LakóD's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

Sziasztok!

Kell is hozzá jó kamera, telefon. 😞

G-szenzor + iránytű jó, ha van a készültségben.

Érdemes lenne beszerezni egy 360°-os kamerát.

Ebben most még biznisz is lenne! 😉 Boltok belső tereit feltenni a tulaj G+ oldalára! 🙂 Virtuális séta. 


@petocsaba wrote:

@CsabaH wrote:

Az "Utcakép App" kifejezés igencsak furán hangzik:))) 


Valóban. Át kellett állítanom magyarra a Play Áruházat, hogy megnézhessem, hogy hívják magyarul. 🙂


 

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

@Csaba koszi, ezt a funkciojat ki fogom probalni amit lehet 🙂

az appot hasznalom ugyan, de valahogy ezt a funkciojat meg nem vettem eszre hogy ossze lehet fuzni tobb panoramat vele.

 

ami egyebkent nekem furcsa volt: a napokban kerestem masvalaki telefonjan a Google Camera-t es nemtalaltam. de mondom basszus az enyemen fent van hasznalom, kiszedtek volna a play-bol?

es valoban: megszunt. de mikor? pedig en kb marc. vegeig ezt hasznaltam gombpanoramak keszitesere, holott az utcakep app-ba atkerult a funkcionalitas egy resze, de legalabbis a legfontosabb a gombpanorama keszitese teljesen. sot elkepeszto lett az osszefuzesnel a minosegbeli kulonbseg. regebben igen feluletes es elnagyolt modon fuzte ossze, ez szerintem oriasit javult az utcakepben. mellesleg nagyobb meretben is kesziti el a panoramat, mint a Camera app.

a lenyeg: Utackep app!

Level 10

Re: Hol vagy Magyarország?

@ZoleeB, nekem egy Samsung Gear 360-as gömbkamerám van, azzal készítem a panorámákat. Gyorsan lehet vele dolgozni, és ha a fényviszonyok is jók, elég szép képeket készít. Már több mint 550 képen van fönn a térképen az utcaképben.

 

street-view.jpg

 

Persze igazán minőségi panorámákhoz rendes gép kell, halszemobjektív és egy-egy képet illik legalább háromszor elkészíteni, hogy HDR kép készülhessen a végén. Viszont én (egyelőre) nem kerestem az egésszel. És igen, lehetne vele keresni, ha megélni talán nem is, de kis zsebpénznek jó lenne.

 

 

Level 10

Re: Hol vagy Magyarország?


@Andras_H wrote:

@Csaba koszi, ezt a funkciojat ki fogom probalni amit lehet 🙂

az appot hasznalom ugyan, de valahogy ezt a funkciojat meg nem vettem eszre hogy ossze lehet fuzni tobb panoramat vele.

 

Kicsit macerásnak tűnhet eleinte, de ha rájön az ember, hogyan is működik, akkor utána már nem bonyolult. 

 


ami egyebkent nekem furcsa volt: a napokban kerestem masvalaki telefonjan a Google Camera-t es nemtalaltam. de mondom basszus az enyemen fent van hasznalom, kiszedtek volna a play-bol?

es valoban: megszunt. de mikor? pedig en kb marc. vegeig ezt hasznaltam gombpanoramak keszitesere, holott az utcakep app-ba atkerult a funkcionalitas egy resze, de legalabbis a legfontosabb a gombpanorama keszitese teljesen. sot elkepeszto lett az osszefuzesnel a minosegbeli kulonbseg. regebben igen feluletes es elnagyolt modon fuzte ossze, ez szerintem oriasit javult az utcakepben. mellesleg nagyobb meretben is kesziti el a panoramat, mint a Camera app.

a lenyeg: Utackep app!


