ciekawa's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 1

Czy google świadomie chroni hejterów?

Witam, natknęłam się ostatnio na dosyć grząski temat jaki jest "hejt" i nie było by w tym nic dziwnego gdyby platforma google nie wspierała tego procederu, tym samym łamiąc przepisy kodeksu karnego, osądzając subiektywnie kto jest winny pozostawiając zgłaszaną fałszywą informacje w sieci jako prawdziwą. Na szybko, dopatrzyłam się w tym procederze pogwałcenia art 212 i 216 kodeksu karnego jak również 23 kodeksu cywilnego. I teraz jak się to ma do lekceważenia zgłaszanych treści do google przez przewodników lokalnych? Przecież przepis mówi wprost - (...) Jeżeli administrator odmówi usunięcia wpisu, to może ponosić odpowiedzialność za skutki wywołane przez obraźliwe treści – co wynika wprost z wyroku Sądu Najwyższego z dnia 30 września 2016 r. (I CSK 598/15), który wskazał, że jeżeli administrator strony nie usuwa komentarzy naruszających prawa użytkowników napisanych przez anonimowych internautów, to może on ponosić wtedy taką samą odpowiedzialność jak sprawca – chyba, że udowodni, że nie wiedział o naruszeniach (...)

 

Jeżeli ktoś zgłasza to administrator wie a skoro nie usuwa treści odrzucając zgłoszenie (nie podjęto działań) to analogicznie "odmawia usunięcia treści" i automatycznie ponosi odpowiedzialność z w/w artykułów.

No chyba że ja źle to rozumie?

Proszę o wypowiedź najlepiej moderatorów dokonujących tejże selekcji gdyż temat jak się okazuje jest w zaawansowanym stadium "GANGRENY POLSKIEGO GOOGLA".

 

Dziekuje

 

 

Polska
3 comments

Accepted Solutions
Former Google Contributor
Solution

Re: Czy google świadomie chroni hejterów?

Hi @ciekawa

 

Thanks for your feedback. Please note that as Google Moderators we always make sure to review all the inappropriate content that is flagged on Connect. 

 

Please note that if you run into any inappropriate content on Google Maps or Connect you can always report it.

 

To do so on Connect, you can go to the three dots button and then select Report Inappropriate Content. 

 

Regarding Google Maps, if you want to report some reviews, you have to go to the three dots in the upper right corner of the review and select Report review. For photos, first, you have to open it and then select the flag in the upper right corner and then choose the reason why the photo has to be removed. 

 

Last but not least, if the information of a point of interest is wrong, you can suggest an edit

 

P.S.: I'll relabel your post and now you can find it under the How-tos label. 

Due to the volume of private messages Google Moderators receive, I do not read or respond to private messages. Please post publicly so others may benefit from your discussion. If you require urgent assistance, please tag a Google Moderator. Thank you!

View solution in original post

Former Google Contributor
Solution

Re: Czy google świadomie chroni hejterów?

Hi @ciekawa

 

Thanks for your feedback. Please note that as Google Moderators we always make sure to review all the inappropriate content that is flagged on Connect. 

 

Please note that if you run into any inappropriate content on Google Maps or Connect you can always report it.

 

To do so on Connect, you can go to the three dots button and then select Report Inappropriate Content. 

 

Regarding Google Maps, if you want to report some reviews, you have to go to the three dots in the upper right corner of the review and select Report review. For photos, first, you have to open it and then select the flag in the upper right corner and then choose the reason why the photo has to be removed. 

 

Last but not least, if the information of a point of interest is wrong, you can suggest an edit

 

P.S.: I'll relabel your post and now you can find it under the How-tos label. 

Due to the volume of private messages Google Moderators receive, I do not read or respond to private messages. Please post publicly so others may benefit from your discussion. If you require urgent assistance, please tag a Google Moderator. Thank you!

Level 1

Re: Czy google świadomie chroni hejterów?

Błędne informacje nie są usuwane a moderatorzy świadomie wydają wyroki w różnych sprawach (według mnie, zła polityka funkcjonowania Googla który chce mieć szybko, bardzo dużo informacji bez względu na prawdziwość-jakość). Społeczność otrzymała wspaniałe narzędzie, jedno z największych na ziemi, jakim jest internet ale trzeba umieć z niego korzystać aby nie zrobić sobie lub komuś krzywdy a nie załatwiać swoje prywatne sprawy nie zważając na konsekwencje zamieszczanych fałszywych opinii.

Nie poruszała bym tematu, nie sprawdzając tego procederu którego w Polsce jest za dużo na obecną chwile a tematyką interesuję się od kilku miesięcy i posiadam dowody na to o co pytam w postaci realnego czasu nagraniami gdzie na jednym koncie posty znikają a na innym jeszcze wiszą lub starczy się wylogować aby je zobaczyć i po chwili zalogować aby ich znów nie było przez kilka prób pod rząd Czy to nie jest kontrolowanie wyświetlanych treści dla danego użytkownika aby się psychicznie dobrze poczuł? Przy stalkingu czy hejcie, znęcanie psychiczne odgrywa kluczową role dla tego  przewinienia a Gogle podejmując się takich działań tak samo może być oskarżone z wyżej wymienionych paragrafów.

 

Ciekawych, innych zachowań moderatorów jest o wiele więcej ale tym  zajmuje się na obecną chwile kto inny.

 

PS przepraszam za niewłaściwe umieszczenie tematu i postu ale robię to pierwszy raz i myślałam że jest on publiczny. Bardzo proszę o jego przeniesienie gdyż nadal nie wiem jak go upublicznić..

Dziękuję

Anonymous
Not applicable

Re: Czy google świadomie chroni hejterów?

Witam, tez sie z tym spotkałem. Gogle nic sobie z tego nie robi, tez jestem ich ofiara. Sila przebicia, jak masz dobry jezyka to wmówisz wszystko. Pozdrawiam