Anonymous's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Anonymous
Not applicable

Výhrůžky, že jako Local Guides dělám 360 špatné fotky

Zdravím všechny Local Guides, pokud fotíte také 360 fotky a stalo by se vám něco podobného stačí napsat buď mě nebo @Myrathor 

Díky všem,  co zlepšujete Google Maps. 

celý příspěvek je zde 

 <REDACTED>

 

3 comments

Accepted Solutions
Anonymous
Not applicable
Solution

Re: Výhrůžky, že jako Local Guides dělám 360 špatné fotky

Další pokračování této věci je i v tomto vláknu které vidí jen fotografové ....

aneb @JiRiCzEcHiA lže a poškozuje tak dobrou pověst fotografů a LocalGuides ... 

View solution in original post

Anonymous
Not applicable
Solution

Re: Výhrůžky, že jako Local Guides dělám 360 špatné fotky

Další pokračování této věci je i v tomto vláknu které vidí jen fotografové ....

aneb @JiRiCzEcHiA lže a poškozuje tak dobrou pověst fotografů a LocalGuides ... 

Former Google Contributor

Re: Výhrůžky, že jako Local Guides dělám 360 špatné fotky

Ahoj @Anonymous  Fotku jsem odstranil, protože sdílí osobní informace, což je v rozporu s pokyny komunity. Omlouváme se prosím za jakýkoli nápis, tato zpráva byla přeložena překladatelem Google.

Level 8

Re: Výhrůžky, že jako Local Guides dělám 360 špatné fotky

Vlákno, co vidí jen fotografové mi není přístupné. Ale můj obecný názor k té konverzaci na FB...

Část pravdy je na obou stranách.

 

  • Lokální průvodce může pořizovat fotky kde se mu zlíbí a nemusí si dopředu ověřovat, jestli je místo již fotograficky "pokryté".
  • Vlastník obchodu může být právem naštvaný, když mu jeho placenou a kvalitní fotku překryje a při zobrazování v mapách předběhne nějaká nepovedená

 

Z dlouhodobého hlediska asi Google nasbírá dost signálů o tom, které fotky jsou kvalitní po obsahové a formální stránce a které ne a začne upřednostňovat ty kvalitní... ale do té doby mohou ty horší předběhnout ty lepší jen díky tomu, že jejich autorem je někdo s vysokým levelem LG (a jsme u oblíbeného problému kvalita versus kvantita na LG a "honění se" za vysokým LG levelem). Bohužel, zmizel jeden relativně dobrý zdroj signálu kvality fotek (jejich "lajkování" na Panoramiu), možná ale zapracuje umělá inteligence Googlu natrénovaná třeba právě na těch fotkách z Panoramia. Kdo ví, jak to má Google vymyšlené...

 

Jak z toho ven? Jedna možnost je nechat to na algoritmech Googlu, případně jeho lidských moderátorech (jestli to správně chápu, stalo se tak i v tomto konkrétním případě).

Druhá možnost je profesionálně a bez předsudků komunikovat. Pokud mne někdo slušně osloví a předloží rozumný důvod, proč bych měl fotku odstranit nebo změnit, tak to udělám. Na Panoramiu jsem zažil jak pozitivní, tak negativní odezvu... např. zde http://www.panoramio.com/photo/25570458 jsem na upozornění odstranil napojení jedné fotky na POI, které nebylo nejšťastnější. Farmář si  stěžoval, že mu lidé kvůli mé fotce zajíždějí na jeho soukromou cestu k farmě, protože hledají lyžařský areál v kopích nad ní (což bylo jediné dostupné POI vztažitelné k fotce). Takže vazbu na POI jsem dal pryč a upravil titulek a popis, spokojenost na obou stranách. Krom toho mne před tím farmář nechal tábořit na jeho pozemku, takže jsem mu to dlužil. 😉 

 

Žádost o odstranění fotky (z důvodu, že není reprezentativní) je trochu vyšší kalibr (a osobně se mi to nepřihodilo). Ale pokud by už někomu stálo za to mne najít a napsat mi žádost o stažení fotky, je to k zamyšlení. Zejména, pokud by se tak stalo víckrát. Fotografické příspěvky komunity do map jsou fajn, ale musí to mít tu správnou míru. Přílišný "aktivismus" hraničící s vizuálním spamem může kvalitu map spíš snížit. 

 

Snad je z těch mých úvah zřejmá myšlenka. 😉