Dontcry43's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 5

Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps

Danas sam pregledavao doprinose jednog lokalnog Vodica i njegove procjene i fotografije. Doprinose u obliku fotografija pregledavao sam preko petnaest minuta jer ih taj lokalni vodič ima vise od osam tisuća. To je dosta veliki projekt slika i obzirom da ne postoji nikakav način da se one sortiraju, to predstavlja veliki utrošak vremena. ( bar ja kao korisnik ne mogu pretraživati fotografije drugih korisnika objavljenih na maps po bilo kakvom kriteriju ) u čitavoj situaciji je vrlo pozitivna činjenica da je korisnik ipak odlučio da su njegovi doprinosi javni, sto olakšava i omogućuje složeniji pogled na ukupnost njegovih doprinosa.  Dakle, navedeni korisnik ima 8 tisuća slika od kojih se mnoge pojavljuju u duplikate ili triplikatu i koje se ponavljaju na dvije ili čak tri lokacije. Na slikama se nalaze prodajni artikli ili detalji artikala i hrane koji se prodaju u jednom shopping centru. Ne znam da li je to dopušteno, jer slici na koncept u kojem se može snimati svako pojedini kamen, svaki okrugli šljunak na šljunčanoj plaži, ili recimo snimati svaku vlat trave na travnjaku nogometnog igrališta. Napravio sam i nekoliko stilskih karakterističnih screen spotova dok sam promatrao te fotografije.  Također sam pronašao i poprilično neostrih i potresenih fotografija nastalih usljed treskanja kamere. Zanima ne kako se te fotografije same ne detektiraju kao duplikati od strane Google maps, jer ih je isti autor snimio isti uređajem, u isto vrijeme i savršeno isto izgledaju.  Evo u nastavku i jedan primjer od brojnih screen snimaka koje sam napravio. Zbog zaštite privatnosti, ime autora i nazivi lokacija su blur.

31E76990-C487-4D0C-9E79-5205E2440FA6.jpeg

16 comments
Connect Moderator

Re: Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps

Hi @Dontcry43 contributing thousands of low quality photos isn't in the spirit of being a Local Guide. Please private message me the profile and I'll take a look and escalate if necessary. 

 

Generally speaking, except when its really warranted a Local Guide should contribute two to three photos of a place they visit. If they have four or five meals on the table one nicely lit and composed shot of each meal is ok, if it is somewhere big like an amusement park, cultural centre or tourist attraction then its ok to put on more photos but they should be unique. It isn't ok to submit duplicates. People who do this tend to find their points dwindling away as the duplicates get cleaned up behind the scenes and then we tend to see their howls of dismay as their levels drop away.

 

Regards Paul

Level 4

Re: Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps

@PaulPavlinovichGledano teoretski, moguce je dobiti najvisi level samo na jednom nogometnom igralistu ili na jednoj sljuncanoj plazi. Kako je @Dontcry43 rekao "the concept where you can record each individual stone, each round pebbles on the pebbly beach, or for example to record every blade of grass on the lawn of a football field". Za vrijeme jednog najobicnijeg rucka moze se napraviti 3000 fotografija vlastitog tanjura i to sigurno dovodi do visokog levela. Nisam upoznat sa fotografijama, jos nisam niti jednu postavio na Google Maps, ali volio bih znati koji se level moze dobiti sa 3000 fotografija vlastitog tanjura.

Connect Moderator

Re: Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps

@dubrovr if you were to make 3,000 photos of your own plate and upload them all after a time it's likely your Local Guides points would vanish when the duplicate and near duplicate photos were removed.

Level 4

Re: Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps


@PaulPavlinovich wrote:

@dubrovr if you were to make 3,000 photos of your own plate and upload them all after a time it's likely your Local Guides points would vanish when the duplicate and near duplicate photos were removed.


@PaulPavlinovichod srca se nadam da ce biti tako. Tako bi trebalo biti i to je posve normalno. Takvo postupanje od strane Google Maps je uobicajeno i ocekivano. Kako onda objasniti ovaj primjer od tri iste, posve identicne fotografije na vrhu stranice kojeg navodi @Dontcry43?

