Anonymous's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Anonymous
Not applicable

100 lat od Odzyskania Niepodległości

.facebook_1541920769628.jpg

 

Dziś 11.11 2018. Polacy obchodzą setną rocznicę odzyskania niepodległości.Nasz kraj na 123 lata zniknął z mapy Europy.Ileż to pokoleń matek szeptało dzieciom do uszka "jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy..." Bądźcie z nami, bo to dla nas, Polaków wielki dzień.

Polska
9 comments
Google Vendor

Re: 100 lat od Odzyskania Niepodległości

Hi @Anonymous,

 

Excuse for my reply in English.

 

Happy Independence day! How do you celebrate it? Are there many activities organized by local communities? 

 

You can have a look at what @AngieYC wrote in the Seperti apa rasanya merayakan Hari Kemerdekaan Indonesia di luar negeri article about Indonesia Independence day.

Due to the volume of private messages Google Moderators receive, I do not read or respond to private messages. Please post publicly so others may benefit from your discussion. If you require urgent assistance, please tag a Google Moderator. Thank you!
Anonymous
Not applicable

Re: 100 lat od Odzyskania Niepodległości

Witaj @InaS. dziękuję za wiadomość 🙂 Dzień Niepodległości to wielkie święto Polaków i było oczywiście uroczyście.W moim mieście -Elblągu obchody zaczeły się o godz.9 rano mszą w Katedrze św.Mikołaja.Po mszy mieszkańcy w uroczystym marszu, niosac 50 metrową flagę państwową udali się na Plac Jagiellończyka aby, jak co roku odśpiewac " Rota". Jest to pieśń patriotyczna, która powstała w czasach, kiedy Polska była w niewoli.Można obejrzeć krótki film na you tube: 100 lecie Niepodległej- przemarsz z flagą ulicami Elblaga/youtube Tłem muzycznym jest właśnie "Rota".Później było na sportowo 🙂 - jak każdego roku w moim mieście - bieg niepodległej.Wieczorem uroczyste koncerty. Pozdrawiam 🙂

Google Vendor

Re: 100 lat od Odzyskania Niepodległości

Thank you for sharing these details with us @Anonymous. That's interesting. I will go and check the short movie on YouTube. Feel free to share photos of the celebration with us.

Due to the volume of private messages Google Moderators receive, I do not read or respond to private messages. Please post publicly so others may benefit from your discussion. If you require urgent assistance, please tag a Google Moderator. Thank you!
Anonymous
Not applicable

Re: 100 lat od Odzyskania Niepodległości

Witaj @InaS dziękuję za Twoją wyrozumiałość, mam nadzieję,że nie było problemu ze znalezieniem filmu, bo ja jakoś nie mogłam znależć linku i stąd ta podpowiedź.Ja niestety nie mam swoich zdjęć.Przepraszam za to, ale nie było sposobności.Pozdrawiam, do miłego 🙂

Google Vendor

Re: 100 lat od Odzyskania Niepodległości

You are welcome @Anonymous. Keep contributing and sharing with us :).

Due to the volume of private messages Google Moderators receive, I do not read or respond to private messages. Please post publicly so others may benefit from your discussion. If you require urgent assistance, please tag a Google Moderator. Thank you!
Connect Moderator

Re: 100 lat od Odzyskania Niepodległości

Witam @Anonymous ,

by pure chance I saw this post now. My history (the German) is very strong related to the Polish and as we know mainly with the dark side of history in Europe. I hope peace will forever be between the both countries. We need each other, more than we sometimes can believe.... 

https://goo.gl/maps/6ascMbAtC6r
Anonymous
Not applicable

Re: 100 lat od Odzyskania Niepodległości

Witaj w Nowym Roku @TorM 😊

Zgadzam się z Tobą całkowicie, pokój i wolność to wartości, które powiniem mieć każdy człowiek. Zarówno Ty jak i ja wiemy, jak dużo zależy od nas, od tego jak wychowamy nasze dzieci i jakie wartości im wpoimy.Historia uczy, to nasza tożsamość, nasze korzenie, ale wszędzie żyli ludzie - dobrzy, źli, zwyczajni i ponadprzeciętni.Jesteśmy im winni pamięć, ale dalszą drogę wyznaczmy sobie sami. W wolnej, zjednoczonej Europie budujmy przyszłość następnym pokoleniom.

Pozdrawiam Cię serdecznie,Danuta

 

Level 8

Re: 100 lat od Odzyskania Niepodległości

@Anonymous how true!! 💖🙏

Anonymous
Not applicable

Re: 100 lat od Odzyskania Niepodległości

Dziękuję kochana @CaterinaOS

Pozdrawiam Danuta 😁