Igen, ezzel annak idején én is így jártam, mert mindenfélét ki akartam próbálni, mivel az akkori telefonommal semmilyen gömbpanoráma program nem működött. A végén kiderült, hogy azért, mert nem volt benne giroszkóp. 🙂 

 

Szerk.: itt van a segítség az összekapcsoláshoz (alul): 

https://support.google.com/maps/answer/7011737?hl=hu

Már egy ideje tervezek egy amolyan kis "oktatóvideót" összehozni, hogyan működik, de kéne már valami, ahol csak pár képet lövök. Tizen- huszonvalahány kép összekapcsolgatása elég macerás, és a néző megunja a végére. 🙂

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?


@petocsaba wrote:

@ZoleeB, nekem egy Samsung Gear 360-as gömbkamerám van, azzal készítem a panorámákat. Gyorsan lehet vele dolgozni, és ha a fényviszonyok is jók, elég szép képeket készít. Már több mint 550 képen van fönn a térképen az utcaképben. 

basszus epp ma kezdtem el infot gyujteni a gear 360-rol street view melle. tudnal par szot irni rola (akar ide vagy oda) azokrol amit a linken kerdeztem?:) koszi

 

Level 10
Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

@Csaba thenksz 😄

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

Kedves Csaba !

    Üdv a fedélzeten és bocs a késői válaszért. A nagy csend előtt én is értetlenül állok, pedig jó lenne összehozni egy Magyar csapatot.

Külön megtiszteltetés, hogy egy öreg map maker-es ként jelentkezel be ráadásul külföldön élve is törődsz a magyarországi térképpel.

Igyekszem új helyeket feltenni, bár ez sokszor kudarccal jár. Legtöbbször még kategóriát sem találok rá, úgyhogy nekem is lenne jó pár kérdésem amire jó lenne választ kapni.

Azt a rossz sejtésem, hogy a gazdáink csak kocsmatérképnek tartják az LG intézményt, én sokkal többet szeretnék kihozni belőle.

Jó lenne végre egy találkozó is, hátha kialakul egy jó társaság.

Szia : István

Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

Igyekszem új helyeket feltenni, bár ez sokszor kudarccal jár. Legtöbbször még kategóriát sem találok rá, úgyhogy nekem is lenne jó pár kérdésem amire jó lenne választ kapni.
 
Azt a rossz sejtésem, hogy a gazdáink csak kocsmatérképnek tartják az LG intézményt, én sokkal többet szeretnék kihozni belőle

@GIstvánB engem jelenleg az LG-ben 3 dolog zavar

  1. egy uj POI / szerkesztes azonnal visszautasitva. (amirol nyilvan senki nem tudja megitelni hogy helyes e) - kb 33%
  2. egy uj POI / szerkesztes valamilyen oknal fogva fuggobe kerul, amibol aztan soha nem kerul at vegelges POI-va (MM bezarasa ota) - kb 33%, a maradek 33% pedig elfogadva
  3. funkcionalitas szamtalan teren meg sem kozeliti a MM-t. pl. az utak "jelentese" utan fog valami valaha tortenni? mert szamomra eddig olyannak tunik mintha egy sivatagba kialtanek.

 

Jó lenne végre egy találkozó is, hátha kialakul egy jó társaság. 

csutortokon lesz Godollon egy terkepezes, gyere ha van kedved (ez persze barkinek szol)

 
Level 8

Re: Hol vagy Magyarország?

A célom hogy mind hazai mind a külföldiek részére szeretném bemutatni a rejtett, vagy kevésbé ismert szépségeket, nevezetességeket.

 
Budapesten és Balatonfenyvesen meg mindenhol amerre járok.
 
Pl. Ilyen rejtett érdekessége a városnak az Inség szikla. Ismered ?

Ez egy szikla a dunában a szabadság hídtól nem messze a budai oldalon. A gellért hegy nyúlványa ami csak extrém alacsony vízállás esetén látható,

Ezt a sziklát bár többször is nekifutottam, de nem sikerült felrakni.

bezzeg kocsmát azt bármikor lehet.