Anonymous's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Anonymous
Not applicable

Re: Nefér jednání - používání více profilů!

1) základní myšlenka proč to tu rozebíráme je, když za virtuální prohlídku dostane někdo zaplaceno.  V tom případě si myslím, že je namístě převést práva.

2) proč má David dva profily? Protože zkouší trpělivost ostatních a toho co si může dovolit .... tato VP https://goo.gl/maps/vLVSkPUGo9k  porušuje pravidlo - vzdálenosti focení a to že je nesmí přeskakovat třeba ze zdi na ledovou plochu ....

3) proč má tedy někdo víc než jeden profil? Například protože si myslí , že když si něco zkouší a na jednom profilu a na druhém profilu má vše ok, takže se nic neděje ale chyba lávky! 

4) doporučení mějte jeden profil má to velké výhody 😉 .... 

Level 7

Re: Nefér jednání - používání více profilů!

  1. Jak už bylo řečeno, je to interní záležitost jich dvou. Nevidím problém.
  2. Máš pravdu, takhle prohlídka stadionu je dobrej mind-fck. Snímky jsou nelogicky propojené "všechno se vším" a při procházení to návštěvníka hází jak žábu v mixéru. @DavidKovac, zkus to prosím poladit, aby to bylo užitečné pro návštěvníka. Co se týká blízkosti předmětů, podmímky to splňuje, nenašel jsem problém.
  3. Doměnky. Jeden profil je teda zřejmě Trusted, druhý asi soukromý na focení knedlíků. Mě to dává smysl.
  4. Doporučení, tím bych to tedy uzavřel. 

 

Závěr

Tedy shrnul bych celou věc takto: Neprokázalo se ani porušování podmínek (možná kromě shora uvedené prohlídky stadionu), ani k nefér jednání vůči jakékoliv další straně. 

 

BTW: Díky téhle diskuzi jsem si všiml, že už mě na jaře Google prohlásil za Trusted fotografa 🙂 A to jsem se o to ani nesnažil ❤️

Anonymous
Not applicable

Re: Nefér jednání - používání více profilů!

1. interní záležitost to není má to vliv na celý firemní zápis na Google - ano právě protože se tím neživíš nevidíš ten problém já jo 

2. touto prohlídkou stadionu porušuje  David pravidla Googlu - 

  • Všechny spojené 360° fotky musí zachovávat vzájemnou kontinuitu.
  • Zkuste pořizovat snímky s odstupem 1 m v interiéru a 3 m v exteriéru.

3. ano jeden profil je Trusted - kde se porušují pravidla - to je tzv. účet na byznys a druhý osobní na recenze  což se vracím proč je to tak ...

In the Local Guides Terms and Conditions it states:

  • “Organizations, brands and businesses are not eligible for the program.”
  • “If you offer services for hire (such as marketing yourself as a Street View trusted provider), you are not allowed to bundle such services with your Local Guide membership.”

 

 

 Závěr: myslím že je dobré mít jeden profil, pokud budete mít víc jak jeden profil, může to být např. důvod proč nedostanete pozvánku na Summit jako David ... minulý rok 

Trusted fotograf se stane každý, když dosáhne padesáti publikovaných 360° fotek  https://www.google.com/intl/cs/streetview/earn/

 

 

Level 7

Re: Nefér jednání - používání více profilů!

Ahojte, 

asi je na mieste aby som uviedol veci na pravú mieru. 

 

V prvom rade sa musím poďakovať @Martin_G a @JakubBoucek za zdravý úsudok pri tomto "probléme".

 

Aj keď súhlasím že tento príspevok na LGC nepatrí tak chcem aby všetci vedeli ako to je a prečo to je tak ako to je.

 

Osobne mám 2 Gmail a ďalších ~10 platených G Suite účtov - ukočírovať to nieje ľahké ale lepšie ako Office 365 😄 

Jeden z G Suite profilov je firemný účet - spoločnosť v ktorej som spoločník. 

