maila7's post
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Level 8

Drogerie - chybějící kategorie?

Ahoj,

při vkládání místa na mapě, jsem narazil na poněkud zajímavý problém. Ve volbě kategorií chybí Drogerie.

Nebo nechybí úplně, ale kategorie k dispozici neodpovídají požadavkům.

 

Nejlepší bude příklad:

Potřebuji přidat místo s malou prodejnou drogistických potřeb a problém je jakou z kategorií zvolit.

Na výběr byly kategorie:

  • Drogerie - velkoobchod - nepřijatelné, prodejna má jen pár metrů 🙂
  • Lékárna s drogerií - nepřesné, o lékárně v konkrétním obchodě nemůže být ani zmínka
  • Prodejna - moc obecné, to může být napsáno naprosto všude
  • Prodejna rozmanitého drobného zboží - nevhodné
  • Prodejna kosmetiky - asi nejlépe vyhovující, což jsem také zvolil, ale přesné to úplně není

Co byste zvolili vy?

Například když hledám nějaký čistič na koberce nebo úklidové potřeby, asi mne moc výsledky s prodejnami kosmetiky zajímat nebudou...

29 comments
Level 5

Re: Drogerie - chybějící kategorie?

Taky mě chybí nějaké klasické české kategorie... Už jsem kamsi psal, kdo přidává kategorie, že bych potřeboval nové. 

Level 8

Re: Drogerie - chybějící kategorie?

Obecně chybí i základní kategorie. Například co se týká policie. Na výběr jsou pouze dvě kategorie:

 

  • Cizinecká policie
  • Prodejna policejních potřeb

Není zde kategorie:

 

  • Městská policie
  • Policejní oddělelní

což by lépe odpovídalo zařazení. Přitom starší kategorie na které narazíte v mapě je policejní služebna/oddělení a má to i svoji ikonu.

 

 

Level 8

Re: Drogerie - chybějící kategorie?

Kategorie Policie a Policejní oddělení byly dostupné z MapMakeru, takže když jsem vkládal tato POI, nebyl problém a v mapách se tyto kategorie zobrazují i nadále - nejsou ale dostupné při vkládání nových POI přímo z map :/. pol.PNG

Level 8

Re: Drogerie - chybějící kategorie?

Drogéria tam je, chýba však preklad do SK/CZ. anglický názov = Toiletries Store. tú políciu musíme doriešiť, absencia v GM je mrzutá ...

Level 8

Re: Drogerie - chybějící kategorie?

Obávám se, že to je právě přeloženo jako "Prodejna kosmetiky", což není přesné.

 

Level 8

Re: Drogerie - chybějící kategorie?

to je "Cosmetics Store", ktorý je súčasťou drogérií, ale priamo na túto kategóriu Google zabudlo. proste neni v ponuke, len cez EN verziu. neni to prvý ani posledný prípad nesúladu inojazyčných verzií a žial to nejde len jednoducho preložiť, lebo tá kategória neni dostupná ako taká (priamo v systéme). budeme na to tlačiť cez technické.

Level 5

Re: Drogerie - chybějící kategorie?

Ještě bych potřeboval kategorii socha a pomník. 

Level 8

Re: Drogerie - chybějící kategorie?

@JosefK To máš pravdu. Ve staré verzi je ještě památník. V nové verzi už není.

  • Socha
  • Pomník
  • Památník
  • Mohyla

 

Level 8

Re: Drogerie - chybějící kategorie?

redukcia kategórií bola úmyselná; ludia mapovali každú hovadinu čo videli popri ceste, už to bolo neúnosné.

 

"sochy" nie sú žiadúce objekty pre mapovanie (info spam). namiesto nich je kategória "umelecké dielo" (zatial nedostupná kvôli chybnému prekladu - rieši sa to). teda ide o sochy umeleckého významu, nie tie bežné sochy. nepoznám češtinu až tak dobre, preto potrebujem ozrejmiť významové rozdiely medzi "pomník, památník, mohyla". v slovenčine máme preklady už opravené: pamätníky / pomníky = "Pamiatka", popri tom ešte "Vojenský pamätník".

 

@Myrathor & @JosefK To máš pravdu. Ve staré verzi je ještě památník. V nové verzi už není.
  • Socha
  • Pomník
  • Památník
  • Mohyla