JakubBoucek's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 7

Hořká příchuť Local Guides

Jsem tu rád a své 7. urovně si vážím a poctivě pracuju na 8. Ale od doby, co Google vytvořil Local Guiges a začal ho propagovat jako novou cestu, zatímco postupně boural léty budouvanou hierarchii Regional Leadů, celé to přijímám s takovou zvláštní pachutí. A až nyní si uvědomuji proč.

Google vložil téměř neomezenou důvěru do rukou algoritmům a téměr vyloučil půsbení lidkého faktoru při hodnocení práce nováčků. Vytvořil tak další nástoj, který je sice svoborný, ale poskytuje volnou cestu spammerům, kteří jsou schopní během krátkého času postoupit do vysokého levelu jen bezhlavým rozesíláním neužitečného balastu.

Hloupá a neužitečná recenze, ale autor už má badge Local Guige, což není u takové recenze dobréHloupá a neužitečná recenze, ale autor už má badge Local Guige, což není u takové recenze dobré

Kvantita má přednost před kvalitou. 

 

Opakovaně se setkávám se stížnostmi zkušených LG matadorů, kteří řeší problém s hromadou neužitečného obsahu od jednoho spammera, který není pořádně jak řešit. Google bežnými kanály na reporotování reaguje buď sporadicky či vůbec, je třeba mít insider-kontakty, kteří pak pochopitelně zavaleni požadavky nestíhají svoji práci a tak se taky nemají k řešení, řekl bych, že se až skrývají.

Mám taky pocit, že různé badge zá zásluhy (tj. různé Trusted a Moderator dovětky) otevírají jen některé další nástroje v rámci LG, možná se tak dostanou k ukrytým aplikacím a k diskuzím v sekce "Exclusive access" zde na fóru. Ale v konečném důsledku nemají žádné skutečně účinné pravomoce pro zlepšování map (tj. například hromadné odstraňování odpadu, ap.).

 

Nemluvě o brutální paralýze mapových podkladů a nutnosti poníženého prosení indů v primitivním feedback formuláři pro domalování 10 metrů chodníku, aby pak byla žádost v tichosti ignorována 😞

 

Možná se mýlím. Vlastně doufám, že se mýlím! Shora uvedené jsem s nikým nekonzultoval, jsou to moje subjektivní pocity z toho, co kolem LG a map pozoruju poslední měsíce. Ale i tak myslím, že tenhle feedback není "úplně mimo", protože když to tak vnímám já, tak je velká šance, že to tak bude vnímat i spousta lidí kolem a díky tomu si LG poškozuje jméno.

1 comment

Accepted Solutions
Level 10
Solution

Re: Hořká příchuť Local Guides

Objektivní a konstruktivní názor, což je super.

Já osobně to vnímám z části podobně jako ty. Nutno říci, že i @Tom-SR má podobný názor jak ty. I díky němu jsem si uvědomil, že se Google nezachoval zcela ideálně k lidem, kteří měli roli RL a/nebo aktivně upravovali místa v MM.

MM byl nejspíš příliš složitý pro širokou komunitu a Google chtěl více úprav v mapách i za cenu spamu/odpadu a proto spustil LG a úpravy přímo v rozhraní map Google. Jak říkaš ty, cílem je kvantita nikoliv kvalita.

Jak mi dnes @Anonymous rekl: "Neres co bylo", je potreba pracovat s tim co mame a udelat neco proto, aby se situace zlepsila, pokud nam soucasny stav nevyhovuje.

Ja jsem zalozil topic v anglickem forum s navrhy na zlepseni a feedbackem a zaroven jsem napsal svou zpetnou vazbu skrz formular v Google mapach (odkaz ve spodni casti map). Kdyz nas bude dostatek, tak mame sanci na zmenu....

View solution in original post

Level 10
Solution

Re: Hořká příchuť Local Guides

Objektivní a konstruktivní názor, což je super.

Já osobně to vnímám z části podobně jako ty. Nutno říci, že i @Tom-SR má podobný názor jak ty. I díky němu jsem si uvědomil, že se Google nezachoval zcela ideálně k lidem, kteří měli roli RL a/nebo aktivně upravovali místa v MM.

MM byl nejspíš příliš složitý pro širokou komunitu a Google chtěl více úprav v mapách i za cenu spamu/odpadu a proto spustil LG a úpravy přímo v rozhraní map Google. Jak říkaš ty, cílem je kvantita nikoliv kvalita.

Jak mi dnes @Anonymous rekl: "Neres co bylo", je potreba pracovat s tim co mame a udelat neco proto, aby se situace zlepsila, pokud nam soucasny stav nevyhovuje.

Ja jsem zalozil topic v anglickem forum s navrhy na zlepseni a feedbackem a zaroven jsem napsal svou zpetnou vazbu skrz formular v Google mapach (odkaz ve spodni casti map). Kdyz nas bude dostatek, tak mame sanci na zmenu....