geos's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 7

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Γειά σου Όλια,

και από εμένα. Γιώργος από Ρόδο. Ας είμαστε σε επαφή και ίσως βρούμε τρόπο να προωθήσουμε κάποιο project ή και κάποια στιγμή να βρεθούμε όλοι. Καλές γιορτές!


@Anonymous wrote:

Καλησπέρα και από εμένα,πώς είστε; Καλά Χριστούγεννα κιόλας. Προσωπικά  ονομάζομαι Όλια και κατοικώ στον Νομό Τρικάλων, αν θα μπορούσα κάπως να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως. Απλά δεν τυχαίνει να βρίσκομαι Αθήνα και  γενικώς δεν μπορώ να κατέβω


@GeeEss wrote:

Γεια σας.

Για να διαβάζετε αυτό το άρθρο μάλλον μιλάτε και εσείς ελληνικά και σας αρέσει να κάνετε κριτικές και να μοιράζετε τα μέρη που ανακαλύπτετε μέσα από φωτογραφίες και τις εμπειρίες. Επειδή τα περισσότερα άρθρα είναι στα αγγλικά, σκέφτηκα ότι ίσως ήταν καλό να έχουμε ένα χώρο για τους Έλληνες Τοπικούς Οδηγούς που έτσι κι αλλιώς μάλλον δεν είμαστε και πάρα πολύ. 

Ευκαιρία λοιπόν να γνωριστούμε και να βελτιώσουμε τους χάρτες τις χώρας μας προσφέροντας τις γνώσεις μας σε όλους για να ανακαλύψουν τς ομορφιές τις πατρίδας μας. Συμφωνείτε;

Περιμένω λοιπόν να γνωριστούμε.

 



@GeeEss wrote:

Γεια σας.

Για να διαβάζετε αυτό το άρθρο μάλλον μιλάτε και εσείς ελληνικά και σας αρέσει να κάνετε κριτικές και να μοιράζετε τα μέρη που ανακαλύπτετε μέσα από φωτογραφίες και τις εμπειρίες. Επειδή τα περισσότερα άρθρα είναι στα αγγλικά, σκέφτηκα ότι ίσως ήταν καλό να έχουμε ένα χώρο για τους Έλληνες Τοπικούς Οδηγούς που έτσι κι αλλιώς μάλλον δεν είμαστε και πάρα πολύ. 

Ευκαιρία λοιπόν να γνωριστούμε και να βελτιώσουμε τους χάρτες τις χώρας μας προσφέροντας τις γνώσεις μας σε όλους για να ανακαλύψουν τς ομορφιές τις πατρίδας μας. Συμφωνείτε;

Περιμένω λοιπόν να γνωριστούμε.

 




😕


 

Level 6

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Καλησπέρα και από εμένα!!!

 

Και εγώ Θεσσαλονίκη είμαι και ξεκινάω σιγά σιγά να ασχολούμαι με τα local guides!

Level 3

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Καλησπέρα και από εμένα, Αθήνα και ειδικότερα Περιστέρι.

Το ξεκίνησα σαν πλάκα και για να δω τι επαγγελματική χρήση θα μπορούσε να έχει, οπότε είμαι ανοικτός σε ιδέες, προτάσεις, events κλπ για να μεγαλώσει και η κοινότητα αλλά και για να δούμε χρήσιμο περιεχόμενο στους χάρτες της Ελλάδος

Level 7

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Καλημέρα και από εμένα Παναγιώτη, καλώς ήλθες

Level 10

Πως να κάνουμε το Google Maps πιο ενδιαφέρον να εμπλακούν Έλληνες πιο πολύ

1 Ως τώρα βέβαια κυρίως όσοι είναι στον τουρισμό νοιάζονται.  Βέβαια αν πεις σε κάποιον "βάλε το ξενοδοχείο σου" δεν το κάνει, οπότε το κάνω εγώ και του το δείχνω.  ΜΕΤΑ λέει "α, κάτσε να μπω να φτιάξω φωτό κλπ"

 

2 Εξαιρετικό παράδειγμα επιτυχίας μας σαν κοινότητα είναι αυτή η ερώτηση για ΑΜΕΑ που σου κάνει το Google Maps.  Τώρα πλέον είναι χαρακτηριστικό του προγράμματος και βοηθάει ΑΜΕΑ από όλο τον κόσμο να ξέρουν πως να κινηθούν.

 

3 Τουαλέτες.  Μια χαρά τις περνάω.  Με ή χωρίς φωτό ή απλά στα σχόλια τύπου "πολύ καθαρές" ή "καλές αλλά δεν είχε σαπούνι" και τέτοια.  Πιστεύω χρήσιμο.  Γενικά στα Αγγλικά τα γράφω

 

4 Κάπνισμα.  Είναι καλό να ξέρει ο κόσμος αν μπορεί (καπνιστές) ή αν δεν μπορεί (εμείς που δεν αντέχουμε) να καπνίσει σε ένα μαγαζί.  Οπότε το σημειώνω στο review μου όπου μπορώ, όσο ευγενικά μπορώ μη θιχτεί κανείς πολύ

 

5 Φωτογραφίες.  Έχουν ξεπεράσει τις 200 χιλιάδες θεάσεις ήδη οι δικές μου, wow, ανεβάστε και θα δείτε διαφορά.

 

Αυτά για τώρα από εμένα

 

 

 

Level 4

Re: Πως να κάνουμε το Google Maps πιο ενδιαφέρον να εμπλακούν Έλληνες πιο πολύ

Καλησπέρα παιδιά! Αττική και γύρω περιοχές εγώ. Ναι ας κανονισουμε! Μεσα σε ολα. Ξεκινησα κ εγω σιγα σιγα να δουμε τι θα βγει!!!!!

Level 3

Re: Πως να κάνουμε το Google Maps πιο ενδιαφέρον να εμπλακούν Έλληνες πιο πολύ

Καλημέρα και καλή χρονιά φίλοι Local Guides,

 

Αν κανονιστεί τίποτα για Αθήνα με χαρά να συμμετέχω και εγώ!

Level 3

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Καλησπέρα και απο εμένα απο το όμορφο Ηράκλειο Κρήτης.

Ευελπιστώ να κάνετε και εδώ κάποια συνάντηση.

Level 5

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Καλησπέρα και από μένα!

 

Και εγώ με την σειρά μου προσπαθώ να προσθέσω τα καλύτερα spot για Βόλο & Πήλιο. Λόγο την δουλειάς μου "Tουριστικό Γραφείο" & "Ξενοδόχος" Μπορώ να συντονίσω μια συνάντηση στα μέρη μου , αν επιθυμείτε messenge me !

 

 

Level 5

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Χαιρετώ κι εγώ την παρέα. Νέος στο χώρο από Θεσσαλονίκη και ακόμα ψάχνω τις λεπτομέρειες. Όσο μπορώ συμπληρώνω τα της περιοχής μου.