Adamo3a's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 7

Dodawanie miejsc bez adresu

Będąc na Antarktydzie chciałem dodac trochę miejsc do map, jak np nazwa gory, plazy, lodowca, zatoki, bazy lub refugium, problemem jest to że bez podania adresu nie mogę nic dodac, a są to miejsca bez adresu, kiedy wpisałem jako adres nazwę wyspy, wtedy nic nie zostało zaakceptowane.

W jaki sposob mogę dodac te miejsca, zrobiłem sporo sferek i chciałbym je popodpinac pod konkretne wizytowki

11 comments
Level 10

Re: Dodawanie miejsc bez adresu

@Adamo3a Local Guides at the moment cannot add geographical features such as mountains, lakes, rivers, and such. To suggest to have these added to Maps, you can use the menu, Send Feedback option. Remember to attach screen shot and put in as much details as possible in your feedback including the GPS location. 

Level 7

Re: Dodawanie miejsc bez adresu

It's big problem, because I'm back to my country, and I can't make photos in Antarctica 😕 But i using "Send Feedback" option but i cant add dress, and google dont accept this

Connect Moderator

Re: Dodawanie miejsc bez adresu

Hi @Adamo3a it is only possible to add places that have a real street address. Exactly what a street address is varies from region to region. 

Level 7

Re: Dodawanie miejsc bez adresu

Level 10

Re: Dodawanie miejsc bez adresu

@Adamo3a

"Zwykłe" foty możesz dodać tylko do konkretnych obiektów. Jeśli jest wpis wyspy i przy niej opcja Dodaj zdjecie to tylko tak można dodać. Natomiast z pełnymi sferami 360 stopni jest troche inaczej. Najlepiej pobrać apkę Street View na telefon (ale starszą wersję bo nowa niestety sprawia mnóstwo problemów), zaimportować sfery (jpg, max 25 MB, najlepiej 6656X13312 px - raczej nie wieksze i nie mniejsze niz 4K) do apki, oznaczyc punkt na mapie i opublikować.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 7

Re: Dodawanie miejsc bez adresu

Tak robiłem, chodzi mi o stworzenie miejsca którego zdjęcie dotyczy, np refugium Ekwadoru, stoi kilka km od stacji Brazylii i Polski, a to są jedyne miejsca w poblizu, za kontenerem są szczyty, mające nazwy, kontener stoi na półwyspie który również posiada nazwę, ale jedyne do czego mogę takie zdjęcie podpiąć to wyspa króla jerzego, która ma kilkadziesiąt km

Ogólnie to sytuacja jest smieszna, Google tak niby wychodzi do ludzi i jest takie pomocne, ale jak coś potrzeba to nikt nic nie wie

Level 10

Re: Dodawanie miejsc bez adresu

@Adamo3a

Troche ludzi coś tam wie tylko trzeba wiedzieć gdzie pytać 😉 Np. na polskim forum Map Google.

Sróbuj dodać jako Rezerwat przyrody w sposób opisany tutaj: https://support.google.com/maps/answer/6320846

Chyba, że znajdziesz lepszą kategorię. Jako adres podaj Wyspa Króla Jerzego. Niestety obiekty geograficzne można tylko dodać przez Prześlij opinię z bardzo dobrymi danymi źródłowymi (linki, zrzuty itd..). Trwa to nawet kilka miesięcy, niekoniecznie z pozytywnym wynikiem i informacją zwrotną.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL
Level 7

Re: Dodawanie miejsc bez adresu

Jak zlapac kontakt do kogoś kto wie jak to zrobić?

Robiłem w sposób podany w tej informacji już że 3 razy, zawsze było odrzucone

Level 10

Re: Dodawanie miejsc bez adresu

@Adamo3a

Jak Google odrzuca to jest to ich problem. Niestety. Spróbujmy jeszcze tak - napisz na polskim forum Map Google - co chcesz dodać, w którym miejscu i daj wiarygodne źródła potwierdzające fakt istnienia miejsca o takiej, a takiej nazwie i w takiej kategorii. Może coś się uda z tym zrobić.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Google Diamond Product Expert - Maps, Business Profile, Earth, Gmail, Accounts | Street View Trusted Photographer | Local Guide | retired: Map Maker Help Forum Top Contributor & Poland RER/RL