Pár hónappal ezelőtt lehetőségem volt felfedezni Marokkót. Nem csak a gyönyörű kert nyűgözött le, de a nevezetességek is. Engedd meg hogy elkalauzoljalak három gyönyörű városba, ami biztosan meggyőz arról, kulturálisan mennyire gazdag ez az ország.
Casablanca Marokkó legnagyobb gazdasági és üzleti központja. Lehet, hogy hallottál erről a forgalmas metropoliszról, a híres 1942-es Casablanca filmnek köszönhetően, Humphrey Bogart és Ingrid Bergman főszereplésével.
A II. Hassan Mecset a város modernitásával összhangban egy meglehetősen új, monumentális épület, a legújabb technológiákkal felszerelve. Padlófűtéssel és lézersugárral van felszerelve, amely éjszaka a minaret tetejéről Mekka felé mutat. Ez Afrika legnagyobb mecsetje, amelyet főként a lakosság adományaiból építettek.
A mecset körül egy hatalmas tér található fedett átjárókkal, szökőkutakkal és számos más hellyel, ahol nagyszerű fényképeket lehet készíteni, vagy csak sétálni és élvezni az óceán szellőjét.
Hallottam egy történetet egy fogadásról két ember között, akik úgy döntöttek, hogy fehér zoknit viselve látogatnak el mecsetbe. Az egyik azt mondta, hogy a zokni a végére biztosan piszkos lesz, ám a másik nem értett egyet. Az eredmény? Hófehér zokni!
A II. Hassan mecset belépési díja 30 dirham (körülbelül három dollár). A mecset reggel 9 és 13.30 között, délután 14.30 és 17.00 között látogatható. A ramadán hónapban a nyitvatartási idő 9 és 15 között van.
Marrakes Marokkó közép-délnyugati részének fővárosa. Régi történelmi emlékeket rejt a modern épületek között.
A Bahia-palota a 19. századra nyúlik vissza. A név „ragyogást” jelent, ami nagyon illik rá, mert amint belépsz, úgy érzed, hogy besétáltál az arisztokraták pazar világába. A helyiségek és a nagy udvarok körüli sétától az az érzésed támad, mintha visszarepültél volna az időben. Hihetetlen még belegondolni is, hogy ugyanazokon a csempéken lépkedsz, mint Ahmed Ben Moussa, a palotát építő nagyvezér.
Marokkó híres a kézzel készített csempékről és a színes üvegekről. A Bahia-palota körül ezek mindenütt megtalálhatóak, a padlótól a mennyezetig. Minden csempét gondosan alakba rendeztek, majd összerakva bonyolult, zellige mozaik mintákat kaptak.
A belépési díj 70 dirham (körülbelül hét dollár), és mindenképp megéri.
A mauzóleumban található V. Mohamed király és két fia sírja. A Korán másolata is látható mellettük. A falak márványból vannak és arany díszíti mindenhol. Ez egyike azon kevés szent helyeknek Marokkóban, amelyek nyitva állnak a nyilvánosság előtt.
A mauzóleummal szemben áll a Hassan-torony, amelyről azt állították, hogy a La Giralda testvér tornya a spanyolországi Sevillából. A Hassan-tornyot Marokkó legmagasabb minaretének tervezték, de az építkezést a 12. század körül leállították. A toronyhoz tartozó mecset szintén befejezetlen maradt. Ma már csak a megmaradt falak és oszlopok láttatják a mecset szerkezetét.Szívesen látogatsz történelmi nevezetességekhez? Mik a leglenyűgözőbb nevezetességek a közeledben? Oszd meg képeidet kommentben.