumumuza da kavuştuk. Öncelikle herkese hayırlı olsun 🙂 Google Yerel Rehberler olarak herkes kendi çapında gönüllülük ilişkisi üzerine buraya katkıda bulunuyor. Ben de aslında Yerel Rehberliği önceden bilmeme rağmen geç keşfedenlerdenim. Google ürünleri ile uzun zamandır işim gereği ilgiliyim. Şu anda Google Güvenilir Fotoğrafçı programında Top Contributor fotoğrafçıyım. İşletmelerin 360 derece sanal tur fotoğraflarını çekip My Business hesaplarında yayınlıyorum. En yakın zamanda İstanbul'daki arkadaşlarla bir araya gelip yüz yüze tanışmayı da istiyorum. Haydi sizleri tanımayı sabırsızlıkla bekliyorum!
Google Street View Trusted Photographer
İstanbul, Türkiye
48 comments

Accepted Solutions
Level 5
Solution

Re: Yerel Rehberler İstanbul Tanışma

Gideceğim bir mekana için 10 ayrı siteye bakmaktan youldum. google bunu geliştirebilirse şahane olur hem gideceğim yerin lokasyonunu göreceğim hem o yerle ilgili yorumları okuyacağım hemde yoğun olduğu saatleri göreceğim tam anlamıyla uygulanırsa şahane olur

View solution in original post

Level 6

verdim KUDO'nu, ben hobi olarak takılıyorum 🙂  aklıma geldikçe olduğum yerdeki mekan vs kontrol edip düzeltme yapıyorum. siz baya pro olmuşsunuz 🙂 

Level 8

@HarunM wrote:

verdim KUDO'nu, ben hobi olarak takılıyorum 🙂  aklıma geldikçe olduğum yerdeki mekan vs kontrol edip düzeltme yapıyorum. siz baya pro olmuşsunuz 🙂 

Benim hobim sonradan işim oldu 🙂
Level 5

Yukarda dedikleri gibi baya pro olmuşsunuz :). Bende hobi olarak takılıyodum. İnşallah geliştirir Google ile yürür gideriz :))

Level 2

Herkese selam,

Bende İstanbul'dan yeni katıldım. Bilişim Teknolojileri üzerine bir ofisim var. Web Sitesi, BT Danışmanlığı vb. işlerle uğraşıyorum. Bende hobi olarak girdim. 

Level 7

Merhaba 🙂 Ben işim gereği sürekli geziyorum ve gittiğim yerlerin resimlerini ve diğer bilgilerini google maps ile paylaşıyorum. İnsanlar bu sayede bir yerlere giderken daha sağlıklı karar veriyor. Katkıda bulunmaya devam...

Level 7

Merhaba,,

Ben de normalde diğer portallarda mekanlar/yerler hakkında yorum yapıyordum. Google ın da böyle bir servisi olması sevindirdi açıkcası. Şimdiye kadar Türkiyede rehberler üzerinden bir etkiliğe rastlamadım ancak ortaklaşa bir etkinlik düzenleyebiliriz kendimiz. Toplanzi vb gibi sitelerde de benzer grupların etkinlikleri yapılıyor.

Level 8

Maalesef Google Türkiye'de Adwords ve Work dışında bir ekip bulundurmuyor. My Business, Google+, Local Guides vb. doğrudan işin içinde para olmayan servisleri için maalesef Türkiye üvey evlat. Dolayısıyla tüm dünyada önem verdiği Local Guides konusunda, Türkiye'de yanlız bırakılmış durumdayız. Aslında bu çalışma için Google'ın bu işi destekleyen bir ekibi olmalı. Google'ın harita servislerinde gelecek planları için bu bilgilerin doğruluğu ve güncelliği hayati önem taşıyor. Bu iş için geçtiğimiz aylarda büyük bir ekip Istanbul'da iş yerlerini dolaşıp harita bilgileri güncelleyecekti. Şimdi ise kimseye faydası olmayan saçma sapan yarışmalarla insanları motive edip harita bilgilerimizi güncelleyin diyorlar. Açıkçası bilgileri güncelliyoruz, kontrol eden yok, sebebini anlamadığımız şekilde reddediliyor, Onaylı bir işletme kaydınını 5 kişi kapalı işaretlese firma kapalı işaretleniyor, açtırana kadar akla karayı seçiyorsunuz. Bu konuda dinleyince haklı gerekçeleri olduğunu görüyorsunuz, her şeyin içine ettiğimiz gibi bu işinde içine etmiş durumdayız. Özellikle seocular, taşımacılar, tesisatçılar vb hizmet erbabı her yere yalan yanlış kayıtlar bırakıyor ve bir ekip de bunları tespit edip silmekle uğraşıyor. Nerdeyse tüm dünyada aktif olan mapmaker servisi Türkiye'de bu sebeple kapalı. Açıkçası ben böyle bir toplantıyı her ay belli bir tarihte ortak bir noktada yapmak istiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlar olursa özellikle katılım konusunda, sevinirim. Malum bu toplantıların en büyük sorunu katılım azlığı 🙂
Level 3

Yerel Rehberler İstanbul Tanışma

Abi çok karışık bu yerel rehberler ya elimizde bir dünya fotoğraf var neredeyse şehri adım adım fotoğrafladık, bu yoruma gelene kadar canım çıktı. Bu yerel rehberi üniversite gibi okumak lazım. Bir foto yükleyeceğiz kırk tane linke tıklıyoruz. Bana göre dünya üzerinde türkiyeyi ve yaşadığımız şehir istanbulu ön plana çıkarmalıyız. Ben yazı ve Fotoğraf manyağı bir adamım. Bi dünya veri yüklerim ama dediğim gibi bir bulabilsem asılıcam envanterlere...

Level 8

• Kapanan bir yer için de google'ı inandıramıyoruz.Mesela Meydan Merter avm kapanalı kaç hafta oldu hatta yıkımı başladı bu yer kapalı düzeltme girişi yaptım uygulamadı.Tekrar yolladım bakalım bu sefer ne olacak?
  • Map maker müthiş bir uygulama ama bizim kullanamıyor olmamız üzücü.