Ідея влаштувати зустріч місцевих експертів Google у Рівному з’явилась абсолютно спонтанно. Більшість із нас - уже давно знайомі. Ми вирішили час від часу зустрічатись у різних українських містах і залучати до нашої зустрічі місцевих експертів. Першим таким містом стало Рівне.
Трішки історії про місто. Перші згадки про Рівне як про один з населених пунктів Галицько-Волинського князівства датовані 1283 роком. Однак лише з XV сторіччя місто почало постійно з’являтися в історичних джерелах. Офіційно місту майже 740 років. Багато із нас проїжджали повз Рівне, однак ніколи не гуляли містом, не знайомились із культурним надбанням обласного центру - тож, час це виправити.
Перша наша локація - Музей бурштину у Рівному. Ні для кого не секрет, що саме Рівненщина є столицею українського жовто багряного каміння. І саме у Рівному є єдина в Україні бурштинова фабрика. У музеї є старовинні експонати - шматки бурштину віком до 40 мільйонів років. Є тут і ексклюзивні речі, а саме, найдавніший бурштиновий виріб в Україні. Це диск-амулет віком приблизно 2,5 тисяч років.
Цікава і сама будівля музею. Вона була зведена у 1903 році. Інтер’єр, вінтажні вікна, герби на дверях - більшість деталей пережили сторічну історію.
Наступна наша зупинка - Краєзнавчий музей.
Сучасний музей був офіційно відкритий у 1940 році. Тут налічується майже 300 тисяч експонатів. Багато із них знаходяться у фондах музею. А ось у залах - 20 тисяч. Серед рідкісних експонатів - давньоруські прикраси ХІІ сторіччя, твори волинського іконопису, колекція стародруків, серед яких Острозька «Біблія» 1581 року.
До речі, на базі музею будуть “Дракар Гунгнір” - 9-метровий дерев’яний човен вікінгів, який спустять на воду на озері Басів Кут. Там зможуть плавати усі охочі. Автор проекту Юрій Ойцюсь показав нам, місцевим експертам, як дошка до дошки складається стародавній човен.
І яке ж знайомство із Рівним без Алеї ковальських скульптур. Вона ще зовсім молода. Перша скульптура з’явилася у 2014 році. Відтоді щороку у місті проводять фестиваль ковальського мистецтва і щороку алея поповнюється новими експонатами. До речі, є тут і ковані знаки зодіаку.
На Алеї є й улюблене місце для позувань - знак “Я люблю Рівне”.
Зовсім неподалік від Алеї скульптур знаходиться Гідропарк. Дорогою до нього протікає річка Устя. Вона омиває практично все Рівне. Сам Гідропарк - це велика зелена територія із великим озером. Тут можна сховатись від рівненської спеки та помилуватись заходом сонця. А ще тут із радянських часів залишились мозаїчні скульптури. Вони у занедбаному стані - і дарма, бо вони шикарні.
А ви знали, що у Рівному є свій НотрДам? Умовно, звісно. Але якщо ви ретельно подивитесь на Будинок органної та камерної музики, то побачите певну схожість.
І яке ж українське місто без церков? У нашому плані були три ключові - це Успенська церква (вона була збудована у 1756 році, повністю дерев’яна), це Церква Святого Стефана (зведена у 1849 році, теж дерев’яна), це Свято-Покровський кафедральний собор (на фоні багатьох пам’яток у Рівному цей храм дуже і дуже молодий - перший наріжний камінь був закладений у 1990 році).
І яка ж прогулянка у Рівному без дегустації рівненського пива! Адже саме у місті знаходиться відомий у всій Україні пивзавод “Рівень”, а колись “Бергшлосс”. Пиво у Рівному варили ще у ХІХ сторіччі. У місті можна скуштувати різні види крафтового пива. Любителям хмільного напою Рівне точно припаде до душі!
А ще у Рівному дуже смачна їжа. Ось тут інформація про всі найсмачніші заклади міста. Змучені, голодні, але щасливі ми закінчили нашу зустріч чудовою вечерею.
Під час нашої зустрічі ми не просто гуляли, ми вносили корективи на карти, додавали фото, відео та панорами. А ще запланували наступну зустріч українських місцевих експертів Google - Полтава, Чернівці чи Тернопіль? Скоро дізнаємось! Приєднуйтесь!
Більше фото з нашої прекрасної зустрічі можна побачити у нашому альбомі - Історичне та сучасне Рівне
@OlegKostyukevich @AllaSulzhuk @Sarazhynska @DenysManzhos @SergiiH @YevhenK @PavloB @Levko