JaroslavL's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Re: Pridanie miesta

@Tom-SR Ahoj, díky za informace.

Level 7

Re: Pridanie miesta

Děkuji za vysvětlení. Trošku jsem doufal, že to všechno je víc profesionálnější, v současné době se mi to zdá na půl amatérské. Je v plánu tohle všechno vůbec vylepšovat, aby to všechno bylo TOP?

 

Co se týče mizení fotek, tak na tom, co jsi psal něco bude. Konkrétně se jedná o společnost Porsche Plzeň – Borská pole, všiml jsem si, že místo na mapách bude spravováno touto firmou. Já jsem přidal do bodu tři fotky, na kterých je vyfocena zadní venkovní plocha, kde jsou odstavené nové vozy na prodej a pravděpodobně se to „prodejně“ tedy nezamlouvalo a fotky mám zamítnuty. Ale odkud se tam tedy berou ty hodnoty zobrazení, když tam ty fotky nejsou? Zároveň mi hlava nebere, že obdobné fotky, ale v mizerné kompozici tam jsou zobrazeny od jiného uživatele, který je stejně jako já jen běžný uživatel.

 

Před několika dny jsem měl myšlenku, že bych oslovil Google s žádostí o možnost spravovat body v lokalitě ve které žiji již od narození a dá se říci, že jí znám dokonale. Často nacházím chybné údaje, některé opravy projdou, některé bohužel ne.

 

Mohu se ještě zeptat co si mám konkrétně představit pod větou „ačiatkom apríla / dubna by sme už mali dostať moderovací systém cez Mapy konečne aj do PC, tak pevne dúfam že to bude lepšie“ Bude nějaká šance, že bych se i já mohl pustit do úprav map?

 

Přiznám se, že na toto fórum jsem šel dnes poprvé, takže vůbec nevím, zda-li jsi stejný uživatel jako já, nebo jsi pověřená osoba od Google.

 

V každém případě děkuji za poskytnuté informace. 🙂

Level 8

Re: Pridanie miesta

pokúsim sa to stručne zhrnúť: na tomto fóre sme si rovní. líšime sa jedine levelom LG (zatial 1-5) a postavením "bežný maper" vs. "pracovník Google". ich profily sú graficky odlíšené od našich, teda si ich nemožno zameniť

 

upravovať údaje v Mape môže každý človek, na to nepotrebuješ žiadne špeci dovolenie

 

fotky nikdy nie sú zmazané fyzicky, pokial neporušovali najprísnejšie zákony. i po ich odpojení od POI stále zostávajú súčasťou Mapy, zrejme preto nabieha počítadlo prístupov

 

"moderovací systém" je o tom že niektoré úpravy budú čakať vo fronte na potvrdenie faktov od miestnych LG. napr. ja by som menil niečo v ČR, tak moja úprava bude čakať či mi ju vaši ludia potvrdia alebo zamietnu

 

"je to napoly amatérske" - neni, len vývoj GM predbehol užívatelské rozhranie. mnohé funkcie boli pre majitelov androidov dostupné skorej než pre zvyšok verejnosti. my ostatní si musíme počkať na spustenie nového editora. a ano, bude sa vyvíjať ďalej

Level 8

Re: Pridanie miesta

@Tom-SR Perfektní informace. Ještě že se člověk občas nakoukne. Zase jsem se něco dozvěděl. Je pravda, že pomocí telefonu je to někdy jednodušší. Ale to schvalování robotem je taky nějaké divné. Nebo jestli určité místa čekají ve frontě a některé jsou schvalovány hned. Nedávno jsem doplňoval odkazy na webovky na studánky v Českém ráji. Ty byly schváleny hned. Ale úprava místa (doplnění webovek) v Budči u hradiště trvá už třetí měsíc. A poslední studánka co jsem doplňoval asi druhý měsíc.

 

Tvé doporučení o ukládání potvrzujících e-mailů jsem využil už dvakrát.

 

Dík

Level 8

Re: Pridanie miesta

najkritickejším bodom úpravy je adresa. ak v Mape neexistuje adresný bod, vyhnite sa úprave adresy a tento edit odošlite ako osobitný, nie spolu s inými zmenami

Anonymous
Not applicable

Re: Pridanie miesta

doporučení zní dělejte upravy každou zvlášť
Level 8

Re: Pridanie miesta

to zas prosím nie, príliš to zaťažuje celý systém. keď na nejakom POI nejde zmeniť určitý detail, je pravdepodobne uzamknuté do režimu RL, ktorý v LG zatial nefiguruje (a ktovie či vôbec niekedy bude). v starom MapMaker sa to prejaví tým že i odo mňa, ako RL, taká úprava vyžaduje schválenie iným miestnym RL, takže rozkúskovanie celej úpravy na dieliky nebude mať dopad na úspešnosť zápisu do Mapy. LG neni MM, v ktorom level mapera závisel od počtu úprav. to potom maperov viedlo k zbytočnému zaťažovaniu celého systému, práve preto to v LG spravili inak. ani úprave adries sa nemusíte vyhýbať - stačí pred zmenou pozrieť v Mape či tam tá adresa skutočne je (pomocou funkcie "čo je na tomto mieste"). keď Mapa ukáže adresný bod, smelo do toho. nezabudnite že pri úprave adries treba nechať systém adresu vyplniť automaticky - nepokúšajte sa to robiť ručne, inak sa úprava celkom určite uzamkne do moderácie, aj keby ste mali level 50 ...

Level 3

Re: Pridanie miesta

Zdravím,

jsem LG level 3 ve městě Dauhá (Katar) kde mapuji místní POI. Co mě trápí kromě tedy obligátního, že udělám úpravu provozní doby a podobně a trvá to nekonečně dlouhou dobu a zdá se že někdy to ani neprojde. To samé duplicitní místa atd... To chápu asi nevyřešíme.

 

Nicméně poslední dobou se mi začalo stávat, že se otevře něco nového. Udělám POI, ani nepřijde email, jen se ukáže "Nepoužito" a to i u jasných POI jako nová směnárna, nebo klinika. No a ted to nejlepší. Pokud to vložení nového POI udělám pod jiným Google účtem který má LG level 0 tak je to hned schválené... nechápu, má k tomu nějaké vysvětlení? 


Anonymous
Not applicable

Re: Pridanie miesta

@ZdeněkA Díky za feedback to že to trvá dlouho je způsobeno tím, že Google mapy se ted hodně mění ... mužeš tento Feedback dát přímo v AJ vlákně a tam to rozepsat a časem se to vyřeší 😉

 

To že uděláš POI jako nová směnárna a přijde ti např. "nepoužito" je protože je na GM nasazená AI a ta vyhodnocuje tvé místa jak nová tak editovaná ... a k tvému učtu si tvoří pomyslné score 😉 

jinak z Kataru znám @RanjithKizhakoodan   https://plus.google.com/+RanjithKizhakoodanRajan 🙂

 

Level 3

Re: Pridanie miesta

Mohl by jsi tom AI a score napsat více? Rád bych to pochopil abych měl s tím měl co nejméně potíží. Jaká je tedy přesně logika, když chci zadat například modelově novou směnárnu a systém mi jí zamítne jako "nepoužito" a jinému uživateli s 0 zkušeností jí schválí okamžitě? Co je to za logiku, předpokládám že GM není hra, ale způsob jak nás zadarmo využít a proto bych chápal že GM mají zájem o co nejvíce nových POI, zvláště pak od zkušenějších LG u kterých se dá předpokládat že to dělají vážně a ne někdo s levelem 0 kdo si klidně může dělat srandu, nebo zadávat věci omylem.