geos's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Γεια σας.

Για να διαβάζετε αυτό το άρθρο μάλλον μιλάτε και εσείς ελληνικά και σας αρέσει να κάνετε κριτικές και να μοιράζετε τα μέρη που ανακαλύπτετε μέσα από φωτογραφίες και τις εμπειρίες. Επειδή τα περισσότερα άρθρα είναι στα αγγλικά, σκέφτηκα ότι ίσως ήταν καλό να έχουμε ένα χώρο για τους Έλληνες Τοπικούς Οδηγούς που έτσι κι αλλιώς μάλλον δεν είμαστε και πάρα πολύ. 

Ευκαιρία λοιπόν να γνωριστούμε και να βελτιώσουμε τους χάρτες τις χώρας μας προσφέροντας τις γνώσεις μας σε όλους για να ανακαλύψουν τς ομορφιές τις πατρίδας μας. Συμφωνείτε;

Περιμένω λοιπόν να γνωριστούμε.

 

Πελοπόννησος Δυτική Ελλάδα και Ιόνιο, Ελλάδα
139 comments
Level 10

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Έλα ρε πατριώτη και νόμιζα ότι ήμουν μόνος!

 

Λοιπόν ξεκίνησα να οργανώσω meet up.  Λέω για 10 Δεκεμβρίου από το πρωί, δεν έχω κόλλημα που ακριβώς (Αθήνα όμως)

 

Έκανα ένα event εδώ https://www.facebook.com/events/363503224028410/ και μαζεύτηκαν ήδη μια 30αριά κόσμος.  Ότι άλλη ιδέα/πρόταση ευπρόσδεκτη!

Level 10

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Έλα βρε πατριώτη και νόμιζα ότι ήμουν μόνος!  Ετοιμάζω μια μάζωξη για 10 Δεκεμβρίου 2016, την ανέβασα εδώ και μαζεύτηκαν μια τριανταριά ήδη.

Δεν έχω κόλλημα για το μέρος αν έχεις άλλες προτάσεις, απλά να είναι Αθήνα γενικά.  (Επόμενες βλέπουμε)

 

Αν ξέρεις κάναν άλλον που να ασχολείτε, να βρεθούμε, εγώ γράφω και στο blog μου όσο μπορώ σχετικά μπας και ξεκουνηθεί ο κόσμος.

Level 8

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Φίλε Άλεξ,

Επιτέλους κάποιος απάντησε στα Ελληνικά. Χαίρομαι πολύ.

Πολύ ωραία η ιδέα σου για τη συνάντηση. Δυστυχώς είμαι σε επαρχία και δύσκολο να είμαι παρόν αν και πολύ θα το ήθελα. Να περάσετε τέλεια και ελπίζω να έχω νέα από τη συνάντηση.

Level 10

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Ε, να κάνουμε το επόμενο εκεί που είσαι!  Με τρελαίνει που ακόμα και τουριστικά μέρη δεν ασχολούνται με το Google Maps.  Ας το κάνουμε παράλληλα με κάποια εκδήλωση για ξενοδόχους ξερω γω, να τους μάθουμε πως να περνάνε.  Ή γενικά επιχειρήσεις.

Level 7

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Γεια σας κι από μένα,

 

Εγώ είμαι από τη Ρόδο. Δυσκολεύομαι να έρθω Αθήνα και λόγω δουλειάς αλλά μπορούμε να αλληλοβοηθιόμαστε. Έχω δημιουργήσει κοινότητα στη Ρόδο, αν θέλετε μπορείτε να γίνετε μέλη. Εδώ: https://plus.google.com/u/0/communities/115559880414790410848


Level 10

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Όμορφα.  Έχουμε λιγότερο από δυο εβδομάδες για την μάζωξη στην Αθήνα και ανησυχώ ότι τελικά είμαστε πολύ λίγοι που ασχολούμαστε.  Από το νέο έτος πάντως να οργανώσουμε και στην Πελοπόννησο και στη Ρόδο λέω εγώ γιατί ο επιμένων...

Level 7

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Συμφωνώ κι εγώ, από το νέο έτος ας ξεκινήσουμε. Έστω και λίγοι.

Level 6

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Γεια σας και από την Θεσσαλονίκη, ο χρόνος μου είναι σχετικά περιορισμένος αλλά προσπαθώ να ασχολούμαι και να βοηθώ όσο μπορώ.

Anonymous
Not applicable

Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ - GREEK LOCAL GUIDES

Καλησπέρα και από εμένα,πώς είστε; Καλά Χριστούγεννα κιόλας. Προσωπικά  ονομάζομαι Όλια και κατοικώ στον Νομό Τρικάλων, αν θα μπορούσα κάπως να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως. Απλά δεν τυχαίνει να βρίσκομαι Αθήνα και  γενικώς δεν μπορώ να κατέβω


@GeeEss wrote:

Γεια σας.

Για να διαβάζετε αυτό το άρθρο μάλλον μιλάτε και εσείς ελληνικά και σας αρέσει να κάνετε κριτικές και να μοιράζετε τα μέρη που ανακαλύπτετε μέσα από φωτογραφίες και τις εμπειρίες. Επειδή τα περισσότερα άρθρα είναι στα αγγλικά, σκέφτηκα ότι ίσως ήταν καλό να έχουμε ένα χώρο για τους Έλληνες Τοπικούς Οδηγούς που έτσι κι αλλιώς μάλλον δεν είμαστε και πάρα πολύ. 

Ευκαιρία λοιπόν να γνωριστούμε και να βελτιώσουμε τους χάρτες τις χώρας μας προσφέροντας τις γνώσεις μας σε όλους για να ανακαλύψουν τς ομορφιές τις πατρίδας μας. Συμφωνείτε;

Περιμένω λοιπόν να γνωριστούμε.

 



@GeeEss wrote:

Γεια σας.

Για να διαβάζετε αυτό το άρθρο μάλλον μιλάτε και εσείς ελληνικά και σας αρέσει να κάνετε κριτικές και να μοιράζετε τα μέρη που ανακαλύπτετε μέσα από φωτογραφίες και τις εμπειρίες. Επειδή τα περισσότερα άρθρα είναι στα αγγλικά, σκέφτηκα ότι ίσως ήταν καλό να έχουμε ένα χώρο για τους Έλληνες Τοπικούς Οδηγούς που έτσι κι αλλιώς μάλλον δεν είμαστε και πάρα πολύ. 

Ευκαιρία λοιπόν να γνωριστούμε και να βελτιώσουμε τους χάρτες τις χώρας μας προσφέροντας τις γνώσεις μας σε όλους για να ανακαλύψουν τς ομορφιές τις πατρίδας μας. Συμφωνείτε;

Περιμένω λοιπόν να γνωριστούμε.

 




😕