Nisam preveliki strucnjak za fotografije na Google Maps, ali mi se cini da su tri identicne fotografije dodane pod tri posve razlicite lokacije. Koliko vidim cak su i brojevi pogleda razliciti. Zaista me interesira zasto su toliko razliciti jedan broj pogleda od drugoga. Mozda ima nekakvo logicno obrazlozenje za razlicite brojeve pogleda?

 

Connect Moderator

Re: Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps

From what I've experienced with the duplicate removal is that they stay visible to the person who posted them but no-one else so that might explain the view count differences.

 

ps. I notice you edit your posts quite a lot, this can lead to Connect mistakenly marking you as a spammer so take care in how often you do it.

 

Regards Paul

Level 2

Re: Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps


@dubrovr wrote:

@PaulPavlinovichGledano teoretski, moguce je dobiti najvisi level samo na jednom nogometnom igralistu ili na jednoj sljuncanoj plazi. Kako je @Dontcry43 rekao "the concept where you can record each individual stone, each round pebbles on the pebbly beach, or for example to record every blade of grass on the lawn of a football field". Za vrijeme jednog najobicnijeg rucka moze se napraviti 3000 fotografija vlastitog tanjura i to sigurno dovodi do visokog levela. Nisam upoznat sa fotografijama, jos nisam niti jednu postavio na Google Maps, ali volio bih znati koji se level moze dobiti sa 3000 fotografija vlastitog tanjura.


This is very interesting, to have more points, you can publish the same photo several times and on several places. Theoretically you can get top level on just one small place on Earth.  Am I correct? Is this possible? This is nonsense! I do hope that I am wrong!

Level 4

Re: Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps

Koliko sam shvatio iz obrazlozenja koji je napisao @PaulPavlinovich  dvostruko objavljivanje istih fotografija se sankcionira ukoliko netko reportira postojanje duplikata. Pretpostavka je da netko prijavi takav pogresan doprinos. Medjutim, ukoliko korisnik svoje doprinose ne postavi kao javne, to je vrlo tesko detektirati i gotovo nemoguce je prepoznati takvog korisnika. Svaki korisnik na Google Maps, moze sakriti svoje doprinose, i komentare i fotografije. Ukoliko korisnik ne dopusti gledanje njegovih doprinosa na Google Maps, njegovo djelovanje i doprinos ne moze se valorizirati, ne moze se procijeniti. Na taj nacin se moze lako dohvatiti vrlo veliki nivo na Local Guides zajednici, bez puno truda. To je vrlo neposteno. Neposteno je prema korisnicima koji marljivo pisu i koji fotografiraju dobre i postene fotografije. To je nepravedno prema svima koji znaju dobro napisati kvalitetan tekst i koji znaju snimiti i izraditi kvalitetnu fotografije koje imaju umjetnicke manire. Takvi korisnici nepravilno dobivaju visoka priznanja od Local Guides zajednice. Oni uzimaju nezasluzene privilegije drugim postenim i marljivim clanovima. To me vrlo zalosti.

Level 5

Re: Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps

Two more screen shotsTwo similar photos uploaded four timesTwo similar photos uploaded four timesThe same photo on multiple locationsThe same photo on multiple locations

I am not an expert for photo contributions, an I wonder whether these are good contributions. Perhaps someone with more experience could define whether these contributions are good within Google Maps Terms and Conditions? @

Connect Moderator

Re: Detektiranje nepotrebnih i neispravnih fotografskih doprinosa na Maps

Please PM me a link to the Local Guide doing that @Dontcry43 @dubrovr and I will escalate for investigation.

 

@Neki_Freski in the short term you could do that, but in time when what had been done was discovered all those points would go away. In extreme cases for a substantial violation of the rules the Local Guides account would be terminated. Recently a number of L10 Local Guides left the program for spamming.

 

Regards Paul