Firemný účet - kde sú zverejnené 360° snímky - je Trusted účet - sú na ňom zverejnené snímky kde fotím na objednávku. Screen Shot 2017-08-03 at 13.11.39.png

 Na tomto profile niesú zverejnené recenzie, dávané hodnotenia, odpovedané otázky či checkové fakty. - Je to účet cez ktorý pridávam fotografie that's all. Takže nejaké huntenie bodov alebo fakt dvojitý LG život ktorý si niekto sám vykonstruoval NEEXISTUJE!

Je to fakt o tom ako povedal @JakubBoucek - na súkromnom hlavnom účte fotím knedlíky a hodnotím firmy MOJÍM SUBJEKTÍVNYM názorom. Na druhom účte mám nafotené panorámy ako profesionálny fotograf - jedná sa o čistú profesionalitu - lebo potencionálny klient keď si otvorí môj profil tak chce vidieť moju prácu ako Trusted fotografa a nie to čo som včera večeral alebo či mi chutil guláš v restauraci XYZ. Áno skôr by sme mohli povedať že sám seba ochudobňujem o nejakých ~540 bodov. Aká by to bola profesionalita keď potencionálny klient si otvorí môj profil a zistí že som dal podniku 1* a k tomu som ju fotil / nenechala sa mi nafotiť lebo mi tam nechutilo. Práve tu by nastal konflikt ktorý @Anonymous spomína v podmienkach “If you offer services for hire (such as marketing yourself as a Street View trusted provider), you are not allowed to bundle such services with your Local Guide membership.”. Predstavte si že by ste si prezerali portfolio svadobného fotografa kde by bolo "....táto nevesta je strašne tučná..." a o pár snímkov nižšie by boli ich fotky zo svadby. Dáva to zmysel? 

 

Ohľadom fotografií - ak si zákazník zakúpi odomňa nafotenie so zverejnením tak to vidíte na mojom profile. Ak si zakáznik zakúpil aj FOTOGRAFIE - teda je ich vlastníkom - má fotky prevedené na svojom GMB účte - je to asi 80% objednávok ale samozrejme je to drahšia služba. TENTO VZŤAH GOOGLE NIJAK NEOBMEDZUJE ANI NEVYHRADZUJE - jedine dáva odporúčanie - s poznámkou že to závisí na dohode / zmluve medzi fotografom a klientom ale nemiešajme témy - viac s presnými odkazmi na sekcie podmienok sa nachádza v inom threadu. Není to záležitost Google není to záležitosť Local Guides a už vôbec to nieje záležitosť @Anonymous že či ja fotky prevádzam alebo nie - ako hovorí Google - je to záležitosť medzi klientom a fotografom. 

 

Prečo som nebol minulý rok na summit je taká konšpirácia ako keby som ja konšpiroval o tom či existuje UFO 😄 

 

 @Anonymous - tvoj príspevok pred 6 hodinami - bod 2, 3 - keď vieš aká je odpoveď tak už sňou neotravuj všetkých naookolo a buď rád že si si ju sám vykonštruoval. 

 

Zimný štadión Street View - áno viem že je to probleém a skáče to jak v mixéru - problém je že v Android appke to vidím správne, v iOS appke to vidím správne ale na webu je to rozházané - riešim to už viac ako 3 mesiace priamo s GSVT podporou. (dôvod - pri prechode na nový systém sa to rozhodilo a appky to nejako neberú). V spacingu problém nevidím - Google odporúča 1m v interiéru. Odporúčanie je fajn - popozerajte si hotely v USA alebo iné luxusné hotely ktoré maju spacing asi +- 5 poschodí a 50 metrov. Ak si zákazník praje inak ako je odporúčanie - je to OK a žiaden problém v tom nieje. 

 

Dovolím si odpovedať na Zdenkovu otázku "a zamyslete se nad tím tak, člověk podniká má XY profilů kde má fotky svých zákazníků ... a nepřevede jim např. práva fotek ... co se stane .. . " - Nestane sa nič aboslútne nič - fotky prevediem ak si za to zákaznik zaplatil - čítaj odstavec vyššie. 

 

Takže aby sme neskákali z témy na tému tak poprosím @Anonymous aby odpovedal otázky na ktoré zabudol odpovedať - 

  1. Prečo táto "téma" patrí na LGC? - súhlasím s @Martin_G nemá to čo na LGC robiť.
  2. Prečo by fotograf mal automaticky prevádzať fotky na podnik keď to podnik nepožaduje?
  3. Prečo to je "neférové jednání založené na používání více LG profilů"? 

Prosím neskáč z témy na tému ale buď konkrétny ku každej otázke

 

Toľko za mňa ku threadu ktorý je absolútne zbytočný a nepodstatný pre ČeskoSlovenskú LG komunitu. 

 

PS: Zdenek ak si mal takýto problém s mojími účtami mohol si kľudne písať email.

 

PS2: @JakubBoucek gratulujem k SVT statusu 🙂

 

S pozdravom 

David

Level 7

Re: Nefér jednání - používání více profilů!

Zdeňku, 

 

pročetl jsem celé vlákno. Nepřipadá mi, že by @DavidKovac porušoval pravidla ani jednoho z programů. Selským rozumem mi přijde mnohem férovější mít toto právě rozděleno, David to hezky popsal ve svém příspěvku - hodnotit jako strávník restauraci je něco jiného, než pro ni zpracovávat profi fotky apod. Naopak mi přijde špatně to, když zároveň přispívám do LG a pod stejným profilem i nabízím placené služby, to je podle mě porušení pravidel a nemorální...

 

Anonymous
Not applicable

Re: Nefér jednání - používání více profilů!

abych uklidnil dušičku @DavidKovac tak tady je odpověď, já si čas na tebe udělám, proto odpovídám hned 😉

 

 Na druhom účte mám nafotené panorámy akoprofesionálny fotograf - jedná sa o čistú profesionalitu - lebo potencionálny klient keď si otvorí môj profil tak chce vidieť moju prácu ako Trusted fotografa a nie to čo som včera večeral alebo či mi chutil guláš v restauraci XYZ. Áno skôr by sme mohli povedať že sám seba ochudobňujem o nejakých ~540 bodov. 

-  nevím jak profesionální jseš, když dokážeš publikovat VP https://goo.gl/maps/vLVSkPUGo9k  která  porušuje pravidlo - vzdálenosti focení a to že je nesmí přeskakovat třeba ze zdi na ledovou plochu ....  VP by měla být souvyslé spojení 360 fotek

 

- Aká by to bola profesionalita keď potencionálny klient si otvorí môj profil a zistí že som dal podniku 1* a k tomu som ju fotil / nenechala sa mi nafotiť lebo mi tam nechutilo. 

- Davide ty máš klienty,  kterým si dal hodnoceni? 

 Predstavte si že by ste si prezerali portfolio svadobného fotografa kde by bolo "....táto nevesta je strašne tučná..." a o pár snímkov nižšie by boli ich fotky zo svadby. Dáva to zmysel? 

- nedává to smysl a toto je zakázáno, ale je to i proti smyslu tomu že bys to právě napsal z dalšího profilu, ještě to vysvětlím jinak, nikdy nedávám klientovi recenzi pokud jí udělím před tím než se stal mým klientem, tak recenzi mažu at je jakákoliv!!! 

 

- To za kolik prodáváš a jak fotky klientům to je tvá věc, když to klient od tebe koupí.... 

 - ještě se vrátím k tomu co se stane, když se klientovi nepřevedou práva k VP

a) zústavájí ti body + máš za to peníze od klienta

b) klientovi znemožníš vymazat tuto VP z jeho profilu 

c) když si klient objedná jiného ověřeného fotografa, tak mu stěžuješ práci, protože tvou prohlídku s nepřevedenými právy musí řešit přes Google 

 

@FilipGoszler 

- Naopak mi přijde špatně to, když zároveň přispívám do LG a pod stejným profilem i nabízím placené služby, to je podle mě porušení pravidel a nemorální...

- co je nemorálního na tom mít jeden